Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @hsndmn Hocam ben şimdi 22 yaşındayım keşke daha önce bilseydim böyle bir şey olduğunu. Benim ailem de "Amerika batacak biz onlardan iyiyiz" kafasında- hâlbuki aynı şeyleri yiyip içiyoruz bu neyin kafası 🤣-

Ancak hayat benim hayatım ben başvurayım mı diye sormadım "Böyle bir çekiliş var ve bana çıkarsa gideceğim." dedim. O çekiliş yalan seçilenler bellidir diyorlar düzmece sanıyorlar. Gariplerim her yer Türkiye her yer torpil üzerine sanıyor. Keşke bu çekilişten sizin gibi önceden haberim olsaydı kesinlikle başvururdum çünkü bu şansı elde ettikten sonra karşı da çıksalar kararlılığınız karşısında mecbur zamanla alışırlar.

• @crazycells Hocam facebook sayfanızda ya da burada kazananlar için bir anket oluşturdunuz mu ben göremedim. Şayet yoksa kazananların eğitim durumu ve medeni durumları,çocuk sayıları hakkında anket yapmanız mümkün mü acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ekpr DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells Hocam facebook sayfanızda ya da burada kazananlar için bir anket oluşturdunuz mu ben göremedim. Şayet yoksa kazananların eğitim durumu ve medeni durumları,çocuk sayıları hakkında anket yapmanız mümkün mü acaba?

Hayir, kazananlar icin dediginiz gibi bir anket yok. Facebook sayfasinda kazananlarin kacinci girislerinde kazandiklarini belirten bir anket vardi. Sizin dediginizi daha once forumda konustugumuzda gelecek yilin excel cizelgesine ekleriz diye kararlastirdigimizi hatirliyorum. En azindan benim aklimda oyle kalmis.
    Su anki DV2018 cizelgesinde sadece kac kere katildiklari soruluyor anket anlaminda... http://bit.ly/2oUsb7r

• @crazycells Teşekkürler. Ben o konuşmayı okumadım sanırım çok güzel olur dediğiniz şekilde.

• @freeworld Merhaba oncelikle sizi henuz Amerika’ ya gitmeden anlattiginiz kadariyla tanimistim 🙂 Kesinlikle is vasitasiyla gidebildiginiz icin mutlu olanlardanim.
    Florida’ ya gelince; ben 19 senedir Kibris’da yasiyorum. Sanirim ilk etapta Florida bana Kibris’ a ilk geldigim zamanlari hatirlatti. Oncelikle inanilmaz temiz, duzenli, huzurlu bir o kadar neseli 🙂 Insanlarin birbirlerine olan saygilarindan soz etmeme gerek yok sanirim bircok eyalette ayni. Daha once New York, Chicago, Los Angeles ve Las Vegas’ i gezme sansim olmustu ama hic birinde Florida’ da kapildigim hisse kapilmadim. Tabi ki bu birazda nasil bir yerde yasamak istediginiz ile ilgili. Sanirim ben sicak ve deniz sevenlerdenim. Ustelik Florida’nin bircok sehrinde Amerika’ nin diger eyaletlerine gore daha uygun fiyata guzel bir evde yasama sansiniz var. Oralarda yasayan arkadaslarim ve arastirmalarima gorede en iyi okullar ( Orta Okul ve Lise ) Boca Raton’ da. Eger gidebilirsemde yasamak istegim bolge orasi. Key West’ e kadar gittim ve her yeri ayri begendim diyebilirim. Ilk etapta aklima gelenler bunlar. Umarim yardimci olmustur. Kesinlikle gormenizi tavsiye ederim.

• @crazycells Cok tesekkurler.

• @ekpr

@ekpr DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@captain Ne diyeyim umarım dileyen, bunun hakkında hayalleri olan herkes bu mayısta hayallerine ulaşır.

İşallah diyelim herkes için en güzeli olsun

• @hsndmn @ekpr yazdığınız şeylere birebir katılıyorum... @hsndmn evet bu ülkede insanlar hiç bir zaman huzurlu olamayacak , çünkü benzerliklerimizden çok farklılıklarımız konuşuluyor .aslında olay çok basit hepimiz insanız, bu kadar basite indirgesek daha mutlu olacağız.. bir söz varya bir yerde birileri sizin farklılıklarınızı söylüyorsa orada bir 'çıkar meselesi' vardır diye, burada da durum böyle . @ekpr evet bende aileme diğer ülkeleri anlatınca Türkiye nin durumu daha iyi diyorlar malesef bazı şeyleri ya biz anlamıyoruz ya da çevremizdekiler.. Ben artık kendimin anlamadığını düşündüm ve anlayamadığım , anlatamadığım bir yerde yaşamak istemiyorum.. Dilerim hepimiz kendimizi daha iyi hissettiğimiz bir yaşam kurarız.

• @hsndmn DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@Captain Mesajı okurken olayların içinde hissettim resmen kendimi. Önceki bir mesajımda yazmıştım, orada vasfının bir önemi yok. Çalıştığın kadar para kazanırsın a.k.a emeğinin karşılığını alırsın. Eskiden ailemi ikna edemediğim için başvuru yapmaz, yapan insanlara imrenirdim. Şimdiki aklım olsa kimsenin gönlünü yapacam diye uğraşmazdım. 18 olduğum gibi başlardım başvurulara. Bu hayata bir kez geliyoruz ve ben şahsen çile çekmek zorunda değilim. Ama buna bizi zorunlu bırakanlara karşı elimizden de birşey gelmiyor. Bir ülkede insanın gelecekte hayali memur olmak ise o ülkede cidden sıkıntı vardır. İnsan özgür olabilmeli, istediği şeyi yapabilmeli. Ankara'da yaşıyorum. Kızılay'da son bomba patladığı gün 20 dakika öncesinde patlamanın olduğu durakta otobüsten inmiştim. O gün net bir şekilde Türkiye'de daha fazla yaşamak istemediğimi anladım. Bu ülkenin sorunları hiç bir zaman bitmeyecek. Bizden sonraki nesiller de refah içinde olamayacak. Bir avuç cahilin b*kuna ne kendimi ne de benden sonraki nesillerimi yakmak istemiyorum. Çıkar da gidebilirsek ne mutlu bize.

Kesinlikle sana katılıyorum dostum. Bende hayıflanıyorum kendime keşke 18 yaşındayken de başvur saymışım hatta bir yolunu bulup kaçak göçek gitseymişim diyorum. Şimdiye kadar burada yaşananları insanların tutumunu cahilliklerini yobazlıklarını ön yargılarını seni şuncu buncu yapmaya çalışmalarını yapamayınca sana başka başka gözlerle bakmalarını görüyordum ama bir çıkış yolu bulamıyorduk bilmiyorduk yada. Ama bu saatten sonra birşeylerin mümkün olduğunu geçte olsa anlamış bulunuyorum. Yani diyorum ki şu anki şartlardan daha ne kadar kötü bir hayat yaşayabilirim ki? 10 yıldır çalışan devlet memuru amerikada pizzacıda çalışandan birisinin maaşının 4/1 ini alıyorsa daha ne söylenebilir. Söylenecek konuşulacak çok şey var ama neyse .. Umarım buradaki arkadaşlar gibi hala birşeylerin farkında olan düşünebilen, Olayları görebilenlerin daha iyi bir hayat yaşaması insana kişiye düşünceye saygılı olan bir toplumda yer bulması mümkün olur. 🙂

