DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Ben iltica düşünmüyorum ki sanırım o konuda bir yanlış anlaşılma olmuş 🙈🙈 eb-3 vizesinden bahsettim sponsorlu vasıflı işçi vize kategorisi sıkıntılı keşke vasıflı işçiler içinde sponsoru bulan danışmanlık yada avukatlar olsaydı

• @siraysessiz bu arada vasıflı derken ünv mezunu olup alanında çalışan anlamında demek istedim

• @newbie97 ilerisi için bişey diyemiycem, başvuru yaptıktan sonra vatandaş olanda vardır ama kimbilir kaç kişi alabildi vatandaşlığı, kaç kişi sınırdışı edildi, hep belirsizlik, istatistiklerine bakmak lazım aslında ben aradım bulamadım.

• @siraysessiz eb3 farklı bişey iltica gibi değil, yasal oluyorsunuz, eğer evliyseniz biriniz eb3 şirketinin bulduğu yerde çalışırsınız değeriniz normal bir işte çalışırsınız o şekilde maddiyat sorun olmaz, gitmeniz ne kadar zaman alırsa artık sabırlı olmanız lazım, tek kişi eb3 ile gitmeyi düşünüyorsanız yine geçinmeniz zor 🙂 ek iş yapmanız gerekebilir, forumu karıştırın çok konuşuldu bunlar.

• ⭐⭐⭐

@newbie97 iltica suç olarak gözüküyor diye bir şey olduğuna emin misiniz. Suç olsa adamlar zaten ilticaya olanak vermezdi biraz gerçek dışı geldi bu söylediğiniz bana

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş Daha geçen gün bir videoda denk geldim ne kadar doğru emin değilim ama mantıklı geldi bana. Sonuçta sınırdan atlıyorsun polis seni tutukluyor ve kampta kalıyorsun avukat tutup hakim karşısına çıkıyorsun

• ⭐⭐⭐

@newbie97 iltica etmek sadece sınırdan kaçak geçerek olmuyor ama yasal olarak gidip ilticada bulunabilirsiniz, kaldı ki sınırdan geçilse bile suçlu konumunda görüldüğünü sanmıyorum dediğim gibi suçlu konumunda olsa bu insanlara çalışma izni veya statü vermezler

• @Emre-Kurtulmuş @newbie97 bana ikinizde haklıymışsınız gibi geliyor.🙂 😂 😂

• Yasaklı

İltica bir suç değildir.
    Sonrasında evlilikle bile vatandaş olamazsınız diye bir şey yok.
    Evlilikle GC almak bu işin en kesin yolu.
    İltica etmek gayet yasal ve sebebiniz geçerliyse GC alabilirsiniz.
    Değilse de pat diye deport edilmezsiniz.
    Burada iki farklı durum var.
    Sınırdan mı kaçtınız? Turist vs ile giderek mi başvurdunuz.
    Sınırdan girdiyseniz, direkt mahkeme ile muhattap olursunuz.
    Turist ile gittiyseniz göçmenlik memuru bakar işlemlerinize ve size direkt GC verir yada mahkemeye devreder.
    Her iki alternatifte de 6 ay gibi bir sürede SSN ve çalışma izniniz gelir.

Çok yanlış yönlendirmeler yapıyorsunuz. Her duyduğunuza inanmayın.

Örneğin; Türk bir avukat öğrenci vizesi ile askeriyeye katılıp vatandaş alabiliyorsunuz diyor YouTube da. (Bu adam avukat) Ama gerçekte böyle bir şey mümkün değil. 2016 da sona erdi. Kaldı ki o zaman başvurup askeriyeye katılanlar bile vatandaşlığını alamadı. Adam askeriyeye girdi ama vatandaşlık veya GC yok. 😂

Lütfen daha temiz yorumlar yapalım. Birbirinizi yanlış yönlendirmeyin.

• @Ping-PONG çok bilgi kirliliği ve yanlış anlama var bişeye kalkışmadan önce iyi araştırmak gerek, biri iltica düşünen varmı diye sordu, ona cevap verdim, oradan başkalarıda cevap verdi konu buraya kadar geldi.

• Yasaklı

@Murat-4, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Ping-PONG çok bilgi kirliliği ve yanlış anlama var bişeye kalkışmadan önce iyi araştırmak gerek, biri iltica düşünen varmı diye sordu, ona cevap verdim, oradan başkalarıda cevap verdi konu buraya kadar geldi 😅

O 2016 öncesi öğrenci vizesi ile askeriyeye katılanlar için olan programın adı MAVNI idi. Bu bir dizi ye bile konu oldu. Kiz medic olarak görev yapıyor Afganistan’ da. MAVNI iptal olduğu için askeriyeden atılacakken arkadaşı evleniyor ve GC alıyor. (Kız Meksika lı) sonra ortulu ödeneğin parasına el koyuyorlar birlikte. Bu paradan kendine düşen miktar ile sınırdan kaçak gecen erkek kardeşine avukat tutabileceğim diye seviniyor falan filan. 😂

• ABD sınırına kadar gelip iltica başvurusu yaparsanız ve bu başvuru sonucunda ABD'de geçici barınma hakkı tanınırsa kaçak geçmiş olmazsınız. İltica edebilmeniz için ilk yapılması gereken şey o ülkenin topraklarına girmektir. Aslında kaçak geçiş yapılan sınır ABD sınırı değil, Meksika sınırıdır. ABD Kongresi artık suyu çıkan haklı/haksız herkesin müracaat ederek ciddiyetini kaybettirdiği iltica için belli başlı düzenlemeler hazırlıyor. Bunlardan ilki, günlük 5.000 kişinin başvurusunu alma düzenlemesi. Hala cumhuriyetçilerin hedefinden gayet uzak olan bu düzenleme ile Demokrat Partili yönetim sembolik de olsa bir kısıtlama getirmiş olacaktır. İkinci aşama bu limitin iyice düşürülmesi, sonraki aşama iltica sürecinin gelinen ülkede yürütülmesi ve son aşama ise iltica başvurusunun önce sınırdaki ülkeye yapılması, reddedilmesi halinde ABD'de iltica başvurusu hakkının elde edilmesi olacaktır. ABD Kongresinin nihai hedefi budur. Mevcut uluslararası sözleşmeler ve BM Mülteciler Yüksek Komiserliğinin uygulamaları da bu düzenlemelere aykırı değildir.

Şu an iltica başvurusu sahiplerinin "gözde" gerekçesi ateist olmak. Ateist olmak Türk vatandaşları için suç değildir; ama bu durumun sizi ciddi bir baskıyla karşı karşıya bırakacağı açıktır. İltica başvurunuzun onaylanması için yalnızca baskı görmeniz yetmez, hak kaybına uğramanız, bu haklarınızı telafi edebilecek yolların da kapatılmış olması gereklidir. Bunun için de en iyi örnek Pegasus çalışanı örneğidir.

Haklı bir gerekçe olmadan iltica başvurusu yapmak çok sakıncalıdır ve evlilik sürecine girseniz dahi sonunun hüsranla bitme olasılığı yüksektir. 2008'de W&T yaparken tanıştığımız bir arkadaşım 2009'da tekrar aynı programla gelmiş ve geri dönmemiş. 2 kez evlenmiş, 2 restoranı var; ama şahsi banka hesabı yok 🙂 36 yaşında adam, ilk evliliğini GC almak için yaptığını; ama ikincisinde gerçekten severek evlendiğini, korkularından çocuk yapamadıklarını söylüyor. Hayata 10 yıl geriden başlayacağım diyor.

İlticaya harcanacak zaman ve para EB-3 için harcansa daha makuldur. Zaten GC ile bile gelseniz eğer ciddi akademik unvanlarınız ve ticari bağlantılarınız yoksa beyaz yakalı/prestijli bir işe sahip olmanız zaman alacaktır, bu süreçte herkesin idareten yaptığı işlerden birisi (doordash, delivery, fast food preparing vs) EB-3 yoluyla sizin daimi GC sahibi olmanızı sağlayacaktır.

