DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @SonsuzlukVeÖtesine Dünya nin neresine gidersin git eski hali yok zaten. Özellikle abd nezlinde eğer birikimin yok ise zorlanirsin. Özellikle işsiz kaldiginda ise zaten yandin. Herşeyi alirken iyi düşünmek lazim. Avrupa da devlet bakiyor ama Abd de hem evinden olursun hem kredi scorun parçalanir evsiz kalirsin. Bu çocuklu aileler de daha kötü bir durum.
    Zaten oraya gittiğinde hiçbirşey toz pembe olmuyacak insanlar çok zorlanicak. Yaşam orada da ucuz değil. Herşeyin fiyati artmiş ben özellikle amerika li youtuber larin eski fiyatlar ile yeni fiyatlari karşilaştirmalarini izliyorum aşiri fark var. Günü kurtarmak değilde bence Abd de kenara para koyabilmek de önemli. Her daim ilerisini düşünmek lazim evsiz olan insanlarin bazilarinin hayat hikayesini dinlemiştim bazilari eski milyoner ler... Ben abd nin bazi yerlerinde ki huzuru hoş buluyorum gitmek istediğim aslica nedeni... 🙂

• Yasaklı

@newbie97 Kesinlikle katılıyorum. Olumsuz yönlerine dikkat etmemin ve paylaşmamın nedeni bende çok fazla kaptırıyorum kendimi. Sanki gider gitmez beni orada Amerikan rüyası karşılayacakmış gibi kaptırıyorum kendimi ve ciddi anlamda bu şekilde düşünen çok fazla insan var. Bunun en büyük nedeni bundan birkaç sene önce ABD'ye gidip gittiği gibi hemen uberle şu kadar kazandım yeni lüks arabam, yeni villam tarzı videolar paylaşan kişiler. Gerçi videolar bile evrildi. Şu an gidenler daha çok kiraya sövüyor 😃

• @HilalÜstün Bende direkt bu nedenden dolayı arada gördüklerimi paylaşıyorum aslında. Yoksa tabii ki herkesin kendine göre farklı farklı olumlu yönleri var 🙂

• @gtx295 Mesela bakıyorum bundan birkaç sene önce adam 5 bin dolar ile gidip bir şekilde hayatta kalıp daha sonra her şeyi yoluna koyabiliyordu. Fakat şu an sadece bir ev tutabilmek için 5k dolar çıkıyor cebinden

• ⭐⭐

@SonsuzlukVeÖtesine Evet çok çok fazla göçmen alıyor son zamanlarda o yüzden böyle oluyor maalesef…

• @Emre-Kurtulmuş 6 mayısda açıklanacak ben 15-18 mayısa serbest bırakılcam. direk geldiğim gün başvuru yapabilirm. sizin dediğinizi da anladım insanlar sistem %100 nasıl çalışıyor bilmiyor. ancak kazandıysam bir case number verecekler. o numara düşükse interview önce olacak. yüksek ise geç olacak değil mi? o zaman önemli olan case number.

aynı sırada kişiler arasında, örneğin case number 20k ise, bu grup içinde ben en son doldurursam numarası 20k kişilerde en son giricem. burayı doğru anladımmı?

bu aşamalrı detaylı anlatan bir link kaynak var mı ben bulamadım

• @mcvk Katılıyorum ayrıca Türkiye’de ekonomik gibi sıkıntıların düzeltilmesi zor olsada bu yılki Amerika seçimleri baya değiştirecektir her şeyi. Trump her kadar radikal olsada göçmen ve ekonomik sıkıntılar ancak bu şekilde gidebilir ve ben kazanacağını düşünüyorum. Yeni ekonomi yasalarıyla daha iyi olacaktır, biz sadece şu 21 gün sonraki lotoyu kazanma şansımız olsun da.

• ⭐⭐⭐

@SonsuzlukVeÖtesine bence asıl neden şu amerika hayaller ülkesi değil fırsatlar ülkesi bana göre. Bu seneler öncede böyleymiş bence. Biz sadece filmlerden alışık olduğumuz hayatı bekliyoruz bence, nedir o hayat dersenizde. evli çift, 2-3 tane çocuğu var, güzel bir amerikan mahallesinde yaşıyorlar, kapının önünde 2 araç, çiftlerden 2side çalışır genelde ama hayattaki herşey harikadır genelde filmlerden böyle görüp empoze edildi hep çünkü. Ama sabahki işinden çıkıp akşamki işine yetişmeye çalışan siyahi veya hispanic ailelerin hayatı pek empoze edilmedi onun içinde bizim gözümüzde hayaller ülkesi olarak canlanıyor. Bu konuların genelininde göçmenlerden ziyade ben pandemi kaynaklı olduğunu düşünüyorum gelir ve gider dengesi hayatın akışı çok değişti pandemide itibaren bir çok sektör için.Ne beklediğiniz ve neyle karşıya karşıya kalacağınızı bilmek ve buna hazırlık olmak çok önemli bence bu noktada

• @SonsuzlukVeÖtesine, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@gtx295 Mesela bakıyorum bundan birkaç sene önce adam 5 bin dolar ile gidip bir şekilde hayatta kalıp daha sonra her şeyi yoluna koyabiliyordu. Fakat şu an sadece bir ev tutabilmek için 5k dolar çıkıyor cebinden

Valla iyi tartmak lazim bu tür şeyleri. Çünkü sıfırdan bir hayat kuruyorsun ve ne yazik ki kolay değil. ben tekim herşeyden kısarim. Yemegimi kendim yaparim yerim 1+0 da otururum dışari çikip eglenme kültürüm yok disko bar gibi yerlerde gitmedim hiç. Max yemek yerim yani odur. Otururum evimde kahvemi içerim yani 😃 Aslinda abd de olmasada olur benim için çokta şey yapmiyorum zaten burada ekonomik olarak durumumu düzeltebiliyorum. Ve Abd de kazanabileceğimden fazlasini burada zaten kazandim 🙂

• ⭐⭐⭐

@baba-yaga siz en geç doldursanızda en son girersiniz diye bir şey diyemeyiz bir önceki mesajımda yazdığım gibi DV23 sürecinde evet bu ds doldurma tarihini dikkate almışlardı fakat DV24 sürecinde dikkate alınmıyor mesela. Seneye nasıl olacağınıda bilemeyiz

• @Emre-Kurtulmuş Aslında hayaller ülkesi denmesinin altında da zaten dediğiniz yatıyor. Yani insanların hayallerini gerçekleştirebilecekleri bir ülke. Bu fırsatlar, yüksek olanaklar vs. her şeyi kapsıyor aslında. O nedenle hayaller ülkesi yazdım aslında. Örnek veriyorum bir şekilde çalışıp çabalayıp ciddi anlamda o televizyonda gördüğümüz ve bize empoze edilen villayı, 2 arabayı vs. bundan birkaç sene önce alınabilir deniliyordu fakat tekrar dediğim gibi özellikle koronadan sonra ve aşırı büyük bir düzensiz göç almasından sonra bu olanaklar ortadan büyük oranda kalktı. Birkaç sene önce Abd'de ev fiyatları, aylık ödemeleri vs. konuşulurken bugün kira fiyatları hakkında konuşuluyor ne yazık ki

• ⭐⭐

@HilalÜstün Daha çok bazı gerçekler insanların yüzüne vurdu diyelim

Bundan 10 sene önce almanya ya gidip çalışan biri şu anda emekli olmaya kalksa alacağı emekli maaşı 500 600 euro felan oluyor. O parayla almanya da yaşamak mümkün değil. Gurbetçiler napıyor emekli olmuyor çalışıyor işi bırakıyor çocuk parası devlet desteği felan derken öylece yaşayıp gidiyorlar ama yaz gelince de mercedes alıp burada herkese hava atıyorlar yoktan yere

Almanyada 40000 euroya bir araba alsan sadece alıp kapının önüne koysan binmesen bile yılı eskidiği için aracın değeri düşüyor. Atıyorum gittin 40 bin verdin bugün 2 sene sonra o 30 bin olacak kafadan zarardasın zaten 10 bin euro orası için büyük para özellikle bir işte çalışmayıp devlet yardımıyla felan geçiniyorsan

Ama gün sonunda gurbetçilere bakıyorsun hepsinde mercedes var hepsi çok mutlu ama bir yandan da almanya bitmiş diye söyleniyorlar 😁

• @SonsuzlukVeÖtesine Videoyu izledim ve tahmin ettiğim gibi bir problem yaşanmış. Las Vegas'ın yani Nevada eyaletinin en pahalı ve en büyük şehrinin iyi bir muhitinde ev kiralanırsa olacağı bu malesef. Matematik doğru ancak bu her yer için geçerli. 2 asgari ücretli çalışan hiç kimsenin herhangi bir batı ülkesinin en kalabalık ve en pahalı şehrinin iyi bir muhitinde kirada oturarak geçinmesi beklemek mantıklı değil.

• @korki Hocam bahsettiği kira fiyatları ABD'nin şu an neredeyse her yerinde aynı aslında. 2000-4000 dolardan örnek vermiş. Az çok çoğu yaşanılabilir yerinde aynı bu fiyatlar ortalama

• Amerika'da suan sartlar biraz zoru ve piyasalar ciddi yavas... Buda is gucu taleplerine de yansiyor. O yuzden gelecek arkadaslar daha dikkatli olmalilar. Beklentilerini de biraz dusuk tutmalari buradaki kirilganliklarini azaltir...

Umarim burayi gercekten tercih edebilecek kisilere cikar greencard...

• @SonsuzlukVeÖtesine Kira fiyatları evin değeriyle orantılıdır ve yaklaşık olarak 10-15 yıl'da evin değerini çıkarması beklenir. Yani evin değeri düştükçe kira fiyatları da düşer. Hal böyle olunca kira fiyatları talebin çok olduğu yerlerde daha da artacağından eğer bütçe kısıtlıysa kalabalık yerlerde kiradan uzak durmak gerekir.

• ⭐⭐

@semavi Amin inşallah 🙏

• @SonsuzlukVeÖtesine Her yerinde aynı değil ya, örneğin şu an chicago’da 2000 dolar ve altında 6000’in üzerinde ev var.

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.7k

| | | |