Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Cümleten hayırlı sabahlar Kandiliniz ve cumanız mübarek olsun

• ⭐⭐⭐

@dmrtkn bi mukabele kardeşim. ALLAH nice cuma ve kandillere eriştirsin.

• simdi anlamadigim lise mezunuysan meslek isteniyor, universite mezunuysan mezun oldugun bolum oldugu icin meslek sorulmamasi lazim ama sanki her iki durumdada amerikada ne is yapicaksin sorusu soruluyor yani burda universite bitirmis olmakta ise yaramiyor mu?

• ⭐⭐⭐

@cek, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

simdi anlamadigim lise mezunuysan meslek isteniyor, universite mezunuysan mezun oldugun bolum oldugu icin meslek sorulmamasi lazim ama sanki her iki durumdada amerikada ne is yapicaksin sorusu soruluyor yani burda universite bitirmis olmakta ise yaramiyor mu?

yanlış lise ve üstü mezunlarda meslek şartı aranmıyor.
    ilkokul ve ortaokul mezunu olanlarda meslek şartı aranıyor.

• @Oktay-İbiş amerikada ne is yapmayi dusunuyorsun sorusu ozman lise altina soruluyor anladim

• ⭐⭐⭐

@cek konsolsluk görevlisi mülakata girenlere soruyor bildiğim kadarıyla yani ne iş yapıcaksınız nerde yaşayacaksınız gibi sorular soruyor üniversite lise yada ortaokul mezunu olanlarada...

• Daha önce 350-400k başvuru oldu diye tahmin etmiştim tuttu. Bu sene başvuruları çevremde geçen sene başvuru yapmasına rağmen bu sene başvuru yapmayanları göz önüne alarak bu sene ki başvuruların 200-250k civarında olacağını tahmin ediyorum. Pasaportun 600-900₺ civarında olduğunu varsayarak enazından öylesine başvuru yapanlar, karı koca şansımız artsın diyenler ve öğrenci arkadaşlar başvurularında yarıya indiğini gördüm.

• Yasaklı

Ben askerliğimi aradan çıkarmak istiyorum, hemde maddi birikim olur Benim için. 12 aylık gitsem, gc olurda çıkarsa süreç nasıl işler? Mülakatlar Ekim’de başlıyor, ben Aralık’ta gelirim sanırım

• @metn askere gitmek nasıl bir maddi gelir olacak :S yedek subay falan mı ?

• Cümleten Hayırlı Cumalar, Hayırlı Kandiller 🙂

• ⭐⭐

@crazycells Hep tahminler yürütüp duruyoruz bu sene kaç kişinin başvurduğunu görebileceğimiz bir yer yok mu? Geçen seneyle kıyaslama yapsak.

• Yasaklı

@Nothing-Man evet hocam yedek astsubay. ondan hariç mezunum iş yok bu ülkede. Gidip yapayım diyorum

• @metn mantıklı ola bilir bencede

• Yasaklı

@Nothing-Man sorun şu: Ocak, Şubat gibi gideceğim. 12 ay yokum. Mayıs ayında açıklanıyor, olurda çıkarsa Ekim de başlıyor mülakat. Ben Kasım, Aralık gibi geleceğim. Sıkıntı yaratır mı? Kayıp olur mu?

• @metn, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Nothing-Man sorun şu: Ocak, Şubat gibi gideceğim. 12 ay yokum. Mayıs ayında açıklanıyor, olurda çıkarsa Ekim de başlıyor mülakat. Ben Kasım, Aralık gibi geleceğim. Sıkıntı yaratır mı? Kayıp olur mu?

Yaratmaz kardeşim, belki numaran yüksek olacak veya düşük olsa bile izin alıp görüşmeye gidersin. Onun dışında sen git askere green card'a göre hayatını planlama çıkmazsa hayal kırıklığı yaşarsın.

• @Nothing-Man zorunlu 6 aydan sonra, diğer 6 ayı ücretli yapıyorsunuz sanırım

• Yasaklı

@Concorde yok abi, gc’ye göre hayat planlamam. Piyango oynayıp hayal kurmak, plan yapmak gibi birşey. Ama umut işte ve sorumluluk duyuyor insan. Bu ülkede var olamamanın verdiği sıkıntı ile insan yaslanabileceği bi liman arıyor. Ben üniversite mezunuyum. İş bulamıyorum aylardır evdeyim. Utanıyorum açıkçası. Onun için gideyim diyorum. Hem vatani görevi yapmış olurum hem de birikim.

• @metn gidin mayıs da açıklanacak daha onu ds 260 doldurması var görüşmeler zatn sıra numarsı ile alakalı sorun cıkmaz yani, en olmadı izin alır gidersin ama bunlar sorun değil kısacası 🙂

• @Muhtaradana yok direk yedek subay farklı. 12 ay o.

• Yasaklı

@Nothing-Man asteğmenliği bilmiyorum ama yed. ast. 6 ay eğitim, 6 ay çalışma oluyor

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.0k

| | | |