DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

• This notice is to inform you that your case for an immigrant visa is documentarily complete at the National Visa Center (NVC) and has been since 18-APR-2023. NVC has received all of the fees, forms and documents required prior to attending an immigrant visa interview. Your petition is awaiting an interview appointment. At this time, no further action is required. We appreciate your patience.

Your case will remain at NVC until an appointment is scheduled, at which time we will send it to the appropriate U.S. Embassy or Consulate General. We will notify the applicant, petitioner, and attorney (if applicable) when an appointment is scheduled.

The U.S. Embassy or Consulate tells NVC which dates they are holding interviews. NVC fills these appointments on a first-in, first-out basis and is unable to predict when an interview will be scheduled.

For the most up-to-date information about the U.S. Embassy or Consulate's operating status, please visit their website at https://usembassy.gov.

The next communication you receive from NVC will be either a notice that your appointment is scheduled, or if an appointment is not scheduled within the next 60 days, we will send a notice confirming that your case is still in line for an interview.

Important: The applicant should not make any permanent financial commitments until they have received their immigrant visa. This includes activities such as:

• Selling a house, car or property,
    • Resigning from a job, or;
    • Making other travel arrangements.

Thank you for your continued patience.

Regards,

National Visa Center
    U.S. Department of State

NVC Case Number: ANK2023XXXXXX

NOTE: Please do not reply to this email. This is not a monitored account. If you have questions or need to get in touch with NVC, please follow the instructions at http://nvc.state.gov/ask to call or email us.

• Mail yukaridaki sekilde DQ oldugumdan itibaren her 60 gunde bir geliyor. Sizin PD niz current degil mi acaba? @TOK

• @u2rem current değilim ben daha
    08-22 benim PD

• @TOK, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@u2rem current değilim ben daha
    08-22 benim PD

O sebepten size henuz bu 2 ayda bir gonderilen maiiller gelmiyor olabilir hocam

• @steve2021 , @kelle ve @niwss büyükelçiliğe mail atıp randevu neden alamadıklarını sordular mı acaba? Amerikalı bir avukat, "1 yıla yakındır/fazladır Current olduğunuz ve dosyanız ilgili elçiliğe gönderildiği halde henüz randevu alamadıysanız bana başvurun, dava açalım elçiliğe" diye yayın yapmıştı. Uzun süredir PD current olan arkadaşlar nasıl bir yol izliyor?
    Bir de @u2rem , @steve2021, @kelle vb arkadaşların dosyaları CEACStatTracker sisteminde ne olarak görünüyor? Teşekkürler

• @GÖK Randevu sırası gelmediği için randevu alamadık. Randevu slotlarının sayısının artırılması istenebilir tabi. Hatta belki de dava açılabilir ama genel olarak rutin dışına çıkmanın işleri daha karmaşık hale getireceğini düşünen biriyim. Bu yüzden beklemeyi tercih edeceğim. Bu arada gerçekten bir mazereti olmayan kişilerin sırada öne geçmesini de istemem.

Sistemde dosyam "At NVC" olarak gözüküyor.

• @GÖK, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@steve2021 , @kelle ve @niwss büyükelçiliğe mail atıp randevu neden alamadıklarını sordular mı acaba? Amerikalı bir avukat, "1 yıla yakındır/fazladır Current olduğunuz ve dosyanız ilgili elçiliğe gönderildiği halde henüz randevu alamadıysanız bana başvurun, dava açalım elçiliğe" diye yayın yapmıştı. Uzun süredir PD current olan arkadaşlar nasıl bir yol izliyor?
    Bir de @u2rem , @steve2021, @kelle vb arkadaşların dosyaları CEACStatTracker sisteminde ne olarak görünüyor? Teşekkürler

Merhaba benim sistemde kontrol ettigimde at NVC gorunuyor. Konsolosluga yazmadim hic bu arada belki yazilabilir ama nedense Ankara nin cevap yazmayacagini dusunuyorum

• Az evvel online form üzerinden konsolosluğa neden randevu alamadığımı sordum kibar bir dille, cevap gelirse sizlerle de paylaşırım. Umarım hızlanır artık da bu bilinmezlikler son bulur hepimiz için

