Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

• ⭐⭐⭐

@acagatay yeni hayatında mutluluklar dilerim. çok makul davranıp gözlem yapmışsın insan faktörü bazen çok moral bozabiliyor.

• @tolgasatir teşekkür ederim.

• ⭐⭐

@acagatay İlk girişiniz gibi bundan sonra ki hayatinizda sorunsuz geçer umarim yeni hayatinizda bol şans dilerim 🙏

• Herkese hayırlı olsun. Arkadaşlar bu aktarmalı uçuşlarda, aktarma yapılan bölgede havayolu firması değişiyor. Aktarma yaptığımız havalimanında valizlerimizi tekrar almamız mı gerekiyor yoksa kendileri yüklüyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ballistix hayır valizler otomatik transfer olur

• @ayvalik10 Teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@Ballistix, içinde söyledi: Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

Herkese hayırlı olsun. Arkadaşlar bu aktarmalı uçuşlarda, aktarma yapılan bölgede havayolu firması değişiyor. Aktarma yaptığımız havalimanında valizlerimizi tekrar almamız mı gerekiyor yoksa kendileri yüklüyor mu?

Bavullarınıza takılan etiketten kolayca anlayabilirsiniz
    Örnek veriyorum saw(sabiha) fra(frankfurt) jfk (new york john f kendy yazıyorsa yani bunlar alt alta yazar ilk i çıkış limanınız ortadaki aktarma noktasıdır varacağınız havalimanın kodu da en altta yer alır eğer sadece saw ve fra yazıyorsa aktarma yerinde bagajınız bağlanmamış alıp tekrardan bagaj vermeniz gerekiyor demektir. Türk hava yollarının bir çol hava yolu ile anlaşması var ancak pegasus gibi firmaların anlaşması olmadığından kontrollü gitmekte fayda var

• @acagatay, içinde söyledi: Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

Merhabalar, 9 Kasım’da Newyork’tan ilk girişimi yaptım. İzmir’den 2 parça kayıtlı bagaj, 1 adet kabin bagajı, 1 sırt çantam ve 1 adet enstrüman ile yola çıktım.(Valizlerin kilosunu ayarlamıştım, herhangi bir ücret vermedim, enstrüman zaten ücretsizdi, sırt çantamıda kimse sormadı)ADB havalimanına uçuşumdan 2 saat önce geldim ve işlemlerimi halledip İstanbul uçağına bindim. İstanbul’a indikten sonra 8 saatlik bir bekleme sürem oldu ama havalimanında tanıştığım insanlarlar sabaha kadar muhabbet etmekten zamanın nasıl geçtiğini anlamadım doğrusu. Ben uçaktan iner inmez dış hat Transfer kısmından giriş yaptım. Bana çıkış pulunu sordu görevli bende green cardlı olduğumu ve gerekmediğini söyledim kendisine oda madem öyle green kartını göster dedi. Bunun üzerine ben yanımda değil çünkü ilk girişim olacak dedim ama vizeme bakabilirsiniz orada yazıyor diye tamam dedi geçebilirsin.JFK uçuşu için belirtilen kapıya gittim 1.5 saat öncesinden ama ben gittiğimde geç kaldığımı bile düşündüm çünkü insanlar hepsi kontrolden geçmiş oturuyorlardı. Tekrar uçak kapısında da kontrolden geçtikten sonra sıraya girip uçağa bindim. 10-11 saat aralığında ki uçuştan sonra JFK havalimanına indim sonunda. Çok heyecanlıydım çünkü benim ilk yurt dışı deneyimimdi. Daha sonra kalabalığın içine karışıp son kontrol kısmına geldim. Sırada biraz yavaş hareket ederek insanların önüme geçmesini isteyip herkesi izleyip ona göre kim daha rahat geçiriyorsa o kısımdan geçeyim diye oyalanmaya başladım ve böylece neredeyse sona kaldım. Heyecanlı bir şekilde çok sakin olduğunu düşündüğüm bir görevli hanımefendi vardı hemen onun olduğu bölgeye ilerledim. Öncelikle merhabalar diyip pasaportu uzattım hemen diğer elimde olan sarı zarfı uzattım ve Unganlardan aldığımız CD ve Aşı belgesini istiyor musunuz diye sordum ve hayır dedi. Bu arada kameraya bakmamı istedi. Sonrasında tabi ben heyecandan adresi unuttum ama sağolsun adres aynı mı kalacak dedi ve ben hayır değiştirmek istiyorum diyip yeni adresi yazdığım kağıdı uzattım. Sonra sarı zarfı yırtıp açtı belgeleri kontrol etti. Pasaporta damgayı vurup bana verdi ve tamam dedi parmak izi almadığı için her şey tamam mı diye sordum evet dedi ve çıkıp valizlerimi aldım gümrüğe falan hiç almadılar valizler sağlamdı açılmamıştı her şey yolundaydı ve bana herhangi bir soru sormadılar, işte bir şey getirdin mi, ne kadar para var üstünde tarzı sorular almadım ve öylece direkt havalimanında çıktım. Benim için çok sorunsuz geçti güle eğlene geldim çok şükür. Umarım gelecek olan herkesin istediği gibi geçer yolculuğu ve sonrası 🙏🏻

Sn. @acagatay
    Hayatinizin bu yeni doneminin saglikli, mutlu, huzurlu, basarili ve bol sansli gecmesini dilerim!

Biraz da buraya buyrun 🙂

https://yesilkartforum.com/forum/topic/329/abd-ye-gitmeden-önce-ve-gittikten-sonra-yapılacaklar

• Herkese Merhabalar ;
    Şuan Amerikan yazıyorum öncelikle isteyen herkese nasip olmasını dilerim 🙂
    12 Kasımda THY ile uzun süren bir yolculuk sonrası New York eyaletinden giriş yaptım . Yolculuk sorunsuz ama çok uzun ve sıkıcı geçti gerçekten çok uzak yol 😀 Uçaktan indikten sonra kalabalığı takip edip kontrol noktasına geldim orda iki farklı sıra vardı ve o anda ayakta olan bir görevli gördüm ve greencard ile ilk girişim olacağını hangi sıraya geçmem gerektiğini sordum , o da önce tebrik etti daha sonra yönlendirdi . Sıraya girdikten sonra çok tatlı ve güleryüzlü bi görevli nerden geldiğimi ilk girişim mi olduğunu üzerimde ne kadar para olduğunu ve son olarak yanımda yiyecek şeyler sebze meyve vs olup olmadığını sordu . Daha sonra pasaporta mühür basıp good luck diyip geçebilirsin dedi . Bavul işlemlerinden çıkış yapıp burda yaşayan akrabamın yanına yerleştim ve ssn ve greencard ulaşmasını bekleme aşamasına geçtim 🙂 Daha sonra iş başvurularına başlıcam . Selamlar 🙂

• ⭐⭐⭐

@xbens yeni hayatınızda mutluluklar

• ⭐⭐

@xbens Yeni hayatinizda bol şans dilerim 😊🙏

• ⭐⭐⭐

@xbens Hayırlı olsun. Dilerim iş bulma süreci de iyi geçer. Başarılar.

• ⭐⭐⭐

@ugursway Hayırlı olsun. Başarılar dilerim.

• ⭐⭐⭐

@acagatay Hayırlı uğurlu olsun.
    Sanırım bu soru sorma mevzusu görevliye göre değişiyor. Kimi sormuş kimi sormamış.

• ⭐⭐⭐

@erco Ufak heyecanlar sonrasında sorunsuz bir giriş olmuş. Hayırlı olsun.

• ⭐⭐⭐

@Not_Born_Yesterday Hayırlı uğurlu olsun.
    Parmak izini ısrara rağmen almamışlar. 🙂 Bu ısrar bizim milletin sağlamcılığından kaynaklanıyor hep. 🙂

• ⭐⭐⭐

@Kitapsever Baya gergin geçmiş süreç. Hem geçmiş olsun hem de hayırlı olsun. Artık geriye kalan düzen kurmak. Başarılar dilerim.

• @Sharm Çok teşekkür ederim. İlk fırsatta uğrayacağım 😊

• @Programmer Teşekkür ederim. Evet bende aynı şeyi düşünüyorum.

• @Erkand Çok teşekkür ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.9k

| | | |