DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gariban ın yüzü güler mi be 😞

• @ALP-TURK 30-35 yaş arası diyelim 🙂 ama pek yaşla alakası olduğunu sanmıyorum emekli insanlara da çıkıyor. ben ilk başvuruda ki son gün son saatlerde yapmıştım çıktı. insanlar yıllarca deniyor olmuyor. Tamamen şans olduğuna inanıyorum. diploma ile ilgili de ayrıcalık yok bence. eşim mühendis kesin ona çıkar diyordum ben işletme mezunuyum bana çıktı. yaş, statü, meslek farketmiyor bence. sadece binlerce başvuru otomatik düzenden geçiyorlar bence. Mesela resim yükleme kısmında istenildiği gibi yüklenmediyse program otomatik çekilişe dahil etmiyor olabilir diye düşünüyorum.

Umutlu olun, başvurunuzu yapın ve bekleyin bu süreyi eza ceza haline getirmeden rutin yaşama devam. yapabiliyorsanız birikim yapmaya başlayın.

• ⭐⭐

@hope34 bir son gün başvurundaki talihlisi ilk duyduğum siz değilsiniz o yüzden beklemeye karar verdim sistem kaçta kapanacak ben de son saatlere denk getirmek istiyorum

• @gariban Geçen yıl bir çok arkadaşımız son gün sistemdeki yoğunluk nedeniyle başvuru dahi yapamadı. Aklınızda bulunsun, totem yapacağım diye başvuru hakkınızdan olmayın.

• ⭐⭐

@Hasan-HASAR o yüzden kendi başvurumu yaptım, eşimin başvurusunu bekletiyorum

• bence o son günlerde başvurma olayı tamamen aldatmaca. kazanan adam başta da kazanır. hep son başvuranlar kazansaydı emin olun bunu bilen afrikalı zencilerin hepsi son günlerde başvuru yapardı. youtube'da birtane zenci adam var greencard hakkında bilgi veren sürekli güncel haber paylaşan, bu adam yardımlaşma olsun diye 10 tane 250 kişilik wp grubu kurmuş birtanesine giridm baktım adamlar daha gc çekilişi başlamadan tüm her şeyini hazır etmişler, ilk hafta başvuracaklarını söylüyorlardı.
    -düzenleme:
    benim bir arkadaşım da son sene totem yapmak istedi son günlerde başvurdu ama ona da çıkmadı 😂

• ⭐⭐

@kaanvercetti yıllardır deniyorum çıkmadı bu sefer böyle olsun

• Maddi olarak yeterlilik sağlayamazsak konsolosluk direk Red mi veriyor yoksa maddi tutarı toparlamamız için süre veriyorlar mı

• ⭐⭐

@Ahmet-Saraç çıksın zaten bir yıl gibi bir süren olacak bir yolunu bulur denkleştirirsiniz

• 2 yıllık üniversite mezunuyum. Ayrıyeten 4 yıllık üniversite son sınıf ögrencisiyim başvuru'da hangi seçenegi seçmem gerekiyor?

• @Ahmet-Saraç Eğer tanıdığınız varsa size sponsor olabilir, iş için burada çalışacak diye teklif sponsorluğu gönderebilirler. Dosyanıza eklediğinizde onay sürecinde olumlu etkisi olacaktır. Bu sayede maddi yetersizliği belkide göz ardı edebilirler kanaatindeyim. Aksi takdirde gelecek çekilişte nasıl bir süreç beklediğini kimse kestiremez malesef. Örneğin bu sene 10K$ istiyorlarsa gelecek çekiliş 15-20K$ isteyebilirler.

• @punısher Başvuru yaptığın gün mezuniyet durumun ne ise onu seçmen gerekiyor.

• Sorulan soruya iki kişi de alakasız cevap vermiş.

Maddi gerekçeyle red, nihai red olmuyor. O sebeple reddedilirseniz zaman veriliyor denkleştirmeniz için ama çok uzun bir süre olmuyor diye biliyorum.

• bence gösterilen para nereye gidileceğine bağlı. 10 bin dolar texas tennessee north carolina gibi eyaletlere gidilecekse yeterli olabilir fakat 10 bin dolar ile califoria'a gidileceği söylenirse mülakatta ret alınacağını düşünüyorum

• @Arthur-Morgan Neresi alakasız açıklarsanız bende öğrenmiş olurum? Cevap verilen her şey kişinin durumuna, gideceği eyalete göre değişiklik gösterebilir. Evet süre veriyorlar yada hayır demeyi bende biliyorum! Her bir bireyin 2n küçük bilgiye dahi ihtiyacı olduğu bir forum burası. Kendi bildiğinizi açıklarken, başkasını yargılamanın hoş olmadı.

• ⭐⭐

@Hasan-HASAR boşverin hasan bey dilini pisleştirmediği sürece konuşan konuşsun, ben zaten mayısta açıklanıyor çıkmış olsa bile ekim ayında mülakatlar başlıyor o arada maddi durum için uğraşılabilir olarak kastetmiştim sanırım yanlış anlaşıldı siz stres olmayın rica ediyorum biliyorsunuz her çeşit insan var herkes insanı kamil olamıyor

• @gariban sistemsel sorunu denk gelebilir ve başvuruyu hiç yapamayabilirsiniz. riskinizi iyi analiz edin. 1 yıl sonra yine başvuru yaparım sorun olmaz üzülmem diyorsanız son saat yapın.

• ⭐⭐

@hope34 dert değil zaten çıkmıyor alıştık, bir başvuru cepte eşiminki de beklesin olmazsa da olmasın

• @quikless Pasaport şartı gelince haybeden başvuranların sayısında azalma olmuştur diye düşünüyorum

• ⭐⭐

olmuş zaten neredeyse yarı yarıya 2019-2020 ile 2021 arasında çok büyük bir düşüş var https://travel.state.gov/content/dam/visas/Diversity-Visa/DVStatistics/DV-applicant-entrants-by-country-2019-2021.pdf

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

64

42.2k
Users

4.5k
Topics

432.7k

| | | |