• @ety Merhaba ben halihazırda Hayman Woodward ile çalışıyorum.Evet ücretleri çok yüksek.26bin USD civarı ücret istiyorlar.Ben bu ücreti verdim alternatif firmaları araştırmayı aklıma getirmemek gibi bir hata yaptım.Bu şirketin en büyük eksikliği yavaş olmaları.Tanıtım için benle yüzyüze konuşan kişi Nisan ayında Uscis'e başvururuz dedi.Biz bu konuşmayı Kasım ayında yaptık.Daha yeni başvurdular Uscis'e yani dört aylık bir gecikme var.Daha garantili çalışan firmalar olduğunu bu forumdan öğrendim.HW ön mülakatta tecrübe ve öz geçmişine uygun dediklerimizin %98ine çalışma vizesini çıkarttık dedi(Dürüst olduğunu kabul ediyorum ve inanmak istiyorum).Kalan %2 evrakda sahtecilik yapmış yani bir yerde çalıştım demiş ama çalışmadığı çıkmış yani o yüzden onlara çıkartmamışlar bu vizeyi.Benim size tavsiyem çok iyi araştırın alternatif firmaları.Ben yüksek lisans dahi yapmamış bir mühendisim.Sadece savunma sanayiindeki 20 senelik profesyonel kariyerim ile bu işe giriştim sayın @meke gibi.Sizin eğer akademik kariyer,doktora,makale vs gibi pozitif taraflarınız varsa burda daha ucuza bu vizeyi çıkartabilecek firmalar var.Ben büyük ihtimalle o firmalardan red yerdim ''uygun değilsiniz'' cevabı alırdım.Bol şans diliyorum

• Diğer forumları takip etmeyen arkadaşlar için aşağıdaki bilgiyi paylaşıyorum. Tabi burada Rest of the World kategorisi için hesaplamalar yapılmış. Şu an bu forumdaki hemen hemen herkes ekim sonrası kademeli olarak current olabilecek gibi görünüyor. Sorunumuz Ankara'nın randevu vermemesi olacak maalesef 😞 Belki bizden çok daha geç DQ olan Fransız/Alman/İsveç vs vatandaşı çoktan randevu alırken biz bekliyor olucaz.

If your PD is:

Before Oct 1 2022 - Your FAD will be current in October.

Oct 1 - Dec 1 2022 - FAD for you will be current in October or very shortly after.

Dec 1 2022 - 1 Jan 2023 - Good chance of FAD for you being current as soon as October. If not, I believe almost surely at some point in FY24 given the new forward movement.

1 Jan - 1 Feb 2023 - Very good chance of FAD being current in October or at some point in FY24 given the new forward movement.

1 Feb - 1 April 2023 - Maybe October. If not, you still have a good chance for the FAD to be current sometime in FY24 given the new forward movement!

1 April 2023 - I think it's tight for FAD. But not ruled out.

Cannot comment on DOF but I think it's reasonable to assume DOF would be the FAD + few months.

TL/DR: We have momentum. Things are looking up. Assemble those documents.

• @GÖK nerden bu bilgiler hocam takip etmekte fayda olabilir bizim icinde

• @dli279294, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

Merhaba herkese bir sey sormak istiyorum.
    Onayli I140 formum var, fakat retrogression nedeniyle I485'e bir turlu basvuramadim. Vize bultenini takip ediyorum.
    Esim dependent olarak benimle basvuracak. Fakat haziran ayinda 2 haftaligina ulkesine gidip geldi ve ulkesinde J1 vize stampini da yeniledi.
    Ekim ayinda PD current olursa beraber basvurabilir miyiz?? Bazi avukatlar sorun olabilecegini benim tek basima basvurmam gerektigini belirtti. Bu konu hakkinda bilgisi olan var mi?

Bu konuda yardimci olabilecek kimse var mi?

• @dli279294, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@dli279294, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

Onayli I140 formum var, fakat retrogression nedeniyle I485'e bir turlu basvuramadim. Vize bultenini takip ediyorum.
    Esim dependent olarak benimle basvuracak. Fakat haziran ayinda 2 haftaligina ulkesine gidip geldi ve ulkesinde J1 vize stampini da yeniledi.
    Ekim ayinda PD current olursa beraber basvurabilir miyiz?? Bazi avukatlar sorun olabilecegini benim tek basima basvurmam gerektigini belirtti. Bu konu hakkinda bilgisi olan var mi?

Hocam burdaki sanırım herkes Ankaradan consular processing ile devam ettiği için I485 li süreçle ilgili fikri olmayabilir.

Benim de merak ettiğim bir husus var post doc ve ya farklı bir pozisyonla J1 ile ABD ye gitme durumumuz olduğunda EB2 NIW randevumuz geldiğinde Türkiyeye dönüp randevuya girip vize değişikliği yapabilir miyiz? J1 vizesi almamıza engel mi şuanki sürecimiz?
    Turist vizesi bile olsa(benim mevcut vizem var) bu süreçte ABD ye farkşı bir vize ile girmek hayal mi?

• Bir diğer husus da acaba bizim yani employment based vize dosyalarının başka konsolosluğa transferi kesinlikle yapılmayan bir işlem mi? Bu sadece DV gibi süre sınırı olan vizelerde olan bir opsiyon mu? 20 ay belki daha da uzun süre beklemek gerçekten yorucu.

