DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Bir ülkeden oturum almak bu kadar zor olmamalı bence. Hadi çıktı diyelim şart illaki oturum ise ve oturum varsa dosyanın taşınacağı kesin olarak biliniyor ise X ülkesine gidilip orada bir ingilizce veya yerel dil kursuna yazılıp birkaç aylık oturum almak çokta zor olmasa gerek bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum. Önceden bir doğu avrupa ülkesine gidip üniversite okumaya kalkmıştım euro o sene şaha kalkınca dönmek zorunda kalmıştım. Tek yapılan masraf 1000 euro okula 1 sene kayıt ücreti ve 50 euroya 3 aylık oturum ücreti oluyordu sigorta da çok cüzi bir miktardı. Hadi 300 eurodan 3 ay ev kiralasan + 1 depozito desen ev maliyeti 1200, okul 1000, diğer giderler 300, tutar aşağı yukarı eder 2500 euro artı üstüne uçak bileti. Şu an uzakta olan barbadosa tek kişi gidişi dönüş bileti almaya kalksan zaten 100 bin tutuyor.

Bence oturum alma yollarını şimdiden araştırmak gerek ve her şeye hazırlıklı olunmalı

• @T-C-Kubilay-Dikici 10K az söyleyeyim 🙂

• Arkadaşlar bir sorum var. 19 yaşındayım ve tahmin edeceğiniz gibi askerliğimi yapmadım. Üniversite sayesinde WAT yapmayı ve geri dönmeyi düşünmüyorum. Aynı zamanda Green Card'a da başvurumu yaptım. Askerliğimi en az 7 yıl kadar erteleteceğim. Ben ABD'de yaşarken Türkiye'deki askerlik zamanım geldiği zaman gidip yapmak zorunda mıyım? Aksi taktirde ne olur? Aşağı yukarı merak ettiklerim bunlar. Bilgi sahibi olanınız var mı?

• ⭐⭐

@ayvalik10 hah aynen orçun bey:)

• ⭐⭐

@EasternStar 2 sene diyosun :s

• ⭐⭐

@tufank deme öle 😞 moralim iyice bozuluyor

• ⭐⭐

@debbieLA77 ben demiyorum valla USCIS diyor.

• @debbieLA77 bağlantı metni şu başlığı baştan sona okumanızı tavsiye ederim. size çok yardımı dokunacaktır. eb3 için yaş sınırı yok bu arada. bu bilgi aldığınız firmaya özel bir durum anladığım kadaryla... dediğim gibi başlığı inceleyin çok yardımcı olacak size....

• ⭐⭐

@tufank onada söyle o da demesin 🙂

• ⭐⭐

@serel teşekkür ederim hemen dalıyorum içine:)

• @debbieLA77 rica ederim 🙂

• ⭐⭐

@serel tek bir sorum var ben gider gitmez başvuru yapabiliyor muyum yok sa beklemem gerek mi? 6 aylık vizenin sonunu vs... bir de başvuru yaptım vizem bitiyor giriş çıkış yapmak zorundamıyım yoksa başvuru yaptığım için bir belgem oluyor mu elimde kalabileceğime yönelik... giriş çıkış yapacaksam yakın bir yerlere gidip dönsem olur mu:)

• ⭐⭐

@debbieLA77 amma sordum ha :)))

• @debbieLA77 o işler biraz uzun ve karışık, turist vizesi ile ABD'ye girip statü değiştirmeniz lazım 🙂

• ⭐⭐

@debbieLA77 Buradan işlemleri başlatıp belli bir aşamada oraya gidip işlemlere devam edebiliyorsunuz diye biliyorum. Bunun detayına @tufank daha vakıftır, çünkü kendisi de o yoldan gidecek diye biliyorum.

• @debbieLA77 biz bdv ile çalıştığımız için bdv üzerinden kısaca anlatym. başvuru için abdye girmeyi beklemenize gerek yok hemen yapabilirsiniz. bdv de üyelik oluşturup ordaki iş ilanlarından size uygun olanını seçiyorsunuz. iş ilanlarının alt kısmında lc file tarihleri vardır o tarihler içinden en yakın olanlardan birine başvurduğunuzu düşünürsek sürecin ilermesi açısından 2 tip yol var. ya burdan konsolosluktan gc alıp direk abdye gitmek (bütün bu süreç 3-4 yıl sürüyor) ya da aos seçeneği ile sürecin belli bir aşamasından abd ye girip orda aos işlemleri ile green card almak gibi. burda sizin imkanlarınız özel durumunuz devreye girer. eğer abd de devam edecekseniz giriş zamanınıza göre oversty olmamak için geçerli bir statüye geçmeniz gerekir. bu ne olablr peki; öğrenci statüsü olabilir (çok masraflı) e2 olablr (bütçeye göre daha mantıklı bence). ya da bir ilana AOS ile seçeneği ile başvurup bülteni türkiyede bekleyip bülten current olmaya yakın abd ye girip geri kalan zamanı abd de aos işlemleri ile geçirebilirsiniz. eğer abd ye gidip aos başvurusu yaparsanız herhangi bir statüye ihtiyacınız yok sonuçlanana kadar statünüz askıya alınır oversty olmaz ama ülkeden çıkamazsınız. yani genel bilgiler böyle ama özel durumlarla imknlarla izlenck yollar değişiyor. konsolosluk harici diğer yöntemlerin kendine göre riskleri var. konsolosluk yolu da çok uzun... bana sorarsanız eb3 için aos olarak hemen sürece girin yani sıraya girin çünkü en iyi ihtimale 2,5 sene sürecek zaten green card almanız. inşallah anlaşılır bir şekilde yazmışımdır 🙂

• ⭐⭐

@serel akşam bunu bir düşüneceğim bdv solutions da zaten hesap açmıştım... yetkililerle görüştüm... yabancı şirket ve çalışanlar bir o kadar iyi:) siz hangisini tercih ettiniz hangi aşamadasınız

• ⭐⭐

@serel buarada harika yazmışsınız bundan iyisi kayısı misali 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Yusuf-Kurt askerlikten dolayı Türkiye de yakalama çıkarsa ilk havalimanından girerken seni gözaltına alıp inzibata teslim ederler. Ancak amerika da iken orada konsolosluğa askerlikle ilgili evrakları verirsen onlar da sistem yüklerler

• @charon dv23 de hong kong mülakat alan biri ile konuştum hong kong dünyanın en pahalı şehirleri arasında ilk sırada yer alıyor bu arkadaş orada hem tatil hemde mülakat için gitmişti 2 kişi harcadıkları para 7k usd olduğunu söyledi bunu göz önünde bulundurarak 10k dedim ama ogün geldiğinde kazanırsam inan masrafları gözüm görmez

.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

59

42.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.7k

| | | |