DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@engineer DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Selamlar.eu currenta dogru gidiyor.brit simon current olsun olmasin evrakinizi gonderin diyor.degerli crazycell abinin değerlendirmesini merak ediyoruz.herkese iyi hafta sonlari.hakkimizda hayirlisi olsun.

Su an isler cigrindan cikmamisken boyle bir sey yapmalarina gerek yok 🙂
    KCC'de her sey bir duzene gore isliyor, birinin kendi kafasina gore belgeleri gondermesi mulakat almasini saglamayacak maalesef. Bence hala beklemek icin yeterince sure var, fakat onumuzdeki 1 ay boyunca hala email gelmemisse bir sonraki bulten aciklandiktan sonra belgeleri gondermeyi deneyebilirsiniz. Bir sonuc alinacagini zannetmem ama zaten ben gondermeyin desem de herkesin gonderecegine eminim 🙂 o nedenle bosuna direnmeye gerek yok...

Islenen duzeni bozmamak herkesin yararina olur, bir de unutmamak lazim ki KCC dunyanin en becerikli insanlari tarafindan yonetilen, en yetenekli calisanlarin bulundugu ve en verimli sisteme sahip devlet dairesi degil, o nedenle bu sekilde sisteme yuklemeler yapmak bence cok faydali degil; ama son aylara girerken herkes oturdugu yerde haber gelmesini beklemek yerine dosyasini kurtarmak icin bir sey yapmak isteyecektir, bu cok anlasilabilir bir durum, nitekim gecen yil da oturmak yerine topluca bir mektup yazip KCC'ye gondermistik, ama pek de ise yaramamisti 🙂 ; onlar yine belirledikleri sekilde devam ettiler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hockeyumpire2 DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@aysegul @crazycells bende bütün kullanıcıların yanında göz üzeri çizgi görüyorum. Sizde de oyle mi? 😊 S

Evet, o goze tiklayarak o kullanicinin yorumlarini engelleyebilirsiniz. Forumda herkes herkesi sey edemiyor 🙂 hickimse hickimseyi sey etmek zorunda kalmasin diye boyle bir ekleme yaptik...

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1970/sustur-secenegi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@necla343434 DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells haziran için mülakat hangi gün verilmeye başlicak acaba

30 Nisan'a kadar bekleyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizbilmez DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

herkese günaydın,sadece heyecandan emin olmak için sormak istiyorum 🙂 19Jan06 ydık haziran bülteni için 15Feb06 olmuş current olduk dimi ve haziran ayına mülakat vericekler? teşekkür ederim.Herkese hayırlı olsun 🙂

Priority date'iniz ne idi?
    Isterseniz vize kategorinizin basliginda sorun sorunuzu, bu konudaki bilgiler daha cok Diversity Visa kategorisini ilgilendiriyor, sizi yaniltmasin.

• @crazycells 19JAN06 idi priority datemiz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tekinistanbul DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

brit simon dedi diye 3 gun once hem soru sordum hemde dokumanlari attım. niye 26 binlerden evrak istediniz benden istemediniz dedim. cevap ise, case numarasina gore sistemin otomatik işledigini, birde ds260 formu gonderme tarihininde sistemde çok onemli oldugunu belirtti. beklicekmisim. green carda basvururken adimin son harfini kucuk yazmistim bundan dolayi diskalifiyemi edildim endiseliyim yanlis giden birseymi var dedim. kcc nin cevabi ise KCC nin boyle bir yetkisi yok bunu konsolos gorevlisi belirleyecek dendi ve BEKLEMEMİ SÖYLEDİ.

Boyle bir nedenden dolayi elenmezsiniz, ayrica dedikleri gibi KCC'nin boyle bir yetkisi yok, buna mulakat zamani karar verilecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizbilmez DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells 19JAN06 idi priority datemiz.

https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/visa-law0/visa-bulletin/2019/visa-bulletin-for-may-2019.html

F4 kategorisiydi sanirim? Sizin dosya numaraniz zaten aktif, tablo B'ye bakmaniz lazim. NVC'ye belgeleri gondermis olmaniz lazim bu zamana kadar, sadeec NVC'den haber beklemelisiniz. DV surecinden farkli ilerliyor F4, yani Haziran ayinda mulakat tarihi alacaginiz kesin degil.

Su konudan konusmaya devam edelim isterseniz: https://yesilkartforum.com/forum/topic/1423/f4-vize-sureci-abd-vatandaslarinin-kardesleri

• @crazycells DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@hockeyumpire2 DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@aysegul @crazycells bende bütün kullanıcıların yanında göz üzeri çizgi görüyorum. Sizde de oyle mi? 😊 S

Evet, o goze tiklayarak o kullanicinin yorumlarini engelleyebilirsiniz. Forumda herkes herkesi sey edemiyor 🙂 hickimse hickimseyi sey etmek zorunda kalmasin diye boyle bir ekleme yaptik...

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1970/sustur-secenegi

Kesinlikle bazen ben de bazılarını şeyedemiyorum :)) ama bu göz özelliğini henüz kullanmadım ben, inşallah ihtiyaç duymam. Yeri gelmişken söyleyivereyim, konular için sustur tam bana göre, yoksa okunmamış mesajlardan başımı alamıyorum, sıfırlamak için de takıntı yapınca of of
    (Konu dışı oldu kusura bakmayın lütfen)

• Current olan tüm forumdaslara hayırlı olsun.Umarim herkes hayallerine kavuşur.

