DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

• @niwss, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@steve2021 kasımda DQ olmuş bir E3 lü eylülde randevu aldı. Sizinde cok yakın artık o zaman. Ekimde alırsınız artık randevu.

E3 le randevu alan kişinin DQ su 21 Kasım, 1 Kasım EB-2 NIW den önce alıyorsa aynı ay içinde günün ya da haftaların önemi yok mu demek acaba? Ya da böyle durumda PD ye ya da kategoriye mi bakıyorlar ki?

• @u2rem
    o kadar çok bilinmeyen var ki. Ama benim anladığım DQ olma tarihinden ziyade PD'ye bakıyorlar. DQ olma tarihi ile ilgili bir tablo veya sınırlama yok çünkü.
    Bilmiyorum ben mi yanlış anlıyorum

• Ben o tarihlere dikkat etmemişim. Öyle olmamalı aslında. DQ tarihine göre sıraya girmen gerekiyor. Yanlış bilmiyoruzdur umarım.

@u2rem, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@niwss, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@steve2021 kasımda DQ olmuş bir E3 lü eylülde randevu aldı. Sizinde cok yakın artık o zaman. Ekimde alırsınız artık randevu.

E3 le randevu alan kişinin DQ su 21 Kasım, 1 Kasım EB-2 NIW den önce alıyorsa aynı ay içinde günün ya da haftaların önemi yok mu demek acaba? Ya da böyle durumda PD ye ya da kategoriye mi bakıyorlar ki?

• @niwss, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

Ben o tarihlere dikkat etmemişim. Öyle olmamalı aslında. DQ tarihine göre sıraya girmen gerekiyor. Yanlış bilmiyoruzdur umarım.

@u2rem, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@niwss, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

Kaldı ki E3 lü arkadaşın PD si mart 2020 steve in Ekim 2019

• @TOK yok hocam DQ ye göre sıraya giriyorsunuz. Sıra size geldiğinde PD nizin current olup olmadığına bakılıyor. Burası net. Ama anlayamadığımız, @steve2021 hocamın örneğine bakarak, DQ olanlarda kategoriye göre randevuya çağırabiliyorlar mı kısmı. herkes aynı sırada mı, değil mi

• Eğer DQ olanlarda PD ye bakılıyor olsa yine önce randevu alması lazım aynen.

Ben o tarihlere dikkat etmemişim. Öyle olmamalı aslında. DQ tarihine göre sıraya girmen gerekiyor. Yanlış bilmiyoruzdur umarım.

Eğer DQ olanlarda PD ye bakılıyor olsa yine önce randevu alması lazım aynen.

Ciddi bir bilinmezlik var bu durumda…

• @u2rem malesef oyle hocam

• @niwss Tespitleriniz dogru. DQ’ya gore randevu veriliyor ve randevu hakki geldiginde Final Action Date’e gore PD’ye bakilip randevu olusturuluyor. Mantiklisi boyle. Bu durumda EB3 randevu alirken EB-NIW niye randevu almadi kismi ise, acaba yillik yuzdelik kotayla ilgili olabilir mi? EB kategorileri kendi aralarinda yillik yuzdelik paylari her biri icin %28,6 idi yanlis hatirlamiyorsam. Belki bununla ilgili olabilir. Her ne kadar bizim ulkemizden EB-NIW’e basvuru dusuk olsa da dunyadan ozellikle Iran’dan cok fazla basvuru var bu kategoriye.

• @mariella
    Ben profesyonel kariyerimle başvurdum ve I-140 onaylandı. Foruma kayıt düşmek için yeniden paylaşıyorum;
    1-Sirket/avukat araligiyla mi basvurdunuz? Kendiniz mi basvurdunuz?
    Amerikavizem aracılığıyla başvurdum. Gayet iyi çalıştık.
    Üstelik 45 günlük hızlandırma servisini de aldım ve 7 gün içinde süreç tamamlandı ve onay geldi.
    2-Arastirma ya da uzmanlik Alaniniz nedir?
    Benim lisans derecem mühendislik alanında, ayrıca yüksek lisans - MBA tamamladım. 28 yıllık profesyonel kariyerimle başvurdum.
    3-Zorunlu belgeler haricinde sizin dosyanizi destekleyecek Hangi belgeleri basvurunuza eklediniz?
    *-Avukatın yazdığı "Petition Support Letter"
    *-Intended Work Plan (Amerikada ne yapmayı planladığım, yaratacağım ciro ve sağlayacağım istihdam öngörüleri dahil)
    *-7 adet profesyonel etkinliklere katılım/teşekkür belgesi, (Bu belgeler Türkiye'nin öncü firmalarındaki GMY seviyesi kişilerden alındı.)
    *-2 adet koçluk/mentorluk teşekkür belgesi, (İTÜ Çekirdek ve BÜMED)
    *-7 adet referans mektubu. (Bu belgeler Türkiye'nin öncü firmalarındaki GMY seviyesi kişilerden alındı.)

Umarım sizin süreciniz de kolay ve sıkıntısız onaylanır.

• @dpdemir NVC kota dolmaya yakin oldugunda final action date’leri geri cekerek diger insanlarin visa almasini gecici bir sure onluyor. Yani kota ile bir ilgisi oldugunu dusunmuyorum. Appointment’ler DQ tarihine gore veriliyor tabi current olmak sart bunun icin. Ama employment based visa turleri de kendi arasinda ayrilip bir DQ tablosu olusturularak appointment veriliyor olabilir. Bundan emin olmak icin ornekler gerekiyor mesela DQ tarihi erken olup daha gec randevu alanlar gibi

• @dpdemir @Hildebrandt evet onumuzde cok ornek olmadigi icin anlamakta zorlaniyoruz gidisati.E3 kotasi dolmadiysa E2 nin dolmasi zor bence de

• @meke cok tesekkur ederim. cok sagolun.

• @dpdemir NVC'nin yayınladığı bir PDF'te şu şekilde yazıyor:

There will likely be several weeks between becoming “documentarily qualified” and receiving a visa interview appointment. NVC schedules interviews on a monthly basis. We receive each embassy’s list of available appointment dates and times, and we fill them in the order that cases became documentarily qualified, as long as there is an available visa number. (There is a maximum number of visas the U.S. can approve each year in some visa categories, so there may be a delay between completing your application and being eligible for an interview if you are in one of these categories.)

• @steve2021
    Sizin tarihlerinize bakınca, benim vize almam 2025 yılını bulur diye düşünüyorum. İşlemler oldukça yavaş ilerliyor ve bence bu kadar talep olduğu sürece hızlanmaz diye düşünüyorum

• @TOK Üzgün edecek bir şekilde ifade etmek istemem, ancak ne yazık ki durum bu şekilde. 2 sene içerisinde vize almanız oldukça zor görünüyor. Bu nedenle, en azından 1.5 sene boyunca takibi bırakmanızı ve hayatınızı en az 2 sene daha Türkiye'de yaşayacakmış gibi planlamanızı öneririm; aksi halde oldukça sıkılırsınız. Umarım bir hızlanma olur ve durum covid öncesine döner.

• Tum dunyadaki ABD Konsolosluklari Covid’den once bir ayda toplam 60 bin civarinda immigrant visa interview’i duzenliyormus. Bu rakam Covid’den sonra ilk aylarda tamamen durdu, sonra yavas yavas yukseldi. Ancak halen aylik ortalama en fazla 35-36 bin civari interview olusturuyorlar. Suregelen bir backlog olmasina ragmen interview sayilarini Covid oncesine dondurmuyorlar. Zaten bir backlog var ve inteview sayisi da neredeyse yarisi kadar azalmis durumda uzun zamandir. Dolayisiyla DQ’dan interview’a gelene kadarki surec uzuyor.

• Bekleriz, para biriktiririz. Elimizden gelen tek şey beklemek. Elbet sıra gelecek hocam

• @niwss Acaba appointment almanin vatandaslikla ilgisi var mi? @steve2021 Turk vatandasi degil ama ondan daha sonra DQ tarihli olmasina ragmen interview alan kisi Turk vatandasi.

• Benim bir bilgim yok bu konuda, grupta da denk gelmedim daha onceden benzer bisey oldu mu diye. @Hildebrandt, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@niwss Acaba appointment almanin vatandaslikla ilgisi var mi? @steve2021 Turk vatandasi degil ama ondan daha sonra DQ tarihli olmasina ragmen interview alan kisi Turk vatandasi.

Benzer Başlıklar

• 35
  • 4
  • 4
  • 8
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.3k

| | | |