Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @hemyesilhemkart Tebrikler, bundan sonrası için hepimize kolay gelsin

• Arkadaslar idari işlem sürecini nasıl kontrol ediyoruz? Konsolosun verdiği kağıtta web adresi yazıyor ama case no girince sürekli error veriyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@roccorocco DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

Arkadaslar idari işlem sürecini nasıl kontrol ediyoruz? Konsolosun verdiği kağıtta web adresi yazıyor ama case no girince sürekli error veriyor.

birkac gun sonra girmeyi deneyin.

• @roccorocco Ptesi günü net olarak sistemden görebilirsiniz. Mülakatın hemen sonrası bazen bu tür durumlarda görüntülenemediği oluyor.

• @entelman @crazycells hemen aynı gün sonuçlanacak değil ama merakta insanı rahat bırakmıyor. 🙂 bi gireyim bakayım dedim. Bana verdikleri 221G maddesine ait kağıtla sadece pasaport ve ptt kaydı ile verilen kağıdın ptt ile gönderilmesi söylendi. Tabi onaylandı maili gelmesi ve sonucun ilanından sonra bu prosedür yapılacaktır. Parmak izim vs alınmadı. Turist vizesi için Daha önce parmak izi alındığı Abd havaalanında 7500 defa parmak izi verdiğim için almadılar sanıyorum. :)) sanki bişeyleri eksik yaptım gibi hissediyorum :))

• @filth_grinder merhaba. Hayırlı olsun. Çok özel değilse admin prosese kalma sebebiniz ne idi? Bende 2019 lu olarak ilk admine kalanlardanım. Benim admin sebebi daha önce ülkeye girişe izin verilmeden tekrar ülkeme gönderilmem ve vizemin iptali. (Turist vizesi ile cbp görevlisinin vizenin amacına uygun olmayan seyahati düşüncesi veya göç riski nedeniyle vizenin iptali ve kendi isteğimle ülkeye girişimi geri çekmem istenmişti ve çektimde daha sonrada legal prosedürleri uyguladılar. (Dönüş uçağı kalkana kadar nezarette kalma vizenin iptali vs ) ancak giriş yasağım varmı yokmu söylenmemişti yeni ve uygun vizeyle tekrar gelebilirsiniz denmişti. Ama tekrar vize almak için hiçbir işlem yapmadım. Amerikayı kafamdan çıkarmıştım. Şimdi GC olunca durum farklı oldu. Gc mülakatında konsolos giriş yasağı var vs demedi. Giriş yasağım olduğunu düşünmüyorum. Çünkü ben zaten Abd ye hiç girmedim. Vizenin onayı için Ek süre ile evrak teyidi ve kontrolü olacak dedi 221g belgesini verdi ve ayrıldım oradan.

• @roccorocco DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

@filth_grinder merhaba. Hayırlı olsun. Çok özel değilse admin prosese kalma sebebiniz ne idi? Bende 2019 lu olarak ilk admine kalanlardanım. Benim admin sebebi daha önce ülkeye girişe izin verilmeden tekrar ülkeme gönderilmem ve vizemin iptali. (Turist vizesi ile cbp görevlisinin vizenin amacına uygun olmayan seyahati düşüncesi veya göç riski nedeniyle vizenin iptali ve kendi isteğimle ülkeye girişimi geri çekmem istenmişti ve çektimde daha sonrada legal prosedürleri uyguladılar. (Dönüş uçağı kalkana kadar nezarette kalma vizenin iptali vs ) ancak giriş yasağım varmı yokmu söylenmemişti yeni ve uygun vizeyle tekrar gelebilirsiniz denmişti. Ama tekrar vize almak için hiçbir işlem yapmadım. Amerikayı kafamdan çıkarmıştım. Şimdi GC olunca durum farklı oldu. Gc mülakatında konsolos giriş yasağı var vs demedi. Giriş yasağım olduğunu düşünmüyorum. Çünkü ben zaten Abd ye hiç girmedim. Vizenin onayı için Ek süre ile evrak teyidi ve kontrolü olacak dedi 221g belgesini verdi ve ayrıldım oradan.

Gecmis olsun. Bu basligi ilk posttan itibaren incelerseniz forumda uzun sureli AP seklinde anilan durumda sizden istenilen (istendiyese sayet) DS5535 formunu eksiksiz ve detayli bicimde doldurup gondermek ve beklemeye gecmekten baska pek yapacaginiz bir sey bulunmuyor.

Size alenen daha onceki ABD girisi ile alakali oldugu soylendi mi bilmiyorum. Genelde sebep belirtmeksizin AP isleminize tabi olacaginiz soylenir ve pasaportunuz geri verilir. Ya da vizeniz onaylandi dense bile pasaportunuz vizesiz olarak AP maili ile birlikte gonderilir. Neticede sebep ne olursa olsun sabirla beklemelisiniz. Benim kendi AP durumumla ilgili de neden soylenmemisti ama kendi adima fazla yurtdisi seyahatim olmasi, daha once 1 yil Fransada yasamis olmam, hali hazirda 4 yildir da surekli olarak Afrika`ya gidip gelmem (is icin) sebepler arasinda olabilir diye dusunmustum.

Size DS5535 formu yollandi mi ?

• @filth_grinder banada açık açık sebep söylenmedi ama memurun dediğinden anlaşılan önceki abd girişim ve vize iptalimden dolayı Ap olduğu kesin gibi. Bana Ds5535 formu gelmedi. Pazartesi gelirmi bilmiyorum. Benimde sık seyahatim mevcut. Son 5 yılda 3 defa rusya, 1 yıl içinde 1 İngiltere ve 7 avrupa ülkesi seyahatim var. Hiç afrika veya arap ülkesi seyahatim yok. Dediğiniz gibi bekleyip görmekten ve sabretmekten başka bir çare yok gibi. Teşekkürler bilgiler için

• @roccorocco Muhtemelen Pazartesi ya da Sali gunu formu email atarlar. Doldurup beklemeye gececeksiniz. Gecmis olsun tekrardan.

• Herkese selamlar, 7 gun once amerikaya geldim. Social security number kac gun icerisinde verdigim adrese gelir bilgisi olan veya takip etmem gereken bir link varmi bilgisi olan paylasirsa sevinirim. Tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gol2018 DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

Herkese selamlar, 7 gun once amerikaya geldim. Social security number kac gun icerisinde verdigim adrese gelir bilgisi olan veya takip etmem gereken bir link varmi bilgisi olan paylasirsa sevinirim. Tesekkurler

linkten takip edemezsiniz maalesef, sadece beklemeniz gerekiyor... 2 gun sonra da gelebilir 20 gun sonra da.

• Ap süreç kontrolü için. Hala case number not found uyarısı veriyor. Ds5535 ile ilgilide mail gelmedi :(( ümidimi yitirmek için erken ama ümitsizim.

• ⭐⭐

DS-5535 gelmedi diye sıkıntı yapmanıza gerek yok. Genelde o form sizi daha iyi tanımak için gönderiliyor. İsim benzerliği gibi şeyler araştırılıyor. Sizin durumda gördüğüm kadarıyla herhangi bir belirsizlik yok. Beklemekten başka ihtimal yok. Öyle yada böyle bu vizeyi alırsınız. Zira 2019 yılının kapanmasına çok var.

• @arnblt selam. Aslında Ds5535 gönderirlermi o belli değil. Benim Ap, çok farklı bir durumdan dolayı Ap. Evet süre çok var ama askıda olan işlerim ve gelecekle ilgili pozisyon almam için durumum ne kadar erken belirli olursa o kadar iyi olur diye acele ediyorum. Yoksa GC zorlu ve uzun ve sabır gerektiren bir süreç o konuda herkesle hem fikirim. Sitemim Gc nin işleyişinedir. :))

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@roccorocco DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

Ap süreç kontrolü için. Hala case number not found uyarısı veriyor. Ds5535 ile ilgilide mail gelmedi :(( ümidimi yitirmek için erken ama ümitsizim.

Cesitlilik vizesi surecindeki hicbir asamayi web sitelerinden takip etmenize gerek yok, dolayisiyla telaslanmanizi gerektirecek bir durum da yok, zaten idari islem bittiginde konsolosluk size ulasacak.

• @crazycells Bence DV2019 talihlileri için de bir AP başlığı açılmasında fayda var. Daha kolay takip açısından.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@entelman DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

@crazycells Bence DV2019 talihlileri için de bir AP başlığı açılmasında fayda var. Daha kolay takip açısından.

size katiliyorum, sagolsun DV2018 talihlisi olmamasina ragmen sayin @orhanvegs bu konuyu sirtlamisti, DV2019'lular icin de ayni bilgileri kopyalayip yeni bir konu acabilecek bir DV2018'li ya da DV2019'lu talihlinin inisiyatifini bekliyoruz.

• @crazycells DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

@entelman DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

@crazycells Bence DV2019 talihlileri için de bir AP başlığı açılmasında fayda var. Daha kolay takip açısından.

size katiliyorum, sagolsun DV2018 talihlisi olmamasina ragmen sayin @orhanvegs bu konuyu sirtlamisti, DV2019'lular icin de ayni bilgileri kopyalayip yeni bir konu acabilecek bir DV2018'li ya da DV2019'lu talihlinin inisiyatifini bekliyoruz.

@roccorocco DV2019 sürecinde AP'ye kalan arkadaşların süreçlerini daha iyi takip ve bilgi paylaşımı açısından ve sizin ilk AP'ye kalan kişi olmanızdan dolayı, yaşadığınız süreci ayrı bir başlık açıp oradan değerlendirmeniz mümkün mü?

Mesala konu başlığı ''DV2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )'' şeklinde olabilir 🙂

• @entelman üzülerek açtım başlığı :((

• @roccorocco Üzülecek bir şey yok. Sizin adınıza daha önünüzde koca bir yıl var. Müsterih olun.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

71

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |