DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Cekilise katilmasam da arada gelip forumdaki mesajlari okuyorum. Katilimcilartin heyecanli bekleyisleri, gelecekle ilgili planlari, hazirliklari, olumlu sonuc alinca yasanan sevincler. ve karsilikli saygi ve dayanisma iceren paylasimlari... bunlara tanik olmak cok guzel. Katilan herkese bol sans dilerim.

Gecenlerde DV-Lottery'nin tarihcesini arastirdim. Aslinda dusundugum kadar eski degilmis. 1960lardan beri farkli isimler altinda gecici gocmenlik programlari varmis zaten, ancak asil DV-Lottery formunda baslamasi 1990 yilinda, Baba Bush'un donemindeki Immigration Act ile birlikte olmus ve 1994 yilinda baslayip 1995 yilinda sonuclari aciklanan ve 6,5 milyon gecerli katilimin oldugu ilk cekiliste Avrupa bolgesinde bulunan Turkiye'den tam 3,215 kisi kazanmis. Kaynak: https://www.visalaw.com/blog-archive/9411-dv-1-lottery-update/

O donem Avrupa bolgesine yaklasik 24,600 vize kotasi ayrilmis, ancak yaklasik 93 bin kisiye kazandikleri bilgisi iletilmis. Bu nedenle, Turkiye'den kazanan kisilerin kac tanesinin sureci basariyla tamamlayip ABD'ye yerlestigini bilmiyoruz. Ancak ben internette 1995 yili talihlilerinden biriyle (Sn. Dis Hekimi Dr. Çağatay Erakin) yapilmis bir roportaja rastladim. Suradaki yayinin 40. sayfasinda okuyabilirsiniz: https://izdo.org/dosya/dergi/dishekimi-59-sayi.pdf

Ben 1997 yilinda ABD'de ogrenciyken okulda tanidigim Turklerin bu programa basvuru yapmasiyla konudan haberim olmustu. Meraktan 1-2 defa basvuru gonderdim ancak bana cikmadi. Fakat o donem cevremden basvuru yapanlarin neredeyse tamaminin en gec 3., 4. denemelerinde aldigini hatirliyorum. yani bugunkunden cok daha kolaydi. Internet fazla yaygin degildi ve basvuru posta yoluyla yapiliyordu, o nedenle de cogu insan ugrasmiyordu.

• @pnktr, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Cekilise katilmasam da arada gelip forumdaki mesajlari okuyorum. Katilimcilartin heyecanli bekleyisleri, gelecekle ilgili planlari, hazirliklari, olumlu sonuc alinca yasanan sevincler. ve karsilikli saygi ve dayanisma iceren paylasimlari... bunlara tanik olmak cok guzel. Katilan herkese bol sans dilerim.

Gecenlerde DV-Lottery'nin tarihcesini arastirdim. Aslinda dusundugum kadar eski degilmis. 1960lardan beri farkli isimler altinda gecici gocmenlik programlari varmis zaten, ancak asil DV-Lottery formunda baslamasi 1990 yilinda, Baba Bush'un donemindeki Immigration Act ile birlikte olmus ve 1994 yilinda baslayip 1995 yilinda sonuclari aciklanan ve 6,5 milyon gecerli katilimin oldugu ilk cekiliste Avrupa bolgesinde bulunan Turkiye'den tam 3,215 kisi kazanmis. Kaynak: https://www.visalaw.com/blog-archive/9411-dv-1-lottery-update/

O donem Avrupa bolgesine yaklasik 24,600 vize kotasi ayrilmis, ancak yaklasik 93 bin kisiye kazandikleri bilgisi iletilmis. Bu nedenle, Turkiye'den kazanan kisilerin kac tanesinin sureci basariyla tamamlayip ABD'ye yerlestigini bilmiyoruz. Ancak ben internette 1995 yili talihlilerinden biriyle (Sn. Dis Hekimi Dr. Çağatay Erakin) yapilmis bir roportaja rastladim. Suradaki yayinin 40. sayfasinda okuyabilirsiniz: https://izdo.org/dosya/dergi/dishekimi-59-sayi.pdf

Ben 1997 yilinda ABD'de ogrenciyken okulda tanidigim Turklerin bu programa basvuru yapmasiyla konudan haberim olmustu. Meraktan 1-2 defa basvuru gonderdim ancak bana cikmadi. Fakat o donem cevremden basvuru yapanlarin neredeyse tamaminin en gec 3., 4. denemelerinde aldigini hatirliyorum. yani bugunkunden cok daha kolaydi. Internet fazla yaygin degildi ve basvuru posta yoluyla yapiliyordu, o nedenle de cogu insan ugrasmiyordu.
    dayım o zamanki yıllarda 4 defa başvurdu 2 kere çıktı ikisinde de gitmedi,babama hem Avustralya hem ABD fırsatı geldi gitmedi eskiden millet gitmek istemiyordu şuan gitmek istesen de gidemiyorsun

• Merhaba arkadaşlar,
    Cumartesi gününe sayılı günlerimiz kaldı. Benim ilk başvurum, içim kıpır kıpır tabii ilk başvuru haliyle ilk defa yapıyoruz heyecanlıyız genciz 🙂 Çıkar mı çıkmaz mı öngörü yok, zaten belirli istatistik değeri var bu işin kazanan kısma düşenlerden biri olmak şans 🙂 Bütün hayatımı buraya bağladım diyemem, ama bundan sonraki senelerde full başvuru yapıp kontrol edeceğim çıkmazsa. İnsanın içinden ya bana çıkıcak gibi hissediyorum diye geçiyor ama bu hisse aldanmamak da lazım. Çok kapılan çabuk dibe batar gibi bi durum.

