DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

• Merak ettim de randevular bir sonraki ayın bülteni ilan edildikten hemen sonra mı geliyor? Yoksa randevu mailiyle bülten açıklama tarihi arasında bir ilişki yok mu?

Ocak bulteni 11 aralikta aciklanmisti, 12 aralikta ocak randevulari icin mail gelmisti gruptaki arkadaslara. Ama bu ay 3 ocakta Subat randevulari dagitildi mesela normalden daha erken bir tarihti.

Bir sonraki randevu maili için en iyi ihtimal şubat ilk haftası diyebilir miyiz?

• Ve son olarak Şubatta verilen 3 randevunun da Salı günü olması da mı tesadüf😊

• @u2rem sanırım konsolsosluğun her işlem için belli günleri var. Ben kızıma pasaport almak için randevu alırken sadece çarşamba ve perşembe günleri ve öğlen saatine randevu veriyordu. Ve hep pasaport alacak, yenileyecek veya kayıp başvurusu için gelmişti kişiler. Green Card için de belki salı gününü ayırmışlardır.

• @duzmuhendis, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@u2rem sanırım konsolsosluğun her işlem için belli günleri var. Ben kızıma pasaport almak için randevu alırken sadece çarşamba ve perşembe günleri ve öğlen saatine randevu veriyordu. Ve hep pasaport alacak, yenileyecek veya kayıp başvurusu için gelmişti kişiler. Green Card için de belki salı gününü ayırmışlardır.

Eb ler icin ayri gun bile olabilir haklisiniz

• @u2rem Maalesef yok!

• Bu arada vize randevusu alan tüm arkadaşları tebrik ediyorum.

• @TOK vukuatlı nüfus kaydını İngilizce çevirmeye gerek var mı? Tim belgeleri İngilizce çevirdim yazmışsınız

• @adedammy009 hocam size randevu geldi mi?

• Evrakları yollarken cover sheet deki belgeler ama civil documents enclosed olarak işaretleyeceğim. Aynı sheet te birth certificat da, var onu da işaretleyeceğim ama civil documents zaten hepsi değil mi..

• Ben de DQ olabilmek için evrakları göndermeye hazırlanırken askerlik terhis belgesinde doğum tarihinin ve yerinin yanlış olduğunu farkettim. Bunu düzelttirmem gerekir diye düşünüyorum, dikkatli bir memur diğer belgelerdeki farkı görüp evrak yenileme isteyebilir.

• @meke hangi evrakları koyacağız? Cover sheet te işaretleyeceğim ama nüfus kaydı zaten civil documents değil mi

• @begumm Merhaba, NVC'den gelen bilgi mesajında yazıyor;
    Photocopies of Supporting Documents:
    Valid, unexpired passport
    Birth Certificate with translation
    Adoption Documentation
    Marriage Certificate with translation
    Marriage Termination with translation
    Court Records with translation
    Military Records with translation
    Police Certificate(s) with translation

• @meke teşekkürler cover sheet var e-posta ile yolladıkları onda da yazıyor da x işareti ile enclosed veya unapplicable yazıyoruz ya kapak kağıdına, orada ayrıca civil documents da da, işaret yeri var o kafamı karıştırdı siz posta ile mi yollayscaksınız?

• evet bir de petitioner's civil documents var oradakiler de bu belgeler mi demek? vukuatlı nüfus kayıt e-devlet'ten alacağız onu tercüme ettirmek gerekli mi acaba? Bunu yapan biri varsa lütfenn yardımcı olsun X ile enclosed veya unapplicable yazılıyor ya o kısım kafamı karıştırdı. Umarım biri yazar postalayan birileri var bu forumda.

• @Hilal-2 merhaba. DQ olan birisiniz? Cover sheet deki hangi evrakları kovdunuz aslında kafama takılan civil documents kısmına da işaret koyacağız diğer evrakları da ayrıca mı işaretleyeceğim acaba birth certificat gibi?

• @TOK Merhaba, ben NVCye evrakları kendim yollayacağım

Gelen eposta cover sheet var oraya işaretlenecek

CIVIL DOCUMNETS KISMINI DA X İLE İŞARETLEYECEĞİZ DEĞİL Mİ ENCLOSED DİYE??

1. Document Cover Sheet................................ [ ]
    2. Photocopies of Supporting Documents:
      [ ] [ ]

[ ] [ ]

[ ] [ ]

[ ] [ ]

[ ] [ ]

[ ] [ ]

[ ] [ ]

[ ] [ ]
    3. [ ] [ ]

[ ] [ ]

[ ] [ ]

[ ] [ ]

[ ] [ ]

[ ] [ ]

[ ] [ ]

[ ] [ ]

[ ] [ ]

[ ] [ ]

[ ] [ ]
    4. [ ] [ ]

• @begumm, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@TOK vukuatlı nüfus kaydını İngilizce çevirmeye gerek var mı? Tim belgeleri İngilizce çevirdim yazmışsınız

Biz onlari da cevirtip gonderdik NVC, Ingilizce olmayan tum belgeleri cevirttik ama orjinali gonderip sorun yasamayan da var anladigim kadariyla

• Bu ileti silindi!

• Merhaba biz de aynı aşamadayız. Evrakları online olarak sisteme yükledikten sonra bir de fiziki olarak mı nvcye göndermemiz gerekiyor? Yoksa iki seçenekten bir tanesi yeterli mi ?

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

• 1190
  • 8
  • 35
  • 15
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

46

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.8k

| | | |