Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @emrenaz Hayırlı olsun.. Çok güzel.. Sevindim adınıza..Neden bu kadar süre( 11 ay) aldı beklemeniz? Çok ilginç değil mi? Genelde idari işlemler bu kadar uzun mu sürer?

• @banu-camci ben kadına sordum sistem dedi, söylemiyorlar kimseye, isim takılması olabilir başka bir şey olabilir, mail atıcaz diyorlar kimisi hiç takılmıyor kimisi 1 hafta,1 ay veya aylarca takılabiliyor şans bence

• @emrenaz teşekkürler cevabınız için.

• @emrenaz tebrikler, cok sukur sende muradina erdin

• @hadrathus pasaportu yolladım bakalım

• Herkese Merhaba. Ben Murat Türk. Fulbright bursiyeri olarak doktora yapıyorum Amerika'da. Geçen sene ilk J1 vize başvurusunda AP'ye takılmış, sonra 10 gün içinde Issued olmuştu vizem, ancak bu sene yenilemek için tekrar başvurdum, 2 ayı geçti, halen ses yok. Ben de bir AP mağduruyum:(

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@j1magduru DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

Herkese Merhaba. Ben Murat Türk. Fulbright bursiyeri olarak doktora yapıyorum Amerika'da. Geçen sene ilk J1 vize başvurusunda AP'ye takılmış, sonra 10 gün içinde Issued olmuştu vizem, ancak bu sene yenilemek için tekrar başvurdum, 2 ayı geçti, halen ses yok. Ben de bir AP mağduruyum:(

Gecmis olsun. Maalesef dediginiz problem baska arkadaslarda da var, daha once vize almis olmasina ragmen yeni basvurusunda bitmek bilmeyen bir AP sureciyle karsilasabiliyorlar. Umarim sizinki kisa sure icerisinde sonuclanir ve programa devam edebilirsiniz. Maalesef beklemek disinda yapabileceginiz bir sey yok.

Size tavsiyem, idari islem sureci bitip vizenizi alinca (eger vizeniz 1 yillik ise) ABD'ye girip, mumkunse program sonuna kadar ABD'den cikmamaniz. Program devam ettigi surece ABD'de kalabilirsiniz ama ABD disina cikarsaniz yeniden vize almaniz gerekir.

• @emrenaz Merhaba, size bir sorum daha olacak.. Siz 11 ay beklediniz tekrar medical işlemler için sil baştan mı yaptınız herşeyi? Sağlık raporu nu tekrar mı yenilediniz? Şimdiden teşekkürler..

• @banu-camci 4 ası yerine 2 ası yaptılar gerisi tamamen aynı

• @emrenaz yani tekrar testler ve X-ray çekildi? Yine de onlar için 2. kez para ödediniz mi? Ben IR5 kategorisindeyim.

• @banu-camci evet yapıldı ve tekrar para ödeniyor maalesef

• @emrenaz ok. Teşekkürler..

• @crazycells DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

Gecmis olsun. Maalesef dediginiz problem baska arkadaslarda da var, daha once vize almis olmasina ragmen yeni basvurusunda bitmek bilmeyen bir AP sureciyle karsilasabiliyorlar. Umarim sizinki kisa sure icerisinde sonuclanir ve programa devam edebilirsiniz. Maalesef beklemek disinda yapabileceginiz bir sey yok.
    Size tavsiyem, idari islem sureci bitip vizenizi alinca (eger vizeniz 1 yillik ise) ABD'ye girip, mumkunse program sonuna kadar ABD'den cikmamaniz. Program devam ettigi surece ABD'de kalabilirsiniz ama ABD disina cikarsaniz yeniden vize almaniz gerekir.

Çok teşekkür ederim cevabınız için. Evet çok sinir bozucu bir süreçmiş. Sonbahar dönemi için zaten mecburen Leave of Absence (LoA) aldım, üniversitemin kuralları gereği. İnşallah bir an önce çıkar da vizem, Spring dönemini beklerim gönül rahatlığıyla. Tekrar teşekkürler...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@j1magduru DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

@crazycells DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

Çok teşekkür ederim cevabınız için. Evet çok sinir bozucu bir süreçmiş. Sonbahar dönemi için zaten mecburen Leave of Absence (LoA) aldım, üniversitemin kuralları gereği. İnşallah bir an önce çıkar da vizem, Spring dönemini beklerim gönül rahatlığıyla. Tekrar teşekkürler...

Bol sanslar ve sabirli beklemeler.

• @filth_grinder ben de pasaportu yolladım. henüz bir cevap gelmedi
    sen de bi hareket var mı?

• @emrenaz ben Cuma gunu yolladim. Pazartesi PTT teslim edildi raporu geldi. Carsamba gunu konsolosluktan pasaportlarin alindigina dair mail geldi. Beklemeye devam.

• @filth_grinder aynen bana da yeni geldi mail our office has received your documents diye bakalım

• Arkadaşlar congratulations maili geldi, ceac status issued oldu😊

• ⭐⭐

Çok çok tebrikler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

67

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |