Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• ben mississippi'yi beğendim 🙂 su 18000 gelse de gitsek 🙂 yada kansas, 3. sırada texas

• @gkhanfeez bildigim kadariyla kansas ve missipide iş bulmak biraz zor . neden o eyaletleri düşünüyorsunuz acaba ?

• düşündüğümden değil küçük yerler daha hoş geliyor bana genel olarak ama butun her yerde truck şöforü aranıyor ama istinasız. bugün oradaki evlere mesefelere baktım on numara yerler bana göre iki cocuk hanım küçük yerler daha iyi olur onda daha mantıklı geldi sadece misal bugün wichita gb yerlere baktım

• @gkhanfeez tır şöförlüğü cidden iyi meslekmiş . mantıklı

• @gkhanfeez buyuk sehirlerde de aileler sehir merkezinde yasamiyor ki, suburb denilen, sehrin kalabaligindan uzak, kendi kucuk sehir merkezi olan yerlerde hem okullar daha kaliteli, hem yasam daha nezih. onun icin is imkani bol olan, tercih ettiginiz iklim ve ulasim kosullarina sahip yerleri de arastirin bence. Houston grubu da downtown'da yasamiyordur herhalde.

• @senay-sirin ben öylesine araştırmalar yapıyorum. yoksa benim gideceğim yer iş bulabilirsem orası olacak gittikten sonra belki ufak ve sıcak yerele bakarım ilk gidişte öncelik iş. eğer iş bulamazsam ama texas, florida, mississippi, georgia gibi güney olan ve buyuk şehri olan eyatlerden birine gideceğim. sonuç olarak iş odaklı ama yinede küçük ve sıcak yerler asıl ilgimi çeken yerler. iş olanağım olursa direk oralara giderim herhalde 🙂

• Merhaba arkadaşlar, yeni yılın başta sağlık olmak üzere gönlünüzdeki ve aklınızdakileri hakkınızda hayırlı edecek harika bir yıl olması dileği ile.
    Amerika da yapılan araştırmayı paylaşmak istiyorum.Yapılan çalışmada aile için yaşanabilecek yerler hakkında işsizlik,düşük suç oranı,yaşanabilir yaşam masrafları,okulla,büyüme potansiyeli mevcut yerler paylaşılmış.Göz atmakta bir fayda var.İlgili şehirler hakkında bilgisi olan arkadaşlar yorum ve bildiklerini eklerlerse daha detaylı bilgi sahibi oluruz.Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ikizbabasi ben de yaziya dokmus olayim...

ABD'de aileler icin yasanabilecek en iyi 10 sehri belirlemisler. Bu listeyi olustururken dusuk issizlik, dusuk suc orani, makul yasam masrafi ve ev kiralarini goz onunde bulundurmuslar, ayrica cevrede iyi okullarin ya da park ve eglence aktivitelerinin bulunup bulunmamasi ve sehrin buyume potansiyeli de sehirlerin siralamalarini etkilemis.

1. San Francisco (California)
    2. Charlottesville (Virginia)
    3. Omaha (Nebraska)
    4. Stamford (Connecticut)
    5. Middletown (New York)
    6. Suwanee (Georgia)
    7. Madison (Wisconsin)
    8. Salt Lake City (Utah)
    9. East Grand Rapids (Michigan)
    10. Reno (Nevada)

• gobankingrates sitesinin 2017 de Amerika da en ucuz ev kiralanabilecek yerlerini gösteren yeni bir video buldum.
    araştırma yapılırken 1-2 odalı evlerin ortalama fiyatları alınmış.videodaki 10 şehir şöyle;
    1: Toledo, Ohio
    2: Detroit, Michigan
    3: Wichita, Kansas
    4: Fayetteville, North Carolina
    5: Augusta, Georgia
    6: Columbus, Georgia
    7: Knoxville, Tennessee
    8: Memphis, Tennessee
    9: Greensboro, North Carolina
    10: Tucson, Arizona

Bilgiye ihtiyacınız olduğu günleri hatırlayın,bilginizi paylaşın,paylaşmak en güzel mutluluktur.

• Aynı firmanın yapmış olduğu bir araştırma.Eyaletlerin en pahalı mahalleleri ve burada hayatı devam ettirebilmek için gereken kazanç,
    Hani ben Amerika da nerede oturuyorum biliyormusuncu olmadan önce bir göz atmakta fayda var.Aman dikkat rakamlar ciddi.

Bilgiye ihtiyacınız olduğu günleri hatırlayın,bilginizi paylaşın,paylaşmak en güzel mutluluktur.

• Asgari ücret alarak yaşayabileceğiniz önerilen şehirler.

• Güzel paylaşımlar. Teşekkürler. Phoenix'e hiç bakmamıştım. şimdi üzerinde biraz bakıyım mantıklı geldi bana. tabi her Türk gibi Houston da çok yoğunlaşınca 🙂

• Chicago'da yaşayan bir youtuber. samimi bir anlatımı var, benim hoşuma gitti sizlere de faydalı olması dileği ile

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bowline Eyaletlere Göre Gelir Dağılımı içinde söyledi:

Chicago'da yaşayan bir youtuber. samimi bir anlatımı var, benim hoşuma gitti sizlere de faydalı olması dileği ile

sayin bowline, video'yu surada paylasmak ister misiniz? Konu olarak daha uygun:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/91/uber-ve-lyft-şoförlüğü

• tamam hemen paylaşıyorum.

• @ikizbabasi Eyaletlere Göre Gelir Dağılımı içinde söyledi:

Arizonayi dusenenler icin tecrubelerimi paylasayim: phoenix te her alanda is imkanlari boldur, hem kiralar hem satilik evler uygun fiyatlidir, phoenix cok cok sicak. Tucson goreceli olarak daha serin, ama orada da col iklimi var. mount lemon tucsonda ve kisin kar yagiyor,colde yasayip kaktuslerin arasindan mount lemona yaylaya cikmis gibi oluyor. tucsonda is imkanlari phoenixe gore daha az, ama saglik sektorunde calisiyorsaniz tucsonda rahat is bulursunuz. Tucson medical center buyuk ve taninmis bir kurum. Tucsonda ev fiyatlari semtine gore bazi yerlerde phoenixten daha pahalidir, bazi yerler aynidir. Arizonanin buyuk bir kismi col ikliminde. Bitki ortusu kaktusler. Tarantula yilan akrep buyuk kertenkeler bol miktarda var. ama evlerde duzenli ilaclama yapildigi icin eve girmiyorlar. Colun kendine ozgu guzelligi var, herkes sevmeyebilir, biz ailecek sevmistik, yerlesmeye karar vermeden once 1-2 hafta deneyin ve mumkunse haziran temmuz aylarinda gitmeyin. Temmuz- Agustosta muson yagmurlari olur, bir ay boyunca sabaha kadar siddetli yagmur ve bazi bolgelerde sel baskinlari oluyor. Baharlarda gunduz klima gece kalorifer acarsiniz. Yarim santim kar yaginca okullar tatil olur. Bir de diger eyaletlerde bir sene sonra instate tuition odenirken arizonada iki sene sonra resident olabiliyorsunuz. Tucsonda university of arizona, phoenixte arizona state university var, ikiside cok kaliteli okullar. Tucsonda madencik sektorunun de gelismis oldugunu duymustum. Bir de engelli yetiskinler icin amerikada yasanabilecek en iyi yerlerden biri. Agir engelli bireyler icin her eyalette bir takim hizmetler olsada, arizonada bekleme suresi daha az. Hizmet kalitedi daha yuksekmis. Arizonanin col olmayan. Guzel iklimli yerleri de var, flagstaff gibi, evden calisma imkaniniz varsa daha iyi bir secenektir flagstaff, is imkanlari tucson ve phoenixe gore daha sinirli.

• @Senay-Sirin teşekkürler.

• Amerika da 2018 de yaşanacak 5 şehir ile ilgili bir araştırma daha buldum.Dikkatimi çeken Mıchıgan Grand Rapids son dönemlerde öne çıkan şehir.
    Number#5 Sarasota, Florida
    Number #4 Portland, Main.
    Number #3 Grand Rapids, Michigan.
    Number #2 McAllen, Texas.
    Number #1 San Jose, California.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

100 dolarin her eyaletteki degeri nedir?

Taxfoundation'in hazirladigi bu haritada Ekonomik Analiz Burosu'nun verileri kullanilarak, ulke capinda ortalama bir 100 dolar'in her eyalette ne kadar degere karsilik geldigi saptanmaya calisilmis. Ortalama degerler; kisisel tuketim ve ev harcamalari, American Toplum Anketleri (ACS) verileri ve kira degerleri goz onunde bulundurularak olusturulmus.

Ornegin Mississippi'de 100 dolarinizla ulusal ortalama degerlere gore $115.34 degerinde esya/urun satin alabilirsiniz. Diger bir ucta ise yasam pahaliligindan dolayi 100 dolar ile Hawaii'de ulusal ortalama degerlere gore sadece $85.62 degerinde esya/urun satin alabilirsiniz.

Ayrica haritaya soyle bir acidan da bakabilirsiniz, Tennessee gibi yasam maliyeti ucuz bir yerde ortalama bir 100 dolar $110.86'a esdeger. Yani bu eyalette yasayanlari kazandiklari nominal gelir degerine gore, normal sayilarindan %10 daha zengin olarak dusunebilirsiniz.

alt metni

• colorado şaşırttı 🙂 harika paylaşım teşekkürler 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |