Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @labrador ya aynı durum bendede var diyorum çıkarsa şuan en azından durumumuz stabil güzel onu bozmak istemiyorum diyorsun ama ya çıkarsa orada kazandığın 1000 dolar 5 bin tl ye tekabül ettiğinin gerçeğini görünce ah çıksa diyorum günler yaklaştıkça rüyalarıma girmeye başladı 🙂 bende ilk açıldığı gün başvuracaktım ama eşimin yarın yaparız daha var bitmesine diye diye son hafta sonu yapabildik. ki ben de evlilere daha çok çıktığını düşünüyorum açıkçası 🙂

• @gizemb Her şeyden önce zaten iki eş için de başvuru yapıldıysa ailenin şansı bayağı artıyor. Biz de iki kişi başvurduk. İnşallah olumlu bir sonuç alırız. Liseden beri ara ara başvuruyorum (5 defa sanırım) ama bir türlü çıkmadı 🙂

• Bu ileti silindi!

• @uğur-aydın evet bizde iki kişi başvurduk ama daha önce hiç incelemiyordum başvuru koşulları falan bu sene dikkatli okuyayım bakayım bi dedim meğerse gözlüklü resim kabul edilmiyormuş eşime dedim senin resimlerin hep başvuruda gözlüklüydü bak ondanda çıkmamış olabilr dedim 🙂 hep senin yüzünden belki şimdiye kazanmıştım diyor gülüyoruz 🙂 bakalım bakalım bu sene herşey tam gözlüksüz bembeyaz fon çıkar umarım 🙂 ama bugün amerika vloglarını takip ettiğim çisem hanım trakyadan amerikaya dönme kararı almış üzüldüm yine heves bir tık kırılma aşamasında birkaç gün geçsin güzel birşeyler izliyeyim yine ah çıksın derim 🙂

• Yasaklı

@nazo İzmir Bornova'da annemlerdeydik ve dedim ki "aha da gidiyoruz bi greencard bile kazanamadan. 😞 "

• @gizemb Ben de izledim. Ama bana alışılmışlıklardan kopamama ve doğum psikolojisiyle alakalı geldi biraz. İlk videolarından birinde "yapamazsak geri döneriz" gibi bir cümle kurmuştu. İlk izlediğimde eşime söylemiştim böyle sonuçlayacaklarını. Kararlarına saygım sonsuz ama başka bir ülkeye yerleşirken biraz sıkıntıyı göze almak gerektiğini düşünüyorum. Sonuçta çevre hemen oluşacak bir şey değil. Videoyu Kasım ayında çekmişler daha 2-3 ayda hemen pes etmek bana pek mantıklı gelmedi. Geri geldiklerinde ülkenin halini görünce daha mantıklı düşünüp geri dönecekleri kanısındayım. O yüzden enseyi karartmayın 🙂

• @sinem-akçam ilk başvurduğumuzda dabizde heyecanla bekliyorduk. Bende 1 ay falan bulutlar üzerindeydim. Ama burda da hayat devam ediyor ve etmek zorunda. hayaller dewam ediyor ama birde bunun yanında gerçekler var .

• Yasaklı

@nilfersev aynen öyle hayat devam ediyor çok uçmadan azıcık hayal kurmak dışında pek de bir şey yapmıyoruz sanki biz de. 🙂 hayırlısı bakalım...

• @sinem-akçam izmirde mi yaşıyorsunuz

• Yasaklı

@nilfersev yok hayır şu 5.3 Çanakkale depremi(Yoksa Menemen miydi. 🙂 oldugunda biz 15 tatil için İzmirde annemlerdeydik. Aksaray ikamet ben eşimin memuriyetinden dolayı aslen Aydınlıyım. Daha kökene gidersek Selanik Türk'üyüm. 🙂

• @gizemb yaa biri bunun saka oldugunu soylesin numarali gozluklu olan fotolarla basvuru olmuyor mu? Bizim basvurumuzu danismanlik sirketi yapti ve bundan bahsetmedi

• @cgdm gözlüklü fotoğraf kabul edilmiyor.

