Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @canyıldız neyden dolayi apye kaldın sence sebep ne olabilir ?

• @canyıldız DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

DS-5535

DS-5535 Formunu online mı dolduruyorsunuz. Şimdiden bizde dolduralım olmadı

• @canyıldız Yurt dışına giriş çıkış sayınız fazla mı acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@birol hayir, DS260 gibi online doldurulup submit edilen bir form degil. Ilk post'a bakabilirsiniz. sayin orhanvegs aciklamis.

• @canyıldız Öncelikle geçmiş olsun. En kısa sürede bitmesi dileğiyle. Geri dönüş yaptığınız için teşekkürler. Sizi tabloya ekledim.
    Bir takım sorulara cevap verebilirseniz sevinirim.
    Pasaportunuzu geri verdiler mi?
    Daha önce yurt dışında yaşadınız mı? (abd dışında herhangi bir ülke)
    Daha önce abd vizesi aldınız mı? Aldıysanız AP işlemine kalmış mıydınız?
    Özel sektörde mi çalışıyorsunuz? Devlette mi?

1 hafta içinde caec ve IV status checkte bilgileriniz güncellenir. O zaman durumunuzu sistemde görürsünüz.

• @yekta neden dolayı AP kalındığı söylenmiyor. Olumlu olsa da olumsuz olsa da herhangi bir açıklama yapılmıyor. 4 - 5 yıl veriler toplanırsa ilerde daha sağlıklı tahminler yapılabilir. ( Resmi bir açıklama olmadığı sürece de tahmin olarak kalır) . Konsolosluk bile kendi yönergelerine rağmen bazen yönerge dışında farklı kararlar alabiliyor. O yüzden yönergelere göre hazırlıklarınız yapıp beklemek gerekiyor.

• bu sene geçen senelere göre daha mı fazla AP ye kalma durumu?

• @damladav İlk izlenim o yönde ama bir süre bekleyip görmek gerekir.

• Ap süreçleriyle ilgili paylaşımları okudukça insan tedirgin olmuyor değil. Daha önceki senelerde sanırım bu kadar fazla değildi. Umarım daha fazla kimse ap sürecine takılmaz ; takılanlar da en kısa sürede vizelerine kavuşurlar ..

• Eğer arkadaşımızın cevaplarını görürsek @orhanvegs ‘in sorularına daha iyi bir gözleme sahip olabiliriz.

• @orhanvegs bu soruların cevabını ben de merakla bekliyorum.

• Bu sene AP dosyalarının çok gözükme sebebi bence ds-5535 formundan dolayı. Daha önce ki yıllarda bu durum yoktu. Daha sağlıklı yorumlamak için bir süre beklememiz gerekiyor. Özellikle ds-5535 formunu gönderdikten sonra AP durumdakilerinin bekleme süresini görmemiz gerekiyor.
    https://archives.fbi.gov/archives/news/testimony/the-fbis-visa-name-check-process FBI burda süreci biraz anlattmış. Yoğunluktan dolayı zamanlaması tutmasa bile yapılan işleri basitçe anlatmışlar. Bu sene her AP den ds-5535 formu istenmişse o yüzden AP düşme yüksek gibi gözükebilir. Tabi bunu zaman gösterecek.

• @orhanvegs İnşallah en kısa sürede biter...

Pasaportumu geri verdiler; gerekçe olaral AP süreci uzun sürebiliyor bu süre zarfında pasaportunuzun burda kalmasının anlamı yok dediler.
    Daha önce Erasmus sebebiyle 5 ay Danimarka'da yaşamışlığım var.
    Abd vizesi daha önce almadım.
    Özel sektörde çalışmaktayım.

Bu arada CAEC ve IV status farklı şeyler mi ben sadece IV status checkten bakıyorum.

Teşekkürler

• @birol Mail ile word formatında ilettiler. Son 5 yıl içindeki kullandığım tüm telefonlar, sosyal medya hesapları istendi. Ayrıca detaylı yurtdışı seyahatlerim ve iş tecrübelerim hakkında bilgiler soruldu. Teşekkürler

• @civil_engineer aslında fazla değil, son 6 yılda sadece 4 kez yurtdışında bulundum.

• @canyıldız Bu aralar AP'ye kalanlar çok sık yurt dışı seyahati yapan kişiler oldu da ondan sordum. Dediğiniz gibiyse onla da çok alakası yok gibi.

• @Civil_Engineer ben de anlamadım, bekleyip göreceğiz.

• Yurt dışına çıkmış arkadaşların ap ye kalma ihtimali her zaman daha yüksek oluyor maalesef hele ki bu ülkeler Rusya İran Mısır vs gibi ülkeler olursa. Ama bu dosyayı doldurup 15 gün içerisinde vizesini alan çok arkadaş gördüm. Sende alırsın en kısa zamanda inşallah.

• Yurt dışına çıkmaktan çok yurt dışında bir süre yaşamış olanlar en çok ortak özellik olarak göze çarpıyor.
    Ceac 'ın önemini yukarda belirttim. Eğer konsolosluğa soru sormadan kendi kendine dosya güncellemesi olursa eğer dosyanız işlem görmeye başlıyor yakın zamanda AP durumunuz hakkında bilgi veriyorlar. Tabi bir anda güncelleme olmadan AP durumu bitimine de şahit olduk.

@apostleoftruth dediği gibi rusya iran mısır ırak gürcistan kore gibi amerikanın kara listesinde ki ülkelere gitmişseniz oda AP kalma riskinizi artırır.

Brit Simonı takip edebilirsiniz. Ben arada bakıyorum. Yeni birşey görürsem buraya taşırım. O bir çok ülkeden insanlarla yazıştğından bazı noktaları aydınlatabiliyor.

• Herkese iyi akşamlar,

Arkadaşlar IV Status Check sitesinden durumumu sorguladığımda halen "need info" yazıyor. Formu dün gönderdim ama ne sıklıkta ve ne zaman güncelleniyormuş bilgiler bilen var mı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

43

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |