DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• bu sene g cıksada artık 160 dan geri sayfayı bıraksam, oda oda gezmesem 🙂

• ⭐⭐

@T-C-Kubilay-Dikici Çekilişin çıkma ihtimali düşük bence ev alın. Olurda çıkarsa zaten abd ye gidip 1 ay kalmak için yeterli maddiyatınız illaki vardır gc larınızı alıp gelirsiniz ona göre evinizi satarsınız. İstanbul da yaşıyorsanız milyon tane lüks konut var özellikle sıradan bir apartmandan yada eski apartmandan daire almanızı önermem

• Baya birikmiş burası okumaktan günaydın diyemedik.
    Günaydın herkese yarınlarınız umut dolu olsun

• @T-C-Kubilay-Dikici şöyle ifade edeyim benim de birikmişim yok 1 mühendis 1 hemşire standardın üstünde yaşıyoruz diyeyim. Giderken gösterecek bir param falan yok mevcut bir evim ve orta hallice iki aracım var satıp öyle gitmeyi düşünüyorum ve şayet alırsam mülakatta da bunları göstermeyi düşünüyorum. Ev seni aşırı borçlandırmayacaksa al geç satar öyle gidersin ve buradaki ev sahiplerinle de muhataplığını bitirmiş olursun.

• ⭐⭐

@T-C-Kubilay-Dikici Halihazırda ev alma imkanınız varsa bence ev almalısınız, sonuçta Amerikaya taşınmak zorunluluk değil, içinizden artık gelmiyorsa ve eski isteğiniz yoksa gitmek zorunda da hissetmeyin kendinizi....

• @newbie97 yedik bitirdik sayacı 😀

• @T-C-Kubilay-Dikici evi al dostum yatırım olur cıkıp cıkmayacagı belli değil garantisi yok. sonra keşke evi alsaydım dersin.

• trump gelirse gc cekılısnı bile kaldırabilir türkiye için

• @shadow-sharks-0 valla ne yalan söyleyeyim ben gelmese bile yakın zamanda listeden çıkarılacağımızı düşünüyorum hatta şöyle söyleyeyim yeşil pasaportum var onun bile avrupa falan için yakın zaman da (sağolsunlar 2 apartman diken mütaahhitin bile eline verdikleri için) etkisini kaybedeceğini düşünüyorum.

• @olcay54 Onun için en azından turist vizesi almak lazim

• @Onurfidan turist vizesi alsam dahi gidip statü değişikliği için mücadele edecek kuvveti kendim de görmüyorum onun için çıkarsa değerlendiririm yoksa gidemem. 2 çocukla bilinmezliğe açılamam gibi geliyor.

• ⭐⭐ Yasaklı

@T-C-Kubilay-Dikici Bende çıkması için çok umutluyum fakat çıkma ihtimali düşük olan bir şeye geleceğinizi adapte etmeyin. Bu çekiliş başvurup unutulacak bir çekiliş aslında. Geleceğinizi, vereceğiniz kararları vs. bu çekilişi düşünüp vermeyin. Eviniz şimdiden hayırlı olsun. Bir de size tavsiyem şu evet burası forum burada sorular vs. soruyoruz birbirimize fakat hayatınızda ki güzel giden şeyler hiç kimse ile paylaşmayın. Çünkü gerçekten o kadar haset ve kötü insanlar var ki güzel olacak şeyler bile baktıkları kötü gözle kötüye gidebiliyor. Örneğin ailemi umreye gönderdim, eşim müdür oldu, hayatımız güzelleşti vs yerine sadece ev alabilecek imkanım oldu sizce almalı mıyım gibi sorarsanız çok daha iyi olur sizin için. İnsanlara hayatımda ki güzel şeyleri çokça ve iyi niyetle paylaşıp, paylaştığım her zaman bir şeylerin kötüye gitmesini yaşayan biri olarak veriyorum size bu tavsiyeyi 🙂

• ⭐⭐⭐

@T-C-Kubilay-Dikici Amerikaya gidip gitmeme isteğiniz önemli değil bence asıl düşünmeniz gereken nokta %1 ihtimali olan bir çekilişe bel bağlayıp ev alma gibi gelecek planlarından vazgeçmeli miyim. Ve bana kalırsa bunun cevabı %100 hayır, sonucu belli olmayan bir şey için yapabileceğiniz şeyleri ertelemeyin, çekilişi kazanmış ve mülakat almayı bekliyor olsaydınız belki farklı söyleyebilirdim ama şu anki durumunuzda benim düşüncem bu şekilde

• @T-C-Kubilay-Dikici merhaba 🙂 öncelikle maşallah huzurunuz bozulmasın inşallah diyeyim... Amerikaya taşınma orda yaşama fikrini sadece çekilişe bağlı tuttuğunuzu düşünürsek eğer; bana kalırsa bu konuda kendi içinizde kesin kararı verememişsiniz gibi geliyor. adı üstünde çok düşük ihtimalli bir çekiliş bu. maddi imkanınız var anladığım kadarıyla çekilişi beklemek zorunda değilsiniz aslında, orda yaşamak için bir sürü yol var çünkü. şu durumda herkes gibi bende haddim olmayarak burada ki yatırım imkanlarını değerlendirmenizi tavsiye ederim. kesin kararlıysanız da EB3 seçeneği aslında sizin için çok uygun GC alana kadar minimum 3 yıl gibi bir süre görünüyor şuan da....abd konusunda kesin kararlıysanız eb3 yoluna girer Türkiye de işler yolundayken burda sürecin sonlanmasını beklerdim. illa ki gitmek zorunda da değilsiniz sırf çocuk için böyle büyük bir karar almak pek mantıklı değil o hayatı siz de yaşayacaksınız çünkü. sürçülisan ettiysek affola 🙂

• @T-C-Kubilay-Dikici DV2025 çıkmayacakmış gibi hayatınıza devam edin, çıkarsa ona göre tekrar durum değerlendirmesi yaparsınız. Çıkma ihtimali çok az olan ve çıksa bile case number'ınızın ne olacağı belli olmayan bir durum için planlarınızı yapmayın. Daha sonra keşke zamanında evi alsaydım, bu planımı ertelemeseydim dememek için çekilişi unutun. İlk çekilişe başvurduğum yıl olan 2011'den beri böyle hareket ettim, 12 yıl sonra şans kapımızı çaldı. 42 yaşında, üst düzey pozisyonda çalışan, standartlar olarak Türkiye'de ki azınlık bir kısmın içerisinde biri olarak şimdi önümdeki opsiyonlara bakıyorum. Bol şans

• ⭐⭐

@serel Çocuk konusunda ben de size katılıyorum, henüz çocuğum yok ancak olsa bile sadece onun geleceği için böyle önemli kararlar almazdım. Dediğiniz gibi bu hayat bize ait, kendimizi de düşünmemiz gerekiyor

• ⭐⭐

Buralar çoğaldığına göre bu senenin mangal planını yapabiliriz 😃

• ⭐⭐

@newbie97 Olur 😁

• ⭐⭐

@lawyergirl Mangal sonrası bol köpüklü Türk kahveleri benden 😃

• @lawyergirl çocuk olunca anne babalar bazı konularda pek mantıklı düşünemiyor maalesef 🙂 ben de başta sırf çocuk için ülke değiştirme kararı almıştım ama etraflıca düşününce benm gülerek sürmediğim bir hayatın çocuğuma da mutluluk veremeyeceğini anladım. göçmenlik kendi içinde dengeli gitmezse en ufak tökezlemede yıkım çığ gibi büyüyüp gidiyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

42.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.5k

| | | |