DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Riethian bödöff diye bir efekti vardı aynen. en sonunda bülten rahatlayacak sabır 🙂

• Skilled olarak gecen de Other kategorisinde yer aliyor degilmi ? En azindan ben oyle dusundum bugune kadar.

• ⭐⭐

@Er-Rayn Professional & Skilled 3rd kategorisi olarak geçiyor bültende. Bu başlığın ilk iletisinde ilgili açıklama ve tüm detaylar mevcut.

• artik haber niteligi tasimiyor ama February 2024 icin de Tablo B (Dates for Filing) dikkate aliniyor.

• @sezgisarikas guvenilir firma midir ofeme yaptiktqn sonra herseyi onlar mi takip ediyor qcaba

• @tufank risklerini ve dezavantajları anlatirmisiniz 4 kisilik aileyiz ucreri de yüksek

• ⭐⭐

@Mine-İpek bu sorunun cevabı çok fazla parametreye bağlı ve cevap vermesi zor. Öncelikle aracı firma seçiminden başlıyor süreciniz. Bu başlığın ilk iletisinin altında sürecini başlatmış üyelere ait excel listesi var orayı inceleyebilirsiniz. Risklerden biri vize bültenin yavaş ilerlemesi veya hiç ilerlememesi dolayısıyla bekleme sürelerinin uzun olması. İleride ne olacağını kimse size kesin bir şekilde söyleyemez, ay ay takip ediyoruz durumu. Başvurduğunuz yönteme / tarihe göre bekleme süresi 2.5 sene de olabilir 6-7 sene de olabilir. Yıllık 10k kota olması diğer bir dezavantaj. (hoş bu kotaya şimdiye kadar hiç ulaşamadı ama bunun nedeni talebin az olması değil, pandemi döneminde işlemlerin durması ve bu vize türüne yeterince önem verilmemesi olabilir) Bunun dışındaki tüm diğer detayları başlığın ilk iletisinde ve altında yer alan cevaplarda bulabilirsiniz: https://yesilkartforum.com/forum/post/388474

• image.jpeg

image.jpeg

biraz gec olsa da guncellendi FLAG sitesi.

Degisiklikler su sekilde;

Analyst review : December 2022 → January 2023
    Audit review : August 2022 → December 2022
    Reconsideration request : February 2023 → March 2023
    Analyst review average number of days : November 2023 → December 2023
    Analyst review average number of days: 346 → 363
    Audit review average number of days : November 2023 → December 2023
    Audit review average number of days: 496 → 504

Hakkimizda hayirlisi…

• ⭐⭐

@btek14 Aşağı yukarı tahmin ettiğimiz gibi. Analyst review süreci 1 yıla dayandı. İşin ilginci audit review ortalama inceleme süreleri yükselmiş ancak baktıkları ay December 2022'e gelmiş. Burada bir gariplik var. Hatalı girmiş olabilirler. December 2022, bir önceki rapoda Analyst'de yer alıyordu. Eğer bu veri doğruysa Audit review sadece 1 ay geciktiriyor işlemleri.

• @tufank "eger bu veri dogruysa" o kadar dogru bir onerme ki 🙂
    tahminlerimiz tutuyor artik, January 2023 dosyalarina baslamislardi zaten. sure ortalama olarak yaziyor ama gerceklesmesi 20-25 gun daha fazla acikcasi. muhtemelen birden 30-40 gun arttirmak istemeden kademeli olarak arttiriyorlar.
    December 2022 audit kismini muhtemelene duzeltecekler. dedigin gibi hocam sure artarken bu ay ziplamasi bir yanlis oldugunu gosteriyor zaten.

• @Duygu-Çelik duygu hanım merhaba. Öncelikle gözünüz aydın süreciniz bitti sayılır umarım en kısa zamanda sorunsuz bir şekilde vizenize kavuşursunuz 🙏🏻 müsadeniz olursa birkaç sorum olacaktı 🙂 aracı firma ile mi çalışıyorsunuz ? Hangi şehire başvurdunuz ? Başvurduğunuz işin türü nedir acaba ?

• @serel Merhaba ben zaten 2011 yılında ailem ile E2 vizesi üzerinden Amerika da yaşıyordum sonra öğrenci vizesine geçtim öğrenci vizesi son 1 yıl kala OPT çalışma hakkı veriyor sonra bir iş buldum Amerikalı bir iş yeri diş kliniği 6 7 ay çalıştım çalıştığım yer de benim kalmamı isteyince temelli kalmam için green card başvurusu yaptık işlemlerimi iş yerimin avukatı ilerletiyor 3 sene önce 10.000 dolar vermiştim ben ve eşim için .

• Türkiye’den ilerliyor benim işlemlerim avukatım Amerika da

• ⭐⭐

@Duygu-Çelik Eb3 other workers kategorisindesiniz değil mi? Skilled değil.

• @selamibasaran evet EB3 other work unskilled kategorisi şuan mülakat bekliyoruz ama ne zaman olur ne zamana verilirler hiç bilmiyorum bunun hakkın da bilginiz var mı ?

• @Duygu-Çelik teşekkürler yanıtınız için. mülakat tarihi için kimse net bir yanıt veremez kategoriye göre kons. yoğunluğuna göre bizim bilmediğimiz birçok değişkene göre randevu veriyorlar. genel olarak şimdiye kadar 18 -24 ay gibi sürmüş randevu verilmesi ama eb-2 başlığını incelerseniz ocak itibariyle seri bir şekilde randevu dağıtmaya başladılar umarım siz de bir an önce DQ olup randevu alırsınız. bizi de bilgilendirmeyi unutmayın lütfen. bizim kategoride örnek bulmakta zorlanıyoruz mülakat tecrübeniz bizim için çok kıymetli olacak 🙂

• Selamlar, login olamadigimdan yazamadim ama interview date'im geldi benim de.

DQ: Subat 28, 2023
    Interview date set edilme tarihi: Ocak 3, 2024

15 aydan daha uzun surecek diye endiseleniyordum fakat hizlanmaya baslamis gibi gozukuyor.

Bu arada interview date set edilme tarihi benim kendi tahminlerimle tutustu. Soyleki DQ olduktan sonra surada bekleyen sayiya baktim:

Ornegin su an:

image.png

Daha sonra bir excel tablosunda her ay islenen insan sayisini girdim:

image.png

Ocak - Subat gibi haber duymayi planliyordum, oldu ama sans mi oldu bilemedim hehe

• ⭐⭐

@Duygu-Çelik Duygu Hanım evrak yüklenmesi ve onaylanması 1-2 ay,DQ olduktan sonra da randevu verilmesi 6-8 ay sürüyor, konsoloslukta boş olan slotlara göre. 7.-8. ay gibi mülakat alabilirsiniz.;Ama sadece bu tahminimizdir. Siz süreciniz ilerledikçe Dq olduğunuzu bu başlık altında yazın tekrar değerlendirelim,bizlerde kendimize pay biçelim.

• Merhabalar ,
    DQ olduktan sonra konsolosluktan randevu işin vize bülteni mi mi takip ediyoruz yoksa vize bülteninden bağımsız olarak konsolosluktan sıra mı bekliyoruz ?

• Ben de hiç bilmiyorum nerden takip ediliyor randevu zamanı ama burdan öğrendiğim kadar Ile bu linkten kullanıcı ıd case number girip davanın at NVC de yazıyorsa hala inceleniyor demek oluyormuş randevu verilince in transit oluyormuş onun dışında bir yerden takip edilmiyormuş mail atıyorlarmış

Benzer Başlıklar

• 8
  • 2
  • 1
  • 54
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

51

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.2k

| | | |