Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

• ⭐⭐⭐

@Kitapsever sorgulama kısmı biraz tuhaf olmuş açıkçası ama vardır bi hayır önemli olan girişinizi yapabilmiş olmanız bol şans 🙂

• @Kitapsever zorlayıcı bir deneyim olmuş sizin için geçmiş olsun. Bu kadar olayın üstüne detayları hatırlayıp aktardığınız için teşekkür ederiz şans sizinle olsun. Başarılar dilerim yeni hayatınızda

• ⭐⭐⭐

@Kitapsever geçmiş olsun mu diyelim hayırlı olsun mu bilemedim 🙂 çok zor bir kaç gün geçirmişsiniz, inşallah bundan sonra tüm işiniz rast gider

• ⭐⭐⭐

@Kitapsever

Zor bir deneyim olmuş, başarmanıza sevindim.

Tebrikler. Yeni hayatınızda mutluluklar. Şans sizinle olsun.

• ⭐⭐

@Kitapsever O havaalanından indiğinizde, ellerinizde bavullarla diger havaalanına koşturup orada uçak beklemenizin heyecanini yaşadım cidden, biraz korkutucu, heyecanli adrenalin dolu bir macera olmuştur sizin için de. yeni hayatinizda bol şans dilerim.

• ⭐⭐⭐

@Kitapsever hem hayırlı olsun hem de çok geçmiş olsun, ne kadar detaylı inceleme yapmışlar, çok nadir olan bir durum diye biliyorum o da size denk gelmiş. Siz greencardla gittiğiniz halde bu kadar detaylı incelemişler, açıkçası turist vizesi ile gitmeyi planlayan bir aile olarak gözüm çok korktu 😅

• Bir gün bu konuya yazacağım hikayemin hayalini kuruyorum 🙂

• Sizin bu güzel ve tatlı hikâyelerinizi okurken gerçekten çok seviniyorum. Bizlerde inşallah yaşarız diye dua ediyorum. Benim çok merak ettiğim konu var. Gc mülakatlarından sonra nasıl bir planlama yapıyorsunuz. İş için neler düşünüyorsunuz nasıl araştırmlar yapıyorsunuz. Ev için hangi bölgelere bakıyorsunuz ve nasıl kalmayı planlayıp nasıl gidiyorsunuz. Bu tarz bilgilerinizi de paylaşırsaniz gidecek olanlara ön ayak olursunuz. Ben bugün bana çıksa neler yapacağım konusunda çok ortada kalırım. Hepinize Amerika da başarılar mutluluklar dilerim

• ⭐⭐⭐

@Kitapsever baya uğraştırmışlar anlaşılan neyse ki atlatmışsınız, geri kalan süreçte her şey yolunda gitmeye devam eder umarım 🙏 🙏

• 26 Ekim 2022 Çarşamba günü ben eşim ve bir kedimiz ile Newark Havaalanından giriş yaptık.
    Girişimiz çok kolay gerçekleşti, officer sadece yanınızda sigara ya da yiyecek var mı diye sordu. Duty free'den aldığımız bir kaç çikolata olduğunu söyledikten sonra, Officer dosyamızı ve pasaportlarımızı alarak kendi gişesini kapattı ve kendisini takip etmemizi söyledi. Peşine takılıp içeride bulunan ofise gittik ve beklememiz gerektiğini söyleyerek yanımızdan ayrıldı. Ofisin içi biraz kalabalıktı, yaklaşık 10-15 kişi bekliyordu, biz de 5 dakika bekledikten sonra başka bir officer bizi çağırdı ve pasaportlarımıza giriş stampleri basılı halde geri verdi. Bu kadar basit olacağını düşünmediğimiz için hepsi bu kadar mı diye teyit etmek zorunda kaldık. Her şey bu kadar gidebilirsiniz dediler ve bizde valizlerimizi almak için yola koyulduk.
    Bize para ile ilgili hiçbir şey sorulmadı, parmak izimiz alınmadı, yanımızda olmasına rağmen herhangi bir xray vs sorulmadı, kedimizin pasaportuna bile bakmadılar. Uçağa gidene kadar defalarca kontrolden ve aramadan geçtiğimiz için, Amerikaya girşimizin bu kadar hızlı ve basit olacağını düşünmemiştik. Daha sonra valizlerimizi teslim aldık ve herhangi bir valiz arama bölümüne gitmeden havaalanından çıkışımızı gerçekleştirdik. Sancılı vize sürecimizden sonra güzel bir başlangıç oldu bizim için.

• ⭐⭐

@ugursway Hayirli olsun sorunsuz girmenize sevindim yeni hayatinozda bol sans dilerim

• ⭐⭐⭐

@ugursway hayırlı olsun, her şey gönlünüzce olsun

• ⭐⭐⭐⭐

@ugursway Hayırlı olsun . Aramıza hoş geldiniz.

• @ugursway hayırlı olsun hersey gönlünüzce olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ugursway umarım sonraki süreçler de bu kadar sorunsuz ve rahat geçer uğur.
    abd'deki hayatında sana ve eşine güzel bir hayat diliyorum.
    yolunuz açık olsun..

• ⭐⭐⭐

@ugursway Tebrikler. Yeni hayatınızda mutluluklar. Şans sizinle olsun.

• @gucarslan Abi teşekkürler, seni de çok yakında aramızda görmek dileğiyle. 🙏

• Merhabalar, 9 Kasım’da Newyork’tan ilk girişimi yaptım. İzmir’den 2 parça kayıtlı bagaj, 1 adet kabin bagajı, 1 sırt çantam ve 1 adet enstrüman ile yola çıktım.(Valizlerin kilosunu ayarlamıştım, herhangi bir ücret vermedim, enstrüman zaten ücretsizdi, sırt çantamıda kimse sormadı)ADB havalimanına uçuşumdan 2 saat önce geldim ve işlemlerimi halledip İstanbul uçağına bindim. İstanbul’a indikten sonra 8 saatlik bir bekleme sürem oldu ama havalimanında tanıştığım insanlarlar sabaha kadar muhabbet etmekten zamanın nasıl geçtiğini anlamadım doğrusu. Ben uçaktan iner inmez dış hat Transfer kısmından giriş yaptım. Bana çıkış pulunu sordu görevli bende green cardlı olduğumu ve gerekmediğini söyledim kendisine oda madem öyle green kartını göster dedi. Bunun üzerine ben yanımda değil çünkü ilk girişim olacak dedim ama vizeme bakabilirsiniz orada yazıyor diye tamam dedi geçebilirsin.JFK uçuşu için belirtilen kapıya gittim 1.5 saat öncesinden ama ben gittiğimde geç kaldığımı bile düşündüm çünkü insanlar hepsi kontrolden geçmiş oturuyorlardı. Tekrar uçak kapısında da kontrolden geçtikten sonra sıraya girip uçağa bindim. 10-11 saat aralığında ki uçuştan sonra JFK havalimanına indim sonunda. Çok heyecanlıydım çünkü benim ilk yurt dışı deneyimimdi. Daha sonra kalabalığın içine karışıp son kontrol kısmına geldim. Sırada biraz yavaş hareket ederek insanların önüme geçmesini isteyip herkesi izleyip ona göre kim daha rahat geçiriyorsa o kısımdan geçeyim diye oyalanmaya başladım ve böylece neredeyse sona kaldım. Heyecanlı bir şekilde çok sakin olduğunu düşündüğüm bir görevli hanımefendi vardı hemen onun olduğu bölgeye ilerledim. Öncelikle merhabalar diyip pasaportu uzattım hemen diğer elimde olan sarı zarfı uzattım ve Unganlardan aldığımız CD ve Aşı belgesini istiyor musunuz diye sordum ve hayır dedi. Bu arada kameraya bakmamı istedi. Sonrasında tabi ben heyecandan adresi unuttum ama sağolsun adres aynı mı kalacak dedi ve ben hayır değiştirmek istiyorum diyip yeni adresi yazdığım kağıdı uzattım. Sonra sarı zarfı yırtıp açtı belgeleri kontrol etti. Pasaporta damgayı vurup bana verdi ve tamam dedi parmak izi almadığı için her şey tamam mı diye sordum evet dedi ve çıkıp valizlerimi aldım gümrüğe falan hiç almadılar valizler sağlamdı açılmamıştı her şey yolundaydı ve bana herhangi bir soru sormadılar, işte bir şey getirdin mi, ne kadar para var üstünde tarzı sorular almadım ve öylece direkt havalimanında çıktım. Benim için çok sorunsuz geçti güle eğlene geldim çok şükür. Umarım gelecek olan herkesin istediği gibi geçer yolculuğu ve sonrası 🙏🏻

• @acagatay Tebrikler. Yeni hayatınızda mutluluklar bol şans.

• @mukeya teşekkür ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |