DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @OnRoute66 Kalacağınız yer derken, sizden sadece adres isteniyor, gc yollamak için abd de. ev sahibi ile anlaşılırsa airbnb de olur sorun değil.Gidenlerin tamamı sanırım iş bulmadan gidiyor zaten öyle bir zorlama yok.Olsa tüm milletten iş yeri davet mektubu olması lazım.o soru yani tmm gidiyorsunuz peki geçiminizi nasıl sağlamayı düşünüyorsunuz? ne iş yapabilirsiniz gibi. örnek burada muhasebeciyim, oraya gidince denklik yapmak için üniversitelere başvurucam bu arada da pizza veya başka lokantalarda çalışıp hayatımı ikame edeceğim.

• @metn bekcilik te en kotusu hep gece caliscak olman polislik zaten zor bir meslek ama bekci olmakta zor poliste ulkemizde ragbet goren bir meslek suan

• @metn köprüyü geçene kadar ayıya dayı dersin o zaman.

• Yasaklı

@Nothing-Man Batı’da cezaevinde görev yaparken Doğuda özel harekat birliğine atanabilirsin. Trafikte çalışabilirsin, motorize ekip olabilirsin tamamen belirsiz. Köylerde görev yaparsın hep. Çok güzel yerlerde de görev yaparsın ama hep sıkıntısı vardır. Sende bilirsin zaten. Jandarma’nın değeri hakikaten lafla anlatılmaz, gereken değer veriliyor mu tartışılır

• Yasaklı

@cek yok gece çalışmak benim için sorun değil.

• @likable Umarım sizin tahmininiz tutar ama ben nedense bu sene sayının geçen seneye oranla artacağını düşünüyorum. Nedenine gelince eskiden sadece Amerika’ da yaşamak isteyenler biliyordu gc çekilişini ( hatta bir çok kişide bilmiyordu) ama gün geçtikçe insanların Türkiye’den kaçma isteği arttı ve yeni nesil internetten yollar araştırmaya başladı. GC ın duyurulurluğuda arttı. Pasaportu olmayan kesimin başvurusu engellenmiş olsada kaçmak isteyenlere pasaport çıkarmak engel olmayacaktır diye düşünüyorum.

• @metn özel harekat için ekstra eğitim alınıyor.almazsın olmazsın.o sana kalmış,millet benim olduğum yerde de almak için can atıyordu var öyle tipler de.Trafik oldun mu trafik kalırsın, cezaevi olma olasılığı var ama o en kolayı yatarsın sadece 🙂 ben il ilçe belde 3 ündede bulundum bilecik de yaptım gördüğüm hep artı olmasıydı.

• @Famel düzenli olarak hep artış var zaten.Azalma konusu rüya kesinlikle artacak.

• Yasaklı

@Nothing-Man özel harekattan bir yüzbaşı söylemişti bunu bana. Kendisi doğuda komandoydu daha sonrasında batı tayininde cezaevine atandı. Jandarmaların hepsi komandodur aynı zamanda, gereken eğitimleri var. Her birimde görev yapıyorlar diye biliyorum. Tabi siz görmüş geçirmişsiniz o daha farklı olabilir. Şimdi birde değişmiş sanırım bakanlığa bağlanmış falan düzen gelmiş olabilir.

• @Nothing-Man Kesinlikle her sene artıyor. Pasaport zorunluluğu öylesine başvuruları engelleyebilir ama artık insanlar başka ülkelere göçmenin yollarını daha fazla arıyor. GC da bir ihtimal sonuçta neden olmasın diye düşünen çok fazla. Yurt dışına göç etmek isteyen herkes için pasaport çıkarmak bir yük değil bir başlangıç olacağı için bence de azalmaya etkisi olmayacak.

• Birsey sormak istiyorum... fotografi kendinizmi cektiniz, yoksa fotografcida 5x5 cektirdiniz? Cevap verirseniz sevinirim.. bol sans herkeze

• @cek mesleğin saçma gelmesi??? Mesela? 🤨

• Arkadaşlar eşimle birlikte DV 2021 başvurumuzu gerçekleştirdik. Kendi başvurumda adres kısmında evimizin sokak numarası yerine dalgınlıkla iş yerimin sokak numarasını girdim.(sadece sokak no yanlış girildi) çekilişi kazanırsam herhangi bir sorun teşkil eder mi?

• @Famel Bence bir ülkenin %42sinin asgari ücret ve altında parayla çalıştığı bir ortamda pasaport çıkartmak büyük bir yük ve o pasaport fiyatı 400-500 ise. Aynı zamanda diyelimki yük değil en azından bir asgari ücretli pasaport çıkarsa bile sadece kendine çıkartır eşine cikartamaz . Ben başvurunun bir nebze olsa da düşeceğini düşünuyorum

• @dmrtkn %22 zam geldi yine herşeye pasaport harçlarınada bekar olsam yapacağımı biliyorumda çocuk var işte küçük bekarken bu günleri göremedik gc çıksa 5-10 sene dönmeyi düşünmüyorum

• ⭐⭐

istatistiklerde çıkma şansının ülke bazında %0,5 gibi bir rakam olduğunu düşününce çıkan insanların ne kadar şanslı olduğunu bir kere daha anladım hemde yüzbinlerce insanın içinde

• ⭐⭐⭐

@haymatlos_, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

istatistiklerde çıkma şansının ülke bazında %0,5 gibi bir rakam olduğunu düşününce çıkan insanların ne kadar şanslı olduğunu bir kere daha anladım hemde yüzbinlerce insanın içinde

onlar saklı seçilmişler 🙂

• ⭐⭐

@Oktay-İbiş bi şekilde seçilmişler de keşke her isteyen seçilse 🙂

• ⭐⭐⭐

@haymatlos_ nasip kısmet belki çıkmaması çıkmasından hayırlı olucak bilemeyizki. ben her zaman hayırlıysa çıksın diyorum hayırsıza çıkmasın.

• @Mrfirat Bende en azından çocuklar ,10 yaşına gelmeden donmicem çıkarsa

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

152

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.1k

| | | |