Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

EB-3C (EW) Green Card süreci danışmanlığı konusunda sorular ve uyarılar!

• @tufank haklısınız, ingilizce içinde şimdiden başladık eksiksiz bir mülakat olması için 3 3,5 yıl yeterli bir süre verdiğiniz cevaplar için teşekkürler

• ⭐⭐

PERM süreleri güncellenmiş mi diye bir bakayım dedim ama developer sayfayı dağıtıp çıkmış. Cuma akşam 5'te bir anda koşarak servise yetişti sanırım. Sonrasında da "Pazartesi bakarız ya" dedi içinden muhtemelen. Bayılıyorum devlet dairelerindeki bu rahatlığa 😁

Screenshot 2023-09-02 at 15.55.37.png

• ⭐⭐⭐⭐

@tufank genel olarak her ayın 10 u gibi güncelleniyor. Daha zaman var.

• ⭐⭐

@denizci10 öyle mi bilmiyordum, teşekkürler. Gözümüz kulağımız bu sayfada bu aralar 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@tufank EB-3 ile ilgilenen herkesin öyle 😉 ben iş olarak her zaman bakıyorum haber gelirse paylaşırım sizinle de

• Merhabalar arkadaşlar EB-3 vizesi için sponsor şirket arıyorum ve bunu nasıl bulacağım ve başvuru yapacağım hakkında bilgisi olan kişiler lütfen bana yardımcı ola bilirmi bu vizeyi yaparak amerikaya giden kişiler yol göstere bilirse çok sevinirim.Şimdiden Teşekkür ederim

• ⭐⭐

Bu arada 31 ağustos 2023 de bir duyuru eklemiş DOL sitesine. https://flag.dol.gov/announcement/2023-08-31

Buna göre artık PERM - ETA 9089 formunun durumunu dışarıdan biri olarak sorgulayabiliyoruz. Ben elimdeki “receipt number” ile sorguladım bilgiler geldi. Daha önce bu ekranda sadece PWD bilgilerine bakabiliyordum. Sorgulama ekranı şurada: https://flag.dol.gov/case-status-search

• @tufank evet bu şekilde bakılabiliyordu zaten, ben eb3vize ile başlattığımda süreci direk vermişlerdi bu linki ve sorgulama kodunu. Yeni bir şey değil sanıyorum.

• ⭐⭐

@pigaro ETA 9089 formu listede yoktu. Sorguladığımda geçersiz kod hatası veriyordu önceden. Şimdi o formuda sorgulama imkanı eklemişler. PWD den bahsediyorsanız o hep vardı. Duyuruda bahsedilen ETA 9089 formu. Sorgulama ekranında alta da not düşmüşler. Eğer bu form 31 Mayıs 2023 ten önce doldurulduysa bu ekran üzerinden kontrol edilemiyor.

EMPLOYMENT CERTIFICATION (PERM) ONLINE FILING RELEASE NOTES 8/31/2023
    PERM module in the Foreign Labor Application Gateway (FLAG):

External filers will now be able to search for the status of their PERM application by entering the full case number (including dashes) in the Case Status Search box.

IMG_3120.jpeg

• @tufank

DOL, e-devlet modu açmış helal olsun 😃

• @tufank evet haklısınız ben PWD den bahsediyormuşum. Güncelleme ile gelen LC sorgulama ekranı mı?

• ⭐⭐

@pigaro evet bu LC başvurusu. Benim case no ile sorgulayınca aşağıdaki gibi bir dönüş alıyorum.

Screenshot 2023-09-04 at 16.25.37.jpg

• ⭐⭐

@kazım_ka sponsor şirket derken hangi kategoride iş arıyorsununuz? Bu başlık “other workers” kategorisine ait. Kendiniz sponsor bulma arayışına girebilirsiniz eğer ABD’ de kalmanıza olanak tanıyan bir vize türünüz mevcut ise. Yok ise bununla ilgili danışmanlık veren firmalar var, belirli bir ücret karşılığında “other workers” kategorisinde yer alan sponsorlarla sizi buluşturuyorlar ve yasal prosedürleri sizin adınıza takip ediyorlar. Forumda bu hizmeti veren bir firma var. Şu başlığı inceleyebilirsiniz. https://yesilkartforum.com/forum/topic/6394/eb3vize-com-i̇stihdam-bazlı-green-card/1

Diğer tüm bilgiler için mevcut başlıkta yer alan iletileri inceleyebilirsiniz.

• @kazım_ka

Selamlar.

Giriş veya orta direk bir İngilizce'niz varsa "Other Workers" kategorisi için aracılık yapan danışman firmalar var. Bunların yabancı olanları arasında en bilindik ve güveniliri BDV Solutions. Türkçe destek veren firmalarda da eb3vize.com.

Ancak burada kritik nokta bekleme süreleri. Bu sürecin sonuçlanıp ABD ye gidebilmeniz 3-4 yılı bulacaktır en az. Bu firmalara ödemeniz gereken tutarlar da 20-25 bin dolar bandında şu an.

Onun dışında allame-i cihan olsanız bedavadan sponsorluk vs bulabilme şansınız yok maalesef. Öyle bir hayaliniz varsa şimdiden unutun, rotayı Avrupa'ya kırın derim.

• ⭐⭐

EKİM 2022 - TEMMUZ 2023 tarihleri arasında Ankara'da basılan EW (other workers ) kategorisindeki vize sayısı 45
    Bu sayı içerisinde Türk vatandaşları olmayanlar da var. TR vatandaşlarına verilen toplam vize sayısı 23
    Aylara göre dağılımını aşağıya ekledim. (parantez içerisinde TR vatandaşları için olan sayıyı yazdım ).
    Bu vize alan kişiler arasında foruma kayıtlı olan biri yok sanırım. Süreç ve mülakat hakkında fikrimiz olurdu.

EKİM 2022 : 8 (TR: 2)
    KASIM 2022 : 10 (TR: 5)
    ARALIK 2022 : 0
    OCAK 2023 : 11 (TR: 4)
    ŞUBAT 2023 : 0
    MART 2023 : 1 (TR: 1)
    NİSAN 2023 : 6 (TR: 2)
    MAYIS 2023 : 5 (TR: 5)
    HAZİRAN 2023 : 0
    TEMMUZ 2023 : 4 (TR: 4)

• @tufank

Bunların çoğu BDV Solutions ile almış olabilir hocam, başka türlüsü zor, adam akıllı aracı firmada yoktu o zamanlar. Belki onlara sorabilirsiniz, örnek bir case le görüştürürler kabul ederse kişi.

• ⭐⭐

@emre911 ara ara paylaşıyorlar ama türkiyeden paylaştıkları 1 case gördüm. bazıları gizli kalmasını istiyor. ben yine de kaçı onlara ait bir ara soracağım. bu sayılar arasında belki uzaktan akraba / eş dost şirketlerine girmiş olanlar da vardır. tamamen varsayım 🙂

• Ay ay vize bültenine bakabiliyor muyuz acaba

• @tufank tamamen bilinmemesinden bu sayılar ilerde yükselir hatta şişebilir bdv de belki senede 10 kişi başvurmadı bunun gibi bir şey söyledi yani türkiyeden müşterimiz çok az konsolosluk üzerinden alanlar daha da az demişti bet sayı vermedi ama şuan bunlar artar ilerde şişer tam zamanı aslında işe başlamak için

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

59

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.2k

| | | |