DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @lavender ben belki çıkar diye temmuz ayında italya fransa ve ispanya rotalı gemi turu satın aldım olurda çıkarsa avrupaya belki dosya taşırım schengen vizesi almam gerekirse kolay almak için ayrıca çıkmazsa da mayıs ayında turist vizesine başvurusunda bulunacağım pasaportumda bir kaç avrupa ülkesinin damgası olursa red olasılığım düşük olur gibi düşündüm eşimle birlikte temmuz 2024 de cruise ile güzel bir avrupa turu yapacağım 🙂

• ⭐⭐

Girdik son 116 ya 🙂 81 ili saymamıza son 35 izmir kaldı 🙂 🙂

Bazı ülkeler oturum isteyince online oturum başvurusu yapılabiliyormuş sanırım

• Yasaklı

@debbieLA77, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

o kadar yorgun oluyor mu ya insan gerçekten odaya gidip bayılmaca gibi... pasaportta çok mu bekletiyorlar işlemler için, bizim bi de köpek var eyvaaah benim hayaller suda gibi sanki şuanda 🙂

Sosyete hastalığı der gülerdim millet jet lag diyince.
    Miami dönüşü (akşam eve geldim) yattım uyudum. Sabah saat 9 da alarm çaldı. Yarım saat daha uzanayım kalkarım dedim. Gözlerimi bir açtım saat akşam 6 😂

• @debbieLA77 ben ilk geldiğim gece uyuyamamış, sabah 4:30 gibi hortlamıştım. İlk gün alışverişi, civarı keşfetme derken akşam 8'de uyumuştum. Normalde 2:30 gibi yatıp 7:30 gibi kalkarım.

• @T-C-Kubilay-Dikici şimdiden iyi yolculuklar. ben de pasaportumda bir kaç avrupa ülkesi olsun istiyorum ya da japonya, kore gibi gelişmiş asya ülkeleri. zira pasaportumdaki tek damga wat vizesinden kalma. yaşım da 24. amerikan vizesini öylece alamam. önden farklı yerlere gitmek lazım.

• @lavender teşekkürler pasaport güçlendirmekte fayda var abd yasaklı ülkeleri hariç 2024 de çok fazla planlarım olacak bir çok ülkeye gideceğim

• @T-C-Kubilay-Dikici kesinlikle katılıyorum size. umarım gerçekleşir planlarımız

• ⭐⭐

Herkese merhaba, 26 yaşımda avukatım ve bu sene çekilişe katıldım. Kazandığımda tek başıma gidersem neler yapmam gerektiği konusunda tereddütlerim var. Bu hususta neler yapabilirim?

• Yasaklı

@lawyergirl, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Herkese merhaba, 26 yaşımda avukatım ve bu sene çekilişe katıldım. Kazandığımda tek başıma gidersem neler yapmam gerektiği konusunda tereddütlerim var. Bu hususta neler yapabilirim?

Kazanır da giderseniz gerisi teferruat, takmayın kafanıza.
    Ben 2-3 ay içinde kazanmadan gitmeyi planlıyorum.
    Gittim gördüm, havadan konuşmuyorum.
    Elinizde Greencard varsa gerisini pek düşünmemize gerek yok.

Büyük ihtimalle Türkiye deki çalışma hayatım sizden daha iyidir. Buna rağmen bırakıp gitmeyi planlıyorum şu aralar. (GC talihlisi de değilim)

Edit: İngilizcenizi fluent a cekebilirseniz buradayken yapabileceğiniz en güzel yatırım olur. Gerisi basit.

• @lawyergirl Kastınız nedir anlamadım; ama sanırım buraya geldikten sonra GC elde edene kadar yapılacak resmi işlerden bahsetmiyorsunuz. Yaşınız çok geç, burada yapacağınız yl ile baro sınavını kazanırsanız mesleğinize devam edebilirsiniz. Bunun haricinde emlak danışmanlığı yapan avukatlar da tanıyorum. Çok fazla sayıda alternatifiniz olacak ve bunlar eninde sonunda biraz maddiyata bağlı olacak. İlk başlarda motivasyonunuzu kıracak olumsuz olaylar yaşayabilirsiniz, moralinizi bozmazsanız sonrası güzel olacak.