• @crazycells hazır sizi yakalamışken bu sene hakkındaki yorumunuzu merak ediyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dscrt DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells hazır sizi yakalamışken bu sene hakkındaki yorumunuzu merak ediyorum

Evet, maalesef vakit ayirip toplu bir yorum yapamadim. Ama aciklanan sayilar herkesi tatmin ediyor, dolayisiyla analize de cok gerek kalmadi gibi 🙂

Sayin @arnblt aktarmisti sanirim foruma (yanlis hatirliyorsam kusura bakmasinlar) , surece devam etmis olup (DS260 formunu gondermesine ragmen) belgeleri KCC'ye gondermeyen kisilerin fazlaligindan dolayi sayilar hizli ilerliyor. 11 ve 21'den sonra kirilmalar vardi EU bolgesindeki dosya numarasi dagilimlarinda, 26.000'den sonraki numaralarda da %35-40 arasi bir doluluk var ama bunlarin da yarisina yakini surece bir sekilde devam etmiyor.

https://dvcharts.xarthisius.xyz/ceacFY19.html adresinden EU'yu secince dagilimlar goruluyor...

EU bolgesi icin geriye 4000 sayi kaldi gibi ama bunlarin ~%37-38'i dolu desek, toplamda 1500 dosya numarasi kaldi aktif olmayan. Bunlarin da yarisi devam etmeyecek gibi dusunursek, son 3 ayda ay basina 250 dosya dusuyor. Bence sayilar oldukca umit verici. Belki bir seferde artmaz, ama butun sayilar aktif olacak gibi.

Burada tek uzerinde konusulabilecek nokta, numarasi onceki aylarda aktif olup hala KCC'ye belge gonderen veya belge gondermesine ragmen mulakat almayan kisiler, bu konuda da forum cizelgesinden yardim alabilmemiz lazim, ama bu arkadaslar doldurmadigi icin mi o tarihler bos, yoksa email almadiklari icin mi bos onu bilmiyoruz 🙂

http://bit.ly/2L0H2pM

• @crazycells cok teşekkür ederim yorumunuz için

• @crazycells DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells hazır sizi yakalamışken bu sene hakkındaki yorumunuzu merak ediyorum

Burada tek uzerinde konusulabilecek nokta, numarasi onceki aylarda aktif olup hala KCC'ye belge gonderen veya belge gondermesine ragmen mulakat almayan kisiler, bu konuda da forum cizelgesinden yardim alabilmemiz lazim, ama bu arkadaslar doldurmadigi icin mi o tarihler bos, yoksa email almadiklari icin mi bos onu bilmiyoruz 🙂

19xxx kcc maili geçen ayın 11 inde yani 11 martta gönderdik nisanda numara da aktif oldu ancak hala randevu maili gelmedi Bu durumda endişe etmemize gerek varmı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yasss7 DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

19xxx kcc maili geçen ayın 11 inde yani 11 martta gönderdik nisanda numara da aktif oldu ancak hala randevu maili gelmedi Bu durumda endişe etmemize gerek varmı ?

Henuz degil.

• Arkadaşlar az önce 26800 e kadar haziran ayı için current olduğunu öğrendim resmi sitesinden bu da demek oluyor ki bana da sıra geldi 😊
    Bir süredir ilgilenemedim bu işlerle, şimdi benim sırasıyla ne yapmam gerekiyor. Mail gelenlerden mailin bir kopyasını ve gönderilecek yeri tam olarak paylaşabilir mi. Çok teşekkürler.

• @fatihk sadece sabırla beklemenizi öneririm kcc den mail gelince gerekli evrakları göndermeniz gerekecek

• @fatihk DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Arkadaşlar az önce 26800 e kadar haziran ayı için current olduğunu öğrendim resmi sitesinden bu da demek oluyor ki bana da sıra geldi 😊
    Bir süredir ilgilenemedim bu işlerle, şimdi benim sırasıyla ne yapmam gerekiyor. Mail gelenlerden mailin bir kopyasını ve gönderilecek yeri tam olarak paylaşabilir mi. Çok teşekkürler.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/524/dv2019-2019-green-card-lotosu-asamalari?page=1
    Bu başlığın ilk iletisinde sürecinize dair detaylı olarak bütün bilgiler mevcut. Maillerin örnekleri de muhtelif kereler paylaşıldı, ayrıca mailin içinde hangi evrakları ne şekilde göndereceğiniz de yazıyor, ki bunun da açıklamaları yine deneyimlerle çokça paylaşıldı. Bu mesajlardan da faydalanabilirsiniz. Hayırlı olsun.

• @yasss7 benim case no 13xxx olmasına rağmen 7 Mart tarihinde döküman onay mailini aldık ve bekliyoruz. Crazycells'in belirttiği gibi şimdilik panik olacak bir durum yok, büyük ihtimal bu ay içerisinde Haziran ayına randevumuz gelecektir.

• MERHABALAR .. BENİM DV2019 TALİHLİ NUMARAM 25XXX DE .ŞUANDA HAZİRAN AYI OLARAK NUMARAM AÇIKLANMIŞ GÖRÜNÜYOR .BENİM DS260 FORMUNU GÖNDERDİĞİM TARİH İSE 18.07.2018 DİR .. BANA EVRAK MAİLİ VE MULAKAT MAİLİ HENUZ GELMEDİ .. BU MAİLLER NE ZAMAN GELİR SİZCE ? TEŞEKKÜRLER .

• @grkmtpc evet bekliyoruz simdilik

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

158

41.3k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.9k

| | | |