• @u2rem Benim de mevcut turist vizem vardi ve randevu bekleme asamasindayken, gecen Kasim ayinda New York’a gittim turist vizemle. Gocmen basvurumla ilgili hicbir sey sorulmadi. Pasaportuma 6 ay kalis suresinj belirten damga basildi. Mayis’a kadar kalabilrdim yani.

• @u2rem, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@dli279294, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

Hocam burdaki sanırım herkes Ankaradan consular processing ile devam ettiği için I485 li süreçle ilgili fikri olmayabilir.

Benim de merak ettiğim bir husus var post doc ve ya farklı bir pozisyonla J1 ile ABD ye gitme durumumuz olduğunda EB2 NIW randevumuz geldiğinde Türkiyeye dönüp randevuya girip vize değişikliği yapabilir miyiz? J1 vizesi almamıza engel mi şuanki sürecimiz?
    Turist vizesi bile olsa(benim mevcut vizem var) bu süreçte ABD ye farkşı bir vize ile girmek hayal mi?

Tesekkur ederim hocam.
    J1 vizesi icin konsolosluga gorusmeye gittiginizde immigrant niyetiniz oldugunu biliyor olacaklar. Onaylanmaz diyemem ama ihtimal dusuk, ben buradaki avukatlarla yapilan gorusmelerde oyle anladim. Elinizde J1 stampi olsa da ulkeye giremeyebilirsiniz, giristeki memurun ruh haline bagli. Bir de J1 aldiginizda 2 yil kurali olacak onu kaldirmadan vizenizi degistirirler mi bilmiyorum.
    H1B bulabiliyorsaniz super olur.
    Dual intent bir vize (H1B, O, L vize...) ile giris cikis yapabilirsiniz onda sorun yok.

• @dpdemir, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@u2rem Benim de mevcut turist vizem vardi ve randevu bekleme asamasindayken, gecen Kasim ayinda New York’a gittim turist vizemle. Gocmen basvurumla ilgili hicbir sey sorulmadi. Pasaportuma 6 ay kalis suresinj belirten damga basildi. Mayis’a kadar kalabilrdim yani.

Anladım sağolun, acaba siz eşiniz üzerinden EB vizesi başvuru yaptığınız için sorun olmamış olabilir mi, ben direkt başvuru sahibiyim sıkıntı olabilir demişti avukatım ondan hiç deneyemedim.

@u2rem, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

Tesekkur ederim hocam.
    J1 vizesi icin konsolosluga gorusmeye gittiginizde immigrant niyetiniz oldugunu biliyor olacaklar. Onaylanmaz diyemem ama ihtimal dusuk, ben buradaki avukatlarla yapilan gorusmelerde oyle anladim. Elinizde J1 stampi olsa da ulkeye giremeyebilirsiniz, giristeki memurun ruh haline bagli. Bir de J1 aldiginizda 2 yil kurali olacak onu kaldirmadan vizenizi degistirirler mi bilmiyorum.
    H1B bulabiliyorsaniz super olur.
    Dual intent bir vize (H1B, O, L vize...) ile giris cikis yapabilirsiniz onda sorun yok.

Sağoun hocam bu H1B vizesini duymuştum dual intent ama çalışacağımız kurum de bu vizeyi alabilmemiz için sponsor olmak ister mi ki zor işler gibime geliyor. Sanırım biz Ankarada beklemeye mecburuz. Hızlansa da seneye gidebilsek bari.

• @u2rem bilemiyorum olabilir ama sonucta benim icin de gocmenlik dilekcesi verilmisti. Biraz tedirgindim ne ile karsilarim acaba diye ama sukur bir sorun cikmadi. Ayrica, en son Abd’ye turist vizesiyle girdigimde 6 aydan fazla kalmistim. Ailece Change of Status basvurumuz vardi. Bu nedenle 6 ayi asmistik. Onu mutlaka sorgularlar dedim ama hic soru sormadi ondan da. Sadece, “yalniz mi geldin? Ailenden kimse var mi yaninda?” dedi. Bence kilit soru oydu. Tek geldim deyince, baska soru sormadilar.

• @TOK merhabalar size bişey danışabilirsiniz miyim? Forumu okurken sizin de bahsettiğinizi okudum, NVC sonrası belge gönderimi öncesi vize ücretlerinin ödenmesini nasıl çözdünüz? uSA menşeli bir hesaptan isteniyor ya ödeme? İlk aşama için avukatımız vardı ama I-140 kabulü sonrası IVP sürecini kendimiz devam ettirme kararı aldık, dolayısıyla vize ücretini nasıl çözebiliriz bilginiz var mı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.1k

| | | |