CV'm iyi olmasına rağmen yurt dışına iş bularak nasıl çıkabilirim çok bilmiyorum. Mutlaka bol bol iş başvurusu yapmak lazım. Ama beynim o kadar kaldırmıyor ki bu fırsatları araştırıp deneyip bulayım. Ülkenin durumu bizi ülkeden gitmeye bile alıkoyuyor öyle bi dibe battık 😞
    Umarım cumartesi günü mutlu olan ekipten biri oluruz, gelir buradaki yazılara reply atarız.

Cumartesi günündeki bana not; Kazandın mı kız?

• ⭐⭐⭐

Oceanside , California 🔥

440782818_455667340298225_8115069779120412842_n.jpg

📷: [instagram /diehloid]

• ⭐⭐

@simurg9492 hocam enflasyona olan siteminize %100 katılıyorum fakat ince detay olarak sınıfların Türkiye'de olmadığını hatırlatmak isterim.

"Bizim için insanlar yasa önünde tamamen eşit muamele görmek zorundadır. Sınıf, aile, fert arasında bir ayrım yapılamaz. Biz, Türkiye halkını çeşitli sınıflardan oluşan bir bütün olarak değil, sosyal yaşamın gereksinimlerine göre çeşitli mesleklere sahip olan bir toplum olarak görmekteyiz." - Mustafa Kemal Atatürk

Halkçılık ilkesini tanımadığını varsayalım, marksist görüşe göre orta sınıf kalmadı diye bir şey söylenemez. Enflasyonda ezildiyse beyaz yakalıların geliri düşmüştür o kadar. Sınıf kültürdür gelir değil. Gelirle oluşan hiç bir sınıf da yoktur.....

• @newbie97 Teknede sadece ben tutsaydım , dediginiz dogru ama herkes tutunca rahatladım , yoksa bende aynı seyi düşünmüştüm , sonra şükür dedim 😀

Bu arada iatanbulda olan arkadaslardan katılmak isteyen olursa , birlikte gidebiliriz , bu vesile ile tanısmıs oluruz , istanbul dışından gelecekler olursada tadından yenmez 😀

• ⭐⭐

@SYTSNGR Ooo siz direk üst seviyeye geçmişsiniz valla orada olsam bir haftasonu gelirdim 😁

• @newbie97 10 yıldır istanbulda kıyıdan çapari , rapala , yemli av yaparım , bogazda kuralsız gırgır teknelerinin kıyıya 20 mt mesafede ag atmalarından ve sahil güvenliginde buna ses etmemesinden dolayı , bogazda balık bitti denecek seviyeye geldi . Bir arkadasımın vesilesi ile günü birlik balık seferi yapan balıkcı takalarına 5-7-9 kişilik oluyor genelde , kişi bası 300 tl gibi bir ücret ile 7 -8 saat balkga cıkıyorsunuz .

Teknede balık bulucu sonar , sınırsız cay , ve bol balıkcı muhabbeti makarası dönmeside cabası 😀

bugüne kadarda kişi bası , 7-10 kg balık asaagısında balık tutanı görmedim 😀

Umarım dediginiz gibi inşallah bütün şansı burda kullanmamısızdır . 😀

• Tampa, Florida.
    Güzel sahilleri ve sakin yaşam hayatı sevenler için.

tampa Treasure Island Beach.jpg

istockphoto-1920080469-640x640.jpg

• ⭐⭐⭐

İyi geceler 😊

Oceanside, CA 🔥

438263842_10230170842807038_2667371908469806085_n.jpg

IG: @d_captureslife

• ⭐⭐

@SYTSNGR Fiyat baya uygunmuş bu aralar yurtdışı tekne turları moda oldu youtube da görüyorum hep her yere gidiyorlar

• @newbie97 Dogrudur .

Turist ömer (Sadri Alışık ) üstadın söyledigi gibi " Nerde be hanım abla biz şurdan Sultanahmete zor gidiyoruz .

Demekten başka birley gelmiyor içimden ... Egede yemli orkinos avı yapıyorlar , Kullandıkları makineler ve oltalar ile birlikte takımların toplamı en az 500k türk lirasıdır .

Biz o paraya gc cıkarsa bankada gösterelim siye ugrasıyoruz , kaldı ki yurt dısı tekne , tur , ben ve hayaller 😀

• Az kaldı hepinize bol şans. 🙂

• Sevgili forum son 3 gün kalmiş. Umarim burada ilk başta ufak çocuklari olan çift dostlarima sonra gençlere çikmasi ile temenni ediyorum. iyi geceler dilerim herkese. 🙂

• ⭐⭐

@uqursen Hocam imzanız doğruysa , Bugün ABD'de1 yılınız dolmuş , Sağlıklı mutlu yıllar dilerim

• dv2021 den beri başvuruyorum. önceki green card çekilişlerinde günü gününe takip etmezdim bu çekilişte gün saymaya başladım. önceki çekilişlerde hangi gün olduğunu bile takip etmezdim. bu çekilişte hayırlısı bakalım

• ⭐⭐

@SYTSNGR Ben de ucuz diye çinden jig bakayım işte kader 😁

• ⭐⭐

@newbie97 Şunu daha dün gibi yazmıştın , şimdi kalan 2 güncük 16 saatcik 😃

Ekran görüntüsü 2024-05-02 020816.png

• @hdemircanusa evet yarın geleli tam 1 sene oluyor. Teşekkür ederim. Amin cümlemize inşallah. 🙏

• Bende cumartesi gününü sabırsızlıkla bekliyorum Rabbime tevekkül ettim hayırlısı olsun inşallah içimden bir ses dv2025 şanslısısınız diyor 🤲

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

132

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.0k

| | | |