• Yasaklı

@EasternStar

Yani iltica ettiği için, evlilikle GC alamıyor. Bu yüzden çocuk yapmaktan mı korkuyor demek istediniz. Tam olarak anlamadım. 🤔

Evlilikle alınan GC nin önünde böyle bir engel olması bana pek normal gelmedi. Arkadaşınızın ilk evliliğinde GC amaçlı evlilik sonucuna varılmış olmasın?

• ⭐⭐ Yasaklı

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

Bizim yaşayacağımız max iltica macerası bu kadar olur bence 😃

• @Ping-PONG Detaylarına hakim değilim; ama anlattıklarından hatırladığım kadarını açıklayayım. İltica başvurusundan 2 sene sonra evlilikle GC almak en kolay yol diyerek arkadaşlarının bulduğu bir kadınla evlenmiş. Evlendikten sonra da zaten iltica başvurusu reddedilmiş ve ülkeden çıkmas istenmiş. İlk evliliği için "fraud" uyarısı almış, yargılanmış ve kısa bir süre hapiste yatmış. Evlendiği kişi uyuşturucu bağımlısıymış ve sürekli para istiyormuş, dosyasını USCIS'a ilettikten sonra boşanma davası açmış. Daha sonra uyuşturucu ticaretinden dolayı kadın cezaevine girmiş ve 10k ödeyerek boşanmaya ikna etmiş. İkinci evliliğinde ise dosyasını daha titiz inceliyorlarmış, 4 senedir sonuçlanmamış. Son 8 senedir evlilik yoluyla GC başvurusu yaptığı için ülkede bulunuyormuş. Bugüne kadar 2 kez deport kararı alınmış, üçüncüsünü kaldıracak gücü kalmamış. Restoranlarından birisi için biçilen değer 2m$, çalışan sayısı 30'un üzerindeymiş, 10 sene eşekler gibi çalıştım günde 6 saat uyudum, eşim sayesinde bu restoranı devralabildim, artık insan gibi yaşamak istiyorum demişti.

İltica başvurusu kabul edilenlerin genelde ülkede haklarında bir ceza soruşturması varmış, bileydim gelmeden önce sosyal medyadan küfürler yazardım diyordu 🙂

Düzeltme + Vurgulama: İltica başvurusu yapanlar evlilik yoluyla GC sahibi olabilirler.

• @newbie97 Aahahha, artık Meksika'da havalimanından gönderiyorlar 🙂

• Yasaklı

@Atlantis00

😂

Ben de aynı şeyi vurguladım zaten kardeşim benim.
    Hem buradaki ortama aykırı hem de bilgiler yanlış.

• ⭐⭐⭐

@Ping-PONG katılıyorum geçen gün başka bir konu başlığındada aynı konu döndü iltica eden evlense bile greencard filan alamaz diye sanki iltica kural dışı bir şey yada suçmuş gibi lanse ediliyor. Doğrudur değildir farklı düşünülebilir ama bir sistemi suç olarak ilan etmek biraz yanlış oluyor

• ⭐⭐⭐

@Atlantis00 resimleri, eyaletleri paylaşmaya başlayın illa ki devam ettiren çıkacaktır, biraz haksızlık hissettim açıkcası yorumunuzda her gün burada zaten normal muhabbetler yapılıyor hangi kahve daha güzel diye konuşuluyordu mesela geçen gün. Araya bir başka konu girdi diye sanki konu başlığı hep umutsuzluk doluymuş gibi yazmanız biraz haksızlık oldu. Asıl umutsuzluk dolu olan konu başlığını söyleyeyim maalesef ki “DV24 Aşamaları” veya “Sayılarla DV24” konu başlığı iç karartıcı mesela

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

43.2k
Kullanıcı

4.5k
Konu

438.1k

| | | |