Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gokhanbagatur Ben de çok sevdim bu arkadaşı 👍🏻

• @Rüzgar, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Ufak bir hatırlatma yapmak isterim ilk başvuruda çıkmayınca çok ciddi bir yıkım olmuştu benim için benimle o dönem başvurup gidenler vatandaşlığa bile geçmeye başladı 🙂
    İnsan istiyor ki bizim forumda başvuran herkese çıksın ama forumda başvuran o kadar az insana çıkıyor ki yıkım oluyorsunuz bir çok kişi sonradan foruma üye oluyor çıktı diyor. Anılar paylaşılıyor deneyimler paylaşılıyor insan en azından forumda tanıdıklarımdan birine çıksın sevineyim diye araştırıyor oda yok 🙂
    Kıssadan hisse umut bağlamayın ne olur sonrası hezimet oluyor kendimden biliyorum 🙂

Çok haklısın ben de sizin gibi düşünüyorum. İlk başvurum ama ya çıkarsa diye diye kendimi kaptırdım iyice 🙂 sonra kendime kızıyorum çıkmasın da gör o zaman akıllan diyorum kendi kendime. Bazen bazı şeyleri yaşayıp görmek gerekiyor herhalde 🙂

• @Rüzgar, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Ufak bir hatırlatma yapmak isterim ilk başvuruda çıkmayınca çok ciddi bir yıkım olmuştu benim için benimle o dönem başvurup gidenler vatandaşlığa bile geçmeye başladı 🙂
    İnsan istiyor ki bizim forumda başvuran herkese çıksın ama forumda başvuran o kadar az insana çıkıyor ki yıkım oluyorsunuz bir çok kişi sonradan foruma üye oluyor çıktı diyor. Anılar paylaşılıyor deneyimler paylaşılıyor insan en azından forumda tanıdıklarımdan birine çıksın sevineyim diye araştırıyor oda yok 🙂
    Kıssadan hisse umut bağlamayın ne olur sonrası hezimet oluyor kendimden biliyorum 🙂

Aynen öyle. Nedense forumlarda aktif olan, yazan, hergün gelip okuyan dan çok çıktığında gelip "bana çıktı, ne yapmam gerek şimdi " diyene daha çok rastlıyorum. Belkide algıda seçicilik (inşallah öyledir) . Hatta mülakata girmiş yada girmek üzere toplasan 5-10 mesaj atmış şimdiye kadar.
    O yüzden bende, unutarak totem yapmak istiyorum ama beceremiyorum 🙂

• @CEKU Ben muhtemelen 8 mayıs günü çıkıp gezeceğim güzel bir gün geçirmek istiyorum. Ardından pazar gecesi 4-5 gibi yada ertesi gün site sakinlediğinde bakmak istiyorum.

• @nicky, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

2023'de topraktan maden fışkıracağı için ben kazansam da gitmeyebilirim. aniden bir aydınlanma geldi bana hayrolsun(!)

"dünya onu isterken"
    "at gözlüğü"
    "onun incelikleri var"
    müthiş tespitler !
    herkes herkes anlayamıyor demekki
    en başta ben.

• @Rüştü-Gürbüz Katılıyorum, Türkiye de yaşayabiliyorsan heryerde yaşarsın 🙂

• @nicky, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

......
    2023'de topraktan maden fışkıracağı için ben kazansam da gitmeyebilirim. aniden bir aydınlanma geldi bana hayrolsun(!)

İstiklal marşımızda Mehmet Akif Ersoy; "şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda" derken,
    tayyipgiller familyasıda bu kafayla 2023 yılında ""niyazi fışkıracak toprağı sıksan niyazi" olacaklar.

dip not1: şüheda=şehit
    dip not2: niyazi= "ne şehittir ne gazi, b.k yoluna gitti niyazi "deki kişi

• Yasaklı

Guzel mizah 🙃

• Dostlar hiç bir yerde bilgi bulamadım greencard ile ülkeye ilk girişten hemen sonra orduya katılım gösterebilir miyiz bu konuda herhangi bir kısıtlama mevcut mu

• Yasaklı

@Burak-Atak-0, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Dostlar hiç bir yerde bilgi bulamadım greencard ile ülkeye ilk girişten hemen sonra orduya katılım gösterebilir miyiz bu konuda herhangi bir kısıtlama mevcut mu

Evet. Genel kriterleri tasiyorsaniz ve asvab dan yeterli puani yaparsaniz direkt katilmayi deneyebilirsiniz. Daha greencard adresinize ulasmadan bile pasaport unuz ile basvurabilirsiniz. Resmi olarak greencard sahibisiniz cunku.

