DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,

California'da ehliyet alma hakkinda bazi sorularim vardi:

• Turk ehliyeti ne kadar sure gecerli?
    • Turkiye Turing ve Otomobil Kurumu'ndan alinan uluslararasi surucu belgesi gecerli mi?
    • Ehliyetinizi almaniz toplamda ne kadar zaman aldi?
    • Paralel park zor mu? 😃

Tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Legar benim bir ileti önce ki video da tüm soruların cevapları var.

• @ayvalik10 Videoyu izledim ancak ilk 3 sorunun cevabını göremedim belki ben kaçırdım

• @Legar, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

Merhaba,

California'da ehliyet alma hakkinda bazi sorularim vardi:

• Turk ehliyeti ne kadar sure gecerli?
    • Turkiye Turing ve Otomobil Kurumu'ndan alinan uluslararasi surucu belgesi gecerli mi?
    • Ehliyetinizi almaniz toplamda ne kadar zaman aldi?
    • Paralel park zor mu? 😃

Tesekkurler

DMV internet sitesi uzerinden bir agent ile konustum az once. Kendisinin verdigi cevap:

You can use the international license to drive until you get your CA license.

• Merhaba Arkadaşlar,

Eşimle bir tanıdığımızın yanında Maryland Ocean city de yaşıyoruz. Ehliyet almak istiyoruz ancak bu konuda sorun yaşıyoruz. MD 3 saatlik eğitimin ardından uyuşturucu ve alkol testi, ehliyet sınavı ve direksiyon sınavı şeklinde 3 aşamada ehliyet alabiliyorsunuz. İngilizce dışında Türkçe seçeneği maalesef bulunmuyor. Ve eşimle benim ingilizcemiz yeteri kadar iyi değil.

Bu sebeple eşimle birlikte New Jersey den ehliyet almak istiyoruz. Proof of address için bir yer göstermemiz gerekiyor. Bize yardım edebilecek var mıdır ?

• @ramsen18 bazı dmv ofislerinde hazırda türkçe sınav olmuyor ama istek yapıldığında ya sizin için çeviri yapılıyor ya da tercüman ile sınava girebiliyorsunuz bu seçeneği araştırdınız new jerseydan daha kolay olur sizin için

• @ramsen18 NJ de yasayan Giresunlular cok fazla ve hepsi de birbirlerini taniyorlar. Tanidiginiz bir Giresunlu varsa, size yardimci olabilir. Hatta Delaware veya Maryland de yasayan bir Giresunlu bile olabilir. Onlar birbirlerini biliyorlar 😂

• @MySea 😃 Evet Giresunlu arkadaşlar çok fazlaymış, öğrendiğimde çok şaşırmıştım. Ama neyseki NJ yaşayan bir arkadaş buldum. Çok teşekkür ediyorum.

• @ozzgedenizz Çok teşekkür ederim Özge hanım, NJ de adres buldum sonunda.

• Bu ileti silindi!

• MARYLAND den ehliyet almak isteyen ancak ingilizcesi zayıf olan arkadaşlar için,

• Maryland den ehliyet almak için;
    • Öncelikle 3 saatlik Alkol ve Uyuşturucu eğitimine katılıyorsunuz. Eğitimin ardından sınavına giriyorsunuz. İster kurumda ister online katılabilirsiniz.

• Sonra ehliyet sınavına girip 25 sorudan 22 doğru cevap vermeniz gerekmektedir. Ehliyet sınavı için Türkçe seçeneği bulunmamaktadır. Sınava Türkçe girmek istiyorsanız bunun tek yolu Tercümanla beraber sınava girebilirsiniz. Bu tercümanda Maryland MVA in listesinde olan bir arkadaşla girebilirsiniz. Fiyatı ise kişi başı 500$ fiyat aldım(26.11.2023). Ehliyet basım ücreti ise 73 $ dır. Hem yazılı sınavınızda hem de direksiyon sınavında tercüman size eşlik ediyor. Aynı gün hem yazılı hem de direksiyon sınavını geçtikten sonra size geçici ehliyet yerine geçen bir belge veriliyor. Ardından 1 ay içerisinde evinize ehliyetiniz kargolanıyor.

• Bu süreç sizin Türk ehliyetiniz varsa geçeceğiniz süreç bu şekildedir. İlk defa ehliyet alacaksanız MVA in kursuna katılıp eğitim alacaksanız sonra yazdığım süreçten geçeceksiniz.

• Yasaklı

Selamlar,
    Eşimin ehliyetinde kızlık soyadı yazıyor NJ de ehliyet alırken problem yaşarmıyız yoksa ehliyeti gelmeden değiştirmelimiyiz ?

• Merhaba, geçen sene J-1 ile Louisiana’ya geldim, statü değişikliği yapıp F-1’e geçtim NJ’de yaşamaktayım. Türk ehliyetim var. Ehliyet almak için başvuracağım yakın zamanda ancak pasaportumda vize olmaması bir sorun olur mu? Kontrol ediyorlar mı? SSN var. Adres olarak ise bank statement göstermeyi düşünüyorum. Kaldığım eve elden ödeme yapıyorum ve ev sahibim herhangi bir sözleşme vs yapmadı o yüzden. Kabul ediliyor değil mi? Pasaport,SSN,TR ehliyetim,I-20 formum,Bank statement(adres için) ve debit card götürsem yeterli olur mu?Teşekkür ederim şimdiden.

• @Prm-oguzhan Benim eşiminde aynı durumdaydı riske atmayalım dedik ve şimdiden değiştirdik.

• @Turco Nj de adres kanıtlamanız gerekiyor. Adres en önemli kısımlardan birisi o olmadan işlemlere devam edemezsiniz.

• Yasaklı

@ibrahimumut, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

@Prm-oguzhan Benim eşiminde aynı durumdaydı riske atmayalım dedik ve şimdiden değiştirdik.

Hocam değiştirdiğinizde ehliyet veriliş tarihi değiştimi ? NJ eyaletinde ehliyet veriliş süresi 1 seneyi geçmiş olması gerekiyor ki direksiyon sınavına girmeyesiniz eğer 1 yıldan az ise direksiyon sınavına girmek gerekiyor

• @Prm-oguzhan evet değişti sanki sıfırdan ehliyet almış gibi başlattılar tarih kısmını ama eski ehliyeti de yanımızda götüreceğiz onuda orda gösterip, eski ehliyeti soy isimden dolayı değiştirdiğimizi anlatmayı düşünüyoruz. Bu arada NJ de 1 yıl kuralını bilmiyordum söylediğiniz için teşekkür ederim.

• Yasaklı

@ibrahimumut rica ederim ne demek, eski ehliyeti geri almıyorlar mı ? Sizde mi kalıyor ?

• @Prm-oguzhan hayır eski ehliyeti geri almadılar. Sadece eski ehliyeti Delgeç ile delip geri verdiler. Biz İzmir bayraklı nüfus müdürlüğünde yaptırmıştık yeniletme işlemini ve bize geri verdi eskisini. Diğer müdürlüklerde aynı işlemi yaparlar diye düşünüyorum. Ama geri alacak olurlarsa rica ederseniz problem olmaz bence.

• Yasaklı

@ibrahimumut teşekkürler hocam

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

201

41.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.3k

| | | |