• ⭐⭐

@lawyergirl Öncelikle mesleki açıdan ne yapacağım diye soruyorsanız muhtemelen diplomanız orada geçerli olmaz ve geçerli kılmak için fark dersleri almanız gerekir.

Diğer yönden ne yapacağım diye soruyorsanız youtube da greencard çekilişini kazandım şimdi ne yapacağım yazın bir sürü video çıkar havalimanında neler soruluyor, ilk ev araba vs nasıl alınıyor tarzı. Ayrıca forumda da var bu tür konular

• ⭐⭐

@EasternStar merhaba burda avukatım ama orda baristalık ya da housekeeping düşünüyorum yeter ki burdan gideyim iş önemli değil...

• ⭐⭐

@Ping-PONG kazanmadan hangi vize türüyle gidiceksiniz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lawyergirl hoşgeldiniz öncelikle bugün geldiniz forumu diğer forumlarla karıştırmışsınız. Bu olay çok normal. Burada biz bir aile gibiyiz. Pasaporta vize basımı hariç aklında ki tüm soruların cevapları var. Bence bu yazıdan önce forumu bir karıştırın. Daha hangi konular var neler yazıyorlar hangi başlıklar var hiçbirini bitirmeniz mümkün değil ondan dolayı siz bir kahve alın sakince forumun içine dalın daha sonra aklınıza takılan yada açıklamak istediğiniz zaman buraya yazarsınız. Dediğim gibi sizler burasını diğer forumlar gibi görmeyin. Burada sadece yazarak değil gerçekten de hayatta elinizden tutuyoruz işlemlerin yapılırken yardımdan tutun ev kiralama araç bulma iş bulma gibi işlemleri yapıyoruz ancak biraz sabır hepsi sırayla olacak bu arada meslektaşınız var. @saulgoodman @Seyahat-Ruhu bu kişiler avukattır. Sadece @Seyahat-Ruhu aşağıdaki videolardan da ulaşabilirsin

• @lawyergirl Her işi yapmaktan gocunmamanız takdir edilesi bir şey, meslek kibrine sahip olmadığınızı gösteriyor; lakin bu şekilde düşünerek hareket ederseniz ABD'de işler sizin için iyi gitmeyebilir. Başlangıç olarak tabii ki emek yoğun işler yapacağız; ama sonrasında yaşam koşullarınız için bir plan dahilinde hareket etmeniz yararınıza olur. Oradan bakınca nasıl görünüyor az çok tahmin edebiliyorum; ama gerçeği buraya geldikten sonra görebiliyorsunuz. Hele bi DV çıksın, buradaki arkadaşlar geçiş sürecini kolaylaştırmak için tüm bilgileri paylaşıyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lawyergirl onun turist vizesi var

• Yasaklı

@lawyergirl, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Ping-PONG kazanmadan hangi vize türüyle gidiceksiniz

Turist vizesi ile girip F1 a çevirip okumayi planlıyorum.

• ⭐⭐

@EasternStar teşekkür ederim, artık Türkiye'de avukat olmak bile pek anlam ifade etmiyor ne yazık ki.... Güzel yorumunuz için de tekrardan teşekkürler

• Yasaklı

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@lawyergirl onun turist vizesi var

Reis 7-8 aydir forumdan uzak kalmışım.
    Kimsecikler kalmamış benim gibi uzaklaşmış herkes.

Sen nasılsın, her şey yolunda mı

• Dostlar çok sinirliyim. Yeni evlendim eve çıktım internet bağlatayım dedim. Abonelik aylık ne kadar olsa beğenirsiniz?! 580 lira. Taahhüt de yapmıyorlar. Fiyat 3 ay falan geçerli sonra zamlı. Çıldırıcam. Ülkeden koşarak uzaklaşmak istemem boşa değil. Al bi sebep daha !!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

42.9k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.4k

| | | |