• @ekpr Hocam o dönem etrafım kalabalıktı ve aklım çok meşguldü. Bu yüzden umurumda da değildi fazla. Ne bileyim çok arkadaşım vardı. Eve gelmeden sabahlar gezer tozardık. Hayat bu şekilde geçiyordu. İşte insanın aklı başına gelince geçmişinden pişmanlık duyuyor. Ben ne kadar ağlasam zırlasam değişecen birşey olmayacak. Bu yüzden zararın neresinden dönersek kardır. Bu yıl başvuruyu ya kaçırsaydık ? Şu ana kadar bu çekiliş hiç bu yıl kadar şanslı olmadı. Eğer kaçırsak işte o zaman başımızı vururduk taşlara. O yüzden ben şahsen şuanki halime şükrediyorum. Aile konusu ne yazık ki öyle kardeşim. Ailelerimiz herşeyi ekranda gördüğü gibi zannediyor. Gerçeklerden haberleri olsa bizden önce kaçarlar hahah :)) Hiç unutmam, lisenin biteceği zamanlar mahallemizde herkes bir anda partili oldu. Sonra bir anda abileri oldu. Şimdi hepsi belediyede çalışıyor. Ben bu insanlardan uzaklaştım. Çünkü böyle saçma sapan torpiller için afedersin birilerinin arkasını yalayacağıma ömür boyu işsiz kalırım simit satarım daha iyi. Lise bittiği zamanlar annem sürekli derdi şu arkadaşın ile konuş seni belediyeye aldırsın vs. vs. bırak konuşmayı dinlemedim bile. Başımıza ne geldiyse bu tür bencil insanlar yüzünden gelmedi mi ? Sözde dindar arkadaşlar bu hayatın bir sonu olduğunu bilmiyor galiba. (Diyeceğim çok şey var fakat konuşmamayı tercih ederim) Ben çalıştım çabaladım çok engel ile uğraştım. Ama Allah karşılıksız bırakmadı. Çok şükür, bin şükür. Amerikaya gidebilirsem eğer orada tanıdıklarım da var ama telefonla arayacağımı bile sanmıyorum. Orası Türkiye değil. Kimsenin torpiline ihtiyacın yok. Bütün mesele kaldırabileceğin iş yükü. Bu da öz güven ile biraz da çalışmayı sevmek ile oluyor. Benim o dönem aile rızası alma fikrim oldukça mantıksızca bir hareket oldu. Çok pişman oldum ama son pişmanlık fayda etmiyor. Sonuç olarak ben aile rızası konusunda istediğim sonuca ulaştım. Annem de razı babam da razı. 7-8 sene kaybetsem de iki tane gönül rızası almışım sağlık olsun.

• @vecihi Huzurlu olamadığım bir ülkede yaşayamam, yaşamakta istemem. Yaşamakta istemiyorum. Gavur deyip aşağıladıkları o halk buranın insanından 10 kat daha duyarlıdır ve 10 kat daha insandır. Dış ülkeye gidip görmedim ama kalıbımı basarım. İzmir Nato birliğinde onlarca yabancı asker ile beraber askerlik yaptım. Ağırlıklı olarak Amerikan askerleri ile muhabbetim vardı. Nasıl insanlar olduklarını çok iyi biliyorum. Bence bırak ailen öyle bilmeye devam etsin. İnşallah çıkarsa evini arabanı aldığında yanına elbet gelecekler. Kendi gözleri ile görsünler öyle inansınlar. 🙂

• @hsndmn valla inan artık dicek kelime bulamıyorum, zaman yaklaştıkça artan umutsuzluk moral bozuyor 🙂 tek istediğim 16 mayısa mutlu uyanmak.

• @captain turist vizesini F1 öğrenci vizesine çevirmek için bile Türkiye’ye dönmelisiniz.

• Günaydın
    Mutlu sabahlar.
    👉25👈Ver elini kardeş😁

• Öğrenci vizesiyle Amerika'ya gitsek çalışabiliyor muyuz? Bir tane kanal var Izmir İzmir diye youtube da ordaki çift öğrenci vizesiyle gitmiş ama ikisi de çalışıyor 🤔 bir de mesela aileden bir kisi öğrenci vizesiyle gitse ailesini yani eşini ve çocuğunu da götürebiliyor mu?

• @reader
    Öğrenci vizesi ile gittiğinizde resmi olarak 20 saat kampüs içinde çalışabiliyorsunuz.
    Ancak bir ihtimal gayriresmi olarak belki daha fazla çalışabilirsiniz.
    F1 vizesi ile gittiğinizde F2 vizesi ile eşinizi de yanınızda götürebiliyorsunuz.

• @smesut anladım o zaman zor.

• Gayriresmi hicbir yerde çalışmam. diğeri de bizi kurtarmaz o yüzden green card beklemeye devam 😩

• @reader
    uber resmi çalışma olarak görülüyormu bilmiyorum ancak uber yapılabilir diye düşünüyorum.

• @smesut insan yalnız olsa neler neler yapar da çocuklar olunca zor işte...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

55

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.2k

| | | |