DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Koray283 koray bey sakıncası yoksa kaç yaşındasınız ? Eşim 44 yaşında hiç böyle bir uyarı almadık...

• @tufank ben bunu yabancı bi sitede okumuştum translate yapıp, sanırım ben yanlış anladım demiştim. doğruymuş... cp de neden böyle yapıyorlar anlaşılır gibi değil işlem aynı işlem çok enteresan.

• ⭐⭐

@serel az önce Mitchell in yaptığı canlı yayında bu soru soruldu. Max yaş sınırı var mıdır diye. İsterseniz büyük anneniz veya babanız bile başvurabilir cevabı geldi, yeter ki işi yapmaya niyetli ve fiziksel olarak uygun olsun 🙂 O yüzden ben de yaşın bir kriter olduğunu düşünüyorum vize mülakatında. Abd de bazı fast food restaurantlarında 70 yaş üstü insanlar gördüm. İşi yapabildikten sonra kimse neden başvurdun diyemez..

• @serel @tufank ben 45 eşim 42…haa benim özelimde bir sorun olmaz eşim eski voleybolcu yani fiziksel olarak bir sorun olmaz…serel hnm biz sürece başlarken 3-4 sene sürse ben 50 olurum diye düşünmüştüm bunu bize orcun bey(eb3vize) söylemisti hatta 45 yasinda birinin basvurusunu alamayız demisti biz öyle bdv ye yöneldik…madem boyle bir risk var o zaman esimin üstünden baslatalım dedim…ama düsünsenize bu yaslarda kaybedilicek 2 yıl bizim icin cok sey ifade eder…tekrar sil bastan sıfırdan baslamak istemeyebilirim dimi? İnsallah boyle bir durum olmaz devamli bug aramaktan kötu dusunmekten bıktık….neyse iyi dusunelim…

• ⭐⭐

@serel bu işlem I-485 yani AOS un bir özelliği. Bana da saçma geliyor ama maalesef CP ve DS-260 formu için böyle bir seçenek yok. Ben yine de başvurduğumuz sponsorlar ile pandemi gibi ekstrem durumlar olmadığı sürece bir sorun yaşayacağımızı düşünmüyorum çünkü çok büyük firmalar, bir anda batmaları ve sektörden çekilmeleri çok olası değil. Elimizde PD olduktan sonra dert etmemeliyiz. Önemli olan LC nin doldurulması ve kuyruğa girmek. Sponsorun çekilmesi çok düşük bir ihtimal.

Ayrıca canlı yayında USCIS in son zamanlarda verdiği vize onaylarından bahsedildi. PD si current olmayan dosyalar bile green card alıyorlarmış. Geçen aylarda konuşmuştuk bu örnekleri. bir hata mı var yoksa bu bir reklam için mi paylaşılıyor diye. Ama doğruymuş. Bizim kategoride bülten bazı durumlarda baz alınmıyor işlemler işim. Çünkü geçmiş senelerde kaybedilen kotalar var, mümkün olduğu kadar içerideki dosyaları işleme alıyor USCIS. Aynı performansı konsolosluklar içşn de bekliyoruz. Ne kadar çok vize verilirse önümüz o kadar çok açılır.

Son olarak Ocak 2024 için bültende en azından 1-2 ay da olsa bir ilerleme olacağı beklentisi var, belki daha fazla bile olabilir önümüzdeki aylarda bakalım hayırlısı.

• ⭐⭐

@tufank daha önce izlediğim bir yayında da böyle demişti. 50-60 lı yaşlarda başvuranlarda var demişti. Süreçler hızlansada bu hesapları hiç yapmasak.

• ⭐⭐

@selamibasaran evet temennimiz hızlı ilerlemesi. Açıkçası ben umutsuz değilim, hatta giriş yaptığımız tarih bence ileri zamanlarda “çok iyi PD” olarak görülecek. Süreler biraz uzamış görünse de önümüzdeki 2 senede bültenin ciddi şekilde ilerleyeceğine inanıyorum. Özellikle USCIS işlem hızlarında iyileştirmeler yapıldıkça biriken backlog lar daha hızlı eriyecek ve böylece yeni başvurular kuyrukta kendine yer bulabileceklerdir.

