DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @avar
    Şuan başvurabilirsiniz durumunuz bir sorun yaratmaz.Kazanırsanız ds260 ta belirtebilirsiniz.Şuan için güncel durumunuz neyse başvuruda onu belirtin.

• @avar Hocam yanlış anlamayın ama imzanızı gördükten sonra inceden bi tırsmadım değil 🤣

• Aklıma takılan bir şey var, şu an pasaportum yok bu sene green card kazanırsam eğer hemen sonrasında pasaport çıkartıp ds260'ı doldurmayı düşünüyorum ancak süreç yetişir mi bilemedim sizin fikriniz nedir?

• @erenraptors Yetişir. Pasaport dediğin 1 aya çıkıyor zaten.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@newbie97 tsg photools sitesine vesikalık resmini yüklersen sistem otomatik olarak ayrlıyor sen hiçbir şey yapma. Eğer 600 x 600 altında olursa sistem zaten hata veriyor ikinci yol ise idphoto4you sitesinden ayarlaman

• Eylül ayında 260k kişi Güney sınırından geçmiş. Madem sınır açık neden turist vizesi almak bu kadar zor? Neden insanlarımızı konsolosluğuın kapısında bekletip tüm hayallerini yıktılar? Göçmenlik vb süreçler daha kolay olmalı ki insanlar bu tür şeylere tenezzül etmesinler. Anlamak güç.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erenraptors pasaportu sadece green kart için çıkartacaksan kazanınca çıkartırsın ancak bu seferde zamdan etkileneceksin. Süreçte sıkıntı yaşamazsın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@avar ekim sonunu beklersin zaten doktorlar normal doğum mu yoksa sezeryan mı olacak o zamana kadar karar vermiş olurlar ozaman başvuru olayı kesinlik kazanır. ancak 7 kasım sonrası doğum olacak derler ise zaten kazandığın zaman bebeğin doğum yılından senin dahil edemediğin görecekler

• @ayvalik10 Aslında kazandıktan sonra 2-3 binlik zam pek etkilemez, sadece vize randevusu için zaman yetişir mi diye meraklandım.

• @Kekw bunlar bildiğin teşvik ediyorlar

• ⭐⭐ Yasaklı

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@Kekw, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Eylül ayında 260k kişi Güney sınırından geçmiş. Madem sınır açık neden turist vizesi almak bu kadar zor? Neden insanlarımızı konsolosluğuın kapısında bekletip tüm hayallerini yıktılar? Göçmenlik vb süreçler daha kolay olmalı ki insanlar bu tür şeylere tenezzül etmesinler. Anlamak güç.

Önümüzdeki senelerde bizim ülkeyi de çekilişten çıkarabilirler. Herhalde son 5 sene içerisinde 50 bin göçmen alınırsa o ülke lottery e giremiyor yazıyordu kılavuzda. Bunlar son senelerimiz gibi geliyor bu hızla devam ederse ülkemizden göçenler

• @ayvalik10 doğum 1 veya 2 kasım inşallah bi aksaklık olmazsa. sadece ds260da mı düzeltsem yoksa başvuruyu kimliği çıkarttıktan sonra mı yapsam diye senin fikrini almak istedim. ikisininde sıkıntı çıkartmayacağını biliyorum aslında ama sen nasıl dersen öyle yapıcam. [yada kendim için doğum öncesi bebeksiz, annesi için doğum sonrası bebekli mi başvursam 🙂 ]

• @Uçan-hollandalı çok hocam benimle aynı durumda olan buralarda. zaten genel olarak ya ilkte çıkıyor yada bizim gibi devam. bende hoşlaşmıyorum imzadan aslında ama geçenlerde birisi "sen yenisin heralde" tarzı bi muamele yaptı. bende o görsün diye yazdım imzaya.

• @devrim09 teşekkürler

• @avar Evet tamamen şans işi bazen tekte bazen ise yıllar sonra.. umarım bu sene şans yüzünüze güler hocam

• Merhaba, bu forumda IR1 kategorisinde üye olmuştum, eşimin süreci neredeyse sonlanıyor. Bu defa bir arkadaşım için DV2025 sorum var. Acaba DV Lottery ye katılıp, seçilmeyip, sonraki ay ya da senelerde turist vizesi için başvuru yaptığımızda sorun çıkabiliyor mu? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler!

• @newbie97 Rakamı bilmesem de çok fazla göçmen alınan yerler diversity visasından çıkarılıyor evet. Mesela Çin ve Meksika yoktu bu vize sürecinde. Yine de Türklerin Abd'de çok olması için kat edilecek çok yol var. Benim bildiğim Türk sayısı 500k ile 2m arasında tahmin ediliyor. Bu ise inanılmaz düşük bir rakam. 50k değil 500k Türkün girmesi bile "diversity" ye halel getirmez diye düşünüyorum. Kaldı ki 50k Türkün yarısı direk kanadaya'ya geçti. Çünkü Abd acımasız Kanada en azından sosyal bir yapıya sahip.

• Selamlar, geçen sene kazanamamıştım bakalım bu sene nasıl olacak.

• ⭐⭐⭐

@Handan herhangi bir sorun yaşamaz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

67

42.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.5k

| | | |