Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Sayfamız da 1000 i geçecek yakında, ne yazmışız be😁

• @captain maalesef turist vizesi uzatımı hakkında bilgi sahibi değilim.

• Ben de alakasız bir şey sorayım bari daha önce Amerika'da bulunmuş kişilerin muhakkak fikri vardır.

Amerika'da meyve ve sebzelerin tatları Türkiye'de alıştığımızdan çok mu farklı? Hatta genel olarak sebzelerin lezzetsiz olduğu söyleniyor sizce de öyle mi?

• @reader DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Son günler çok zorlayacak galiba kendimi oyalayacak birşey bulmalıyım var mı tavsiyesi olan🤔

Bol bol kafayi cek:) Bu sekilde gunlerin nasil gectigini anlamiyorsun 😂😂

• @ekpr Türkiye'de tohumların çoğu yurtdışından geliyor zaten bizimde yediğimiz sebzelerin meyvelerin çoğu ithal tohum

• Şafak çok sıkıştırıyor. Bilmiyorum hani uğraşacak çok şeyim olmasına rağmen nasıl bir gc dozu aldıysam sürekli nüksediyor. Sabah akşam aklımda. Eğer 'has not been selected' olursam, bundan sonraki başvurularda mayıs 15'e kadar forumlara falan girmem herhalde. Hani biraz da buraya girmek alışkanlık oldu gibi geliyor. Sürekli konu bu olunca ister istemez sürekli düşünüyorsun. 10 senede gc kazanan adamların halini düşünemiyorum. Bu adam 10 sene boyunca nasıl dayandı sabretti hayret doğrusu.

• ⭐⭐

@ekpr

Aslinda bu durum kisiden kisiye degisir. Kimisi Turkiye de ki tatlari ariyor hep. Benim icin de ilk baslarda boyleydi. Turkiye’ye cok fazla gelemedigimden burada ki yiyeceklere alistim. Arada bir Turk marketinden alisveris yapiyoruz ama burada ki yiyecekleri daha cok tercih ediyoruz

• @ekpr gerçekten sebzeler bana da daha tatsız gelmişti. Bizdeki taze fasülye orada yok mesela. Bizim burada olmayan ya da tercih edilmeyen meyve ve sebzeler de var. Ama insan alışıyor.

• @gözde @goodluck @wwinter Ben de tam bir sebze canavarıyım sebzesiz günüm geçmez pazarın önünden geçerken bile sebze yemekleri geçer gözümün önünden o derece yani 😅 gc olmasa bile belki haspel kader dil okuluna falan gözümüzü karartır gideriz aç kalmayalım 😅

• @ekpr DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Ben de alakasız bir şey sorayım bari daha önce Amerika'da bulunmuş kişilerin muhakkak fikri vardır.

Amerika'da meyve ve sebzelerin tatları Türkiye'de alıştığımızdan çok mu farklı? Hatta genel olarak sebzelerin lezzetsiz olduğu söyleniyor sizce de öyle mi?

Taze fasulye yok ki cok severim ama onun harici sebzeler gayet iyi. Ozellikle meyveler harika

• @reader DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Son günler çok zorlayacak galiba kendimi oyalayacak birşey bulmalıyım var mı tavsiyesi olan🤔

Playstation hocam. Far cry 5’i tavsiye ederim 😁

• @FreeWoRLD Fm 2018 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ekpr DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Ben de alakasız bir şey sorayım bari daha önce Amerika'da bulunmuş kişilerin muhakkak fikri vardır.

cok farkli degil ama bazi meyve ve sebzelerin tadini biraz farkli bulmak mumkun; fakat zamanla alisiyorsunuz... "lezzetsiz" olduklarina katilmiyorum, sadece biraz farkli.

Misal beni ilk aylarda zorlayan bir sey, ABD'deki nerdeyse butun corbalara kereviz sapi katiyor olmalari 🙂 hic sevmezdim ama alistim 🙂

• @crazycells bu başlık ile alakalı değil ama forumda sorun mu var acaba profil resmim kalkmış ve yükleyemiyorum yoksa bende mi sorun var

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gözde DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells bu başlık ile alakalı değil ama forumda sorun mu var acaba profil resmim kalkmış ve yükleyemiyorum yoksa bende mi sorun var

hayir, oyle bir sorunun farkinda degilim. Hmm, diger arkadaslara bir sorayim ben.

• @crazycells teşekkür ederim

• @crazycells Teşekkürler.
    Evet ben de internette her türlü tarife koyduklarını hatta kereviz sapını ara öğünde hummusa batırarak yediklerini görünce epey şaşırdım.

• @hsndmn çıktıktan sonra ne yapacaksın case no yüksek olursa hele vay haline :)) 1 sene de öyle bekliyorsun 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ekpr DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells Teşekkürler.
    Evet ben de internette her türlü tarife koyduklarını hatta kereviz sapını ara öğünde hummusa batırarak yediklerini görünce epey şaşırdım.

evet; ama korkmaya gerek yok, zamanla alisiyorsunuz 🙂

kahve, alkol, dark cikolata ve kuflu peynir vs. gibi de dusunebilirsiniz... Bunlar da aslinda tadi/kokusu hos olmayan ama zamanla alisilan seyler 🙂

• Tadlara da uyarlanabilecek güzel bir tarif var, tam olarak hatırlayamayabilirim, kaynağı da unutalı çok oldu, şöyle diyor,
    -"Algılar gerçektir ve tek değiştirilebilir gerçekler de algılardır."
    Kişi algılarını modifiye edebilir. Onları düzenleyebilir, manuple edebilir. Ortada kimyasal bileşenler var biz onları algıya çeviriyoruz.
    Dünya üzerinde tadı açısından yiyemeyeceğim şey yoktur. İlk denememde değil se de ikincide kesin yerim.
    Önemli olan onları yiyebilen hali hazırda bir topluluk olması.

Benzer Başlıklar

• 22189
  • 4
  • 13
  • 682
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

159

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.3k

| | | |