• Ben de aynı fikirdeyim... yaş konusuna gelince de bir sıkıntı olacağını sanmıyorum orda işler bizim düşündüğümüz gibi gitmiyor. Biz yaşlanıp eve çekiliyoruz onlar hayata devam ediyor 🙂 iyi düşünelim iyi olsun 2 senede bu iş bitecek bence 🙂

• herkese günaydın...sanırım beklemenin en kötü yanı sürekli aynı mevzuunun kafanı meşgul etmesi :)) . şimdi biz aos için gittiğimizde sc ye gitmeden önce ny, virginia, fl, gibi birkaç eyalet ve şehirde bulunucaz. bdv işyerinin bağlı olduğu ofise mi verecek formları yoksa biz mi belirliycez acaba ? ayrıca sonuçlanana kadar sabit kalamayabiliriz. ikamet adresi mi yoksa iş yerinin adresi mi baz alınıyor ?

• ⭐⭐

@serel bildiğim kadarıyla bunu avukat dolduracak ve orada "US mailing address" kısımı var. buraya kendi adreslerini yazabilirler sizin bulunduğunuz / ikamet ettiğiniz yerden bağımsız olarak. dolayısıyla sizin gezip dolaşmanızda bir sakınca yok. onlar hangi ofise göndereceklerini mevcut duruma göre belirliyorlar. her form için belirli ofisler var. şu aşamada bunu dert etmenize gerek yok 🙂

Screenshot 2023-11-14 at 09.15.55.png

• @tufank anladım bizimle alakası yok demek ki. geçenden böyle bir muhabbet dönmüştü kafamda tam oturmamış demek ki şimdi aydınlandım :)) teşekkürler yanıtınız için...

• ⭐⭐

@tufank birde Aos değerlendirmesi için evraklar 2 ana ofise gidiyor diye biliyorum ama yanlış mı? En son başvuru yapılan il/ilçe/eyalet her ne ise oraya dönüyor ve orda ya mülakat yada mülakatsız kartı veriyorlar. Yazarken ne güzel bir paragrafta bitirdim. 😀

• ⭐⭐

@selamibasaran hangi formun hangi servis merkezine gönderileceği şu adreste ayrıntılı belirtilmiş. https://www.uscis.gov/forms/all-forms/service-center-forms-processing

I-140, I-485, I-765, I-131 aynı anda doldurulduysa bunların hepsini kapsayan yere gönderilmesi gerekiyor. Randevu / mülakat için ise başvuru anında belirttiğimiz adresteki USCIS local merkezlerine yönlendiriyorlar sanırım. Bu kısıma çok hakim değilim ama avukatlar daha net bilgi verirler bu aşama gelince. Kartı versinler de gerekirse Alaska'ya gider kutup ayılarından teslim alırız 🙂

• BDV başvuru safhasında salary 12 $ gösteriyor diyelim, bizim çalışmaya başlamamız 3 seneyi buldu, 12 $ mı geçerli olacak yoksa o zamanın geçerli saatlik ücreti mi

• ⭐⭐

@caglar_oz eğer asgari ücretin altında kalırsa asgari ücretin üstüne yükseltilecek. $12 min. maaş tutarı. bunun üstünde verme hakkı sponsora bağlı. ama dediğim gibi asgari ücretin altına kalmayacak şekilde bu güncellemeyi yapmaları zorunlu.

• @tufank teşekkürler bilgi için 👍👍

• Ben de dün ilk ödemeyi yaparak BDV ile sürece katıldım. Lokasyon olarak South Ogden, Utah seçtik. AOS yöntemi ile süreci başlattık. Artık bekleme sürecini yaşayacağız. Umuyoruz ki bülten hızlı ilerlesin, kotalar artırılsın, birikmiş dosyalar erisin. Başta başlığın kurucusu @tufank bey e ve bilgi paylaşan herkese teşekkürler. bu forum olmasa, bu konuşmalar olmasa çoğu insan bu cesareti gösteremez belki.

• ⭐⭐

@swingest hayırlı olsun tekrardan.

• @swingest Süreciniz hayırlı olsun🙏🏻

• @swingest hayırlı olsun

Benzer Başlıklar

• 28
  • 1
  • 5
  • 53
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

130

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.3k

| | | |