• Resmen danismanlik sirketi bizi dolandirdi😢 hem de 2. kez, aksam bir baslik acip firma ismini ifsa edicem ki, kimsenin hayalleriyle bir daha oynayamasinlar, kac yilimizi yediler Allah kahretsin bunlari

• @cgdm https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/photos/photo-examples.html
    kendi sitelerinde uygun fotoğraf durumunu gösteriyorlar.fotoğrafınız uygunmu bakın.
    geçmiş olsun .

• @cgdm malesef olmuyor bende 2 yaşımdan beri gözlük kullanıyorum. yüzde hiç bir şey olmıcak o da aksesuar sayılıyor

• @cgdm DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@gizemb yaa biri bunun saka oldugunu soylesin numarali gozluklu olan fotolarla basvuru olmuyor mu? Bizim basvurumuzu danismanlik sirketi yapti ve bundan bahsetmedi

Malesef @cgdm arkadaşım. Travel.State.gov Resmi siteden görüntü paylaştım Link’i arkadaş paylaşmış zaten..

alt metni

• Ya gercekten hem uzgun hem de kizginim. O sinirle danismanlik sirketini aradim, bana ısrarla gözlüğün sıkıntı olmadığını ve gözlükle başvurup kazanan bir dünya insan olduğunu söylediler. Türkiye de 1 numarayız diyorlar ama foto gözlüksüz olsun garanti olsun demiyorlar. Şimdi 2 olan şansımız 1 e düştü görünüyor. Bu işin peşini bırakmaya da pek niyetim yok açıkçası. Araştırmacı gazeteci olarak işimi garantiye alıp danışmanlık şirketiyle çalışma fikri meğer ne kadar yanlışmış, kendime de kızıyorum millet dil bilmiyor iz bilmiyor 2 video izleyip formu kendi dolduruyor. Amerikan konsolostluğu ile iletişime geçip bu gözlük işinden emin olduktan sonra eğer sizlerin dediği gibiyse açıkcası firmaya hem dava açıcam hem de tüm sosyal medya platformlarında yazıcam, kimse umut tacirliği yapamaz burası muz cumhuriyeti değil! İnş danışmanlık firması haklı çıkar ve özür dileyecek kişi ben olurum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cgdm 1 kasim 2016'dan beri vize veya cekilis basvurularindaki fotograflarda gozluk olmasini istemiyorlar, bilginize.

• Oturdum sinirimden agladim ya, bir de bana yilda 30 bin kisinin basvurusunu yapiyoruz diyorlar, 30 bin basvurunun nasil yapildigini anladik suan, herkesten basvuru icin 100 dolar al sonra bastan savma formlari doldur cekilis cikmadi diye siyril! Seytan diyor bunlari Federal Ticaret Komisyonuna sikayet et! Hala sinirim gecmedi. Forumdakiler cok mu iyi biliyor bizden diyorlar gayette biliyorlar! Tum hevesim kacti moralim bozuldu. 1 onceki yilda basvurumu yapan kiz meger parayi cebe atip basvurmamis, kizi isten atmislar ama olan benim hayallerime ve kaybettigim 2 yila maloldu. Hakkimi helal etmiyorum..En iyiyiz diyenden korkun arkadaslar ve lutfen herkes kendi basvurusunu kendi yapsin🤯🤬😪🤧😭

• ⭐⭐

@cgdm canınızı daha çok sıkmak istemem ama bunlarla alakalı çok yazı gördüm genelde para vermezseniz 10 yıl boyunca bir daha başvuru yapamazsınız diye tehdit ettiklerini okumuştum.. yani gelecek yıl sizi arayıp para isteyip vermezseniz de adınıza 2 başvuru yapmakla tehdit edebilirler ellerinde bilgileriniz var ne yazık ki.. işin kötüsü eyvallah deyip parayı verseniz bile sizi gelecek bir sonra ki yılın potansiyel müşterisi olarak görüp gene de başvuru yapmayacaklarının garantisi yok.. bence şimdiden bir şeyler düşünüp önlem almak lazım hiç bir insan bunların eline düşmemeli...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

133

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.4k

| | | |