Ama farkli kriterler var. security check ten gecebilmek icin yeterli zamani gecirmis ve gerekenleri yapmis olmalisiniz. Ehliyet almis, banka hesabi acilmis vesaire gibi seyler.

Bununla ilgili bir baslik var. ingiliyseniz, sormayi akil edemeyeceginiz seylerin bile cevabini ogrenebilirsuniz. Gereken butun bilgiler var.

Buradan ilgili linke atlayip keyifle okuyabilitsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/351/amerikan-kara-deniz-ve-hava-kuvvetlerine-katilmak

• Yasaklı

X time
    Ukrayna - Rusya savasi karsilikli beklentiler karsilanarak bitmis ve sinir hattinda mehmetcik baris gucu olarak konuslandirilmis. Bizim cocuklar volta atarken soyler gibi;
    🙃

• Arkadaşlar yanlış yere soruyorsam kusura bakmayın siteyi kullanmayı henüz öğrenemedim. Benim sorum şu. 90 ve 98 yılları arasında almanyada ailemle yaşadım ve 94 yılında annemle babam geçimsizlikten dolayı oradayken boşandılar. Biz henüz vatandaşlık alamamıştık. Mahkeme süreci devam ediyordu. Sonra 98 yılının kasım ayında ben 3 kardeşim ve annem sınır dışı edildik. 98 kasımdan beri istanbulda yaşıyoruz. DV23 başvurumu yaptım. Bu sınır dışı edilme olayının green card çekilişime etkisi olur mu ? Ayrıca diyelim ki Green Card bana çıktı vize mülakatında bu sebepten dolayı acaba red verirler mi ?

• İlk başvuru olacak bakalım hiçbir yerde kullanmadığım milyonda birlik şansımı burda kullanabilecekmiyim

• @SUAT-GUNAY insallah

• 8 mayıs 2022 Cn 976 ✋

• @umutali10 Hiçbir sorun olmaz, o tarihlerde belki reşit değildiniz, öyle dahi olsa aile bütünlüğü için bir aradaydınız.
    Bence o tarihteki boşanma belgeleri de dahil olmak üzere ne kadar destekleyici doküman bulursanız yanınızda götürün ve soru geldiğinde saklamadan, aynı buradaki haliyle az öz açıklamanızı yapın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@umutali10 sınırdışı edilmek senle ilgili herhangi bir resmi evrakta yazıyor mu eğer yazıyorsa bile sonuçta senin kendin yaptığın yüz kızartıcı bir suçtan dolayı olmadığı için böyle olumsuzlukları hiçbir zaman kafana takma rahat ol hiçbir şey olmaz ret met almazsın.

• @umutali10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Arkadaşlar yanlış yere soruyorsam kusura bakmayın siteyi kullanmayı henüz öğrenemedim. Benim sorum şu. 90 ve 98 yılları arasında almanyada ailemle yaşadım ve 94 yılında annemle babam geçimsizlikten dolayı oradayken boşandılar. Biz henüz vatandaşlık alamamıştık. Mahkeme süreci devam ediyordu. Sonra 98 yılının kasım ayında ben 3 kardeşim ve annem sınır dışı edildik. 98 kasımdan beri istanbulda yaşıyoruz. DV23 başvurumu yaptım. Bu sınır dışı edilme olayının green card çekilişime etkisi olur mu ? Ayrıca diyelim ki Green Card bana çıktı vize mülakatında bu sebepten dolayı acaba red verirler mi ?

Doğduğun Ülke Almanyamı? Almanya ise başvururken mutlaka Almanya yaz. Sınırdışı edilmen turist vizesini alırken problem olur. Greencarda başvuruda olmaz. Herhangi bir resmi evrakta yazmıyorsa turist vizesinde bile sıkıntı olmaz.

• @Kryptonite çok teşekkürler 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

66

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.2k

| | | |