Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

• Bgn aynı hafta DQ olduğumuz bir arkadaş Mumbai consulateden Eylül için randevu maili aldı düşünün Ankara konsolosluğu Mumbai konsolosluğundan daha yoğun. İnsan bu kadarına da üzülmeden edemiyor

• @u2rem O kisi de mi EB kategorisinden basvuruyor?

• @niwss acaba hangi avukat firması ile çalıştınız?

• @Hildebrandt, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@u2rem O kisi de mi EB kategorisinden basvuruyor?

Aynen hocam employment based bugün onun da aldığını duyunca o kadar kalabalık bir ülkeden, içim inanılmaz daraldı sonumuzun bilinmezliği keyfimi kaçırdı

• @u2rem Ankara konsoloslugundan basvuran Suriye Irak Iran vatandaslari muhtemelen Turk vatandasi sayisindan fazla. Baska aciklamasi olamaz yani. Current olup da 2 yil bekleten baska konsolosluk gormedim ben

• Cok uzucu bizim icin @u2rem, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

Bgn aynı hafta DQ olduğumuz bir arkadaş Mumbai consulateden Eylül için randevu maili aldı düşünün Ankara konsolosluğu Mumbai konsolosluğundan daha yoğun. İnsan bu kadarına da üzülmeden edemiyor

• @ety ellis porter ile

• @Hildebrandt, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@u2rem Ankara konsoloslugundan basvuran Suriye Irak Iran vatandaslari muhtemelen Turk vatandasi sayisindan fazla. Baska aciklamasi olamaz yani. Current olup da 2 yil bekleten baska konsolosluk gormedim ben

Maalesef hocam Hindistan yaz dönemi için öğrenci vizelerinde yogunluk var Eylül itibariyle EB vizelere yogunluk vereceğini bildirmiş bu arkadaş Eylülde randevu alacağından emindi. Bizdeki bu belirsizlik insanın motivasyonunu düşürüyor. Zaten non citizenların durumu da bizde çok farklı bir durumda, Ağustos mailleri gönderildiğine göre Eylüle kadar bir hareketlilik beklemeyeceğiz. Haftaya belki Eylül bulletin açıklanır.
    2 yıl çok yıpratıcı bir zaman hakkımızda hayırlısı normalleşmeyi diliyorum

• @u2rem Mumbai’den EB kategorisinde randevu alan Hindistan vatandasiysa PD tarihi 2012/2011/2009 yillari olmali. Aksi takdirde Final Action Date tablosuna gore randevu alamiyor. Sadece kategorisi EB5 ise Current. Onlar da zaten yuksek rakamda yatirim yapiyorlar.

• @dpdemir hocam arkadaş EB-1A ama doğum yeri Kuwait, bu yüzden PD si 2023 olmasına rağmen current ama demek istediğim şey aslında dünyanın en kalabalık ülkelerindeki konsolosluklarda bile işleyiş düzenli.

• @u2rem Dogru. Ankara en yoran konsolukluklardan biri.

• bizim eb2 dosyası da hazır olmak üzere. ben şöyle bir yol çizmeye karar verdim kendime umarım başarılı olabiliriz:) ben aşçılık yapıyorum normalde, trden aşçı arayan bir restoran var onlar ile görüşerek önce onların sağladığı vize ile orada yaşamaya başlayıp, bizim dosyayı daha sonra işleme koymayı hedefledik. umarım işler istediğimiz gibi gider. aos açılırsa ordan devam ederiz açılmazsa 2 sene sonunda döner interviewe katılırız:)

• @cnglbhr bu gidisatla aos yapmak en mantiklisi olur gibi zaten. Eger imkan varsa zaten hali hazirda ordayken beklemekte bu kadar rahatsiz edici olmaz sanirim. Hayirlisi olsun

• merhaba,
    Hayman Woodward şirketi ile görüşme yaptıktan sonra böyle bir vize türü olduğunu öğrendik. Açıkçası Hayman Woodward şirketi biraz şüphe oluşturdu. İstedikleri ücret çok yüksek ve %98 başarı olasılığı verdiler. Ama wegreened.com ile görüştük bu vize için pek yanaşmadılar. Hayman Woodward şirketi nasıl böyle bir yüksek oran verebiliyor ve bu şirket ile daha önce çalışıp EB2-NIW vizesi alan oldu mu?

• Hocalarim merhaba dosyam onaylanmisti daha onceden bir avukat arkadasla konuştuğumda NVC ye gonderilecek belgelere amerikada yakin bir tanidik varsa I-864 financial support ekleyelim size sponsor olsun dedi EB2 NIW de boyle bir belge sart degil hem de kimsesen boyle bir talepte bulunmak istemiyorum fikrinizi almak istedim

• Bu ileti silindi!

• @Biyolog boyle bir belgeye gerek yok hocam eb2 niw icin. Hic bir sponsor belgesi, maas bordrosu veya gelir beyani falan paylasmadim ben bu surecte nvc ile.

• Bunu yapalim diyen bir gocmenlik avukati ise ve bildigi baska birsey varsa onu bilemiyorum. Ama gebel olarak NVC NiW basvurularinda financial bir dokuman talep etmiyor. @Biyolog, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

Hocalarim merhaba dosyam onaylanmisti daha onceden bir avukat arkadasla konuştuğumda NVC ye gonderilecek belgelere amerikada yakin bir tanidik varsa I-864 financial support ekleyelim size sponsor olsun dedi EB2 NIW de boyle bir belge sart degil hem de kimsesen boyle bir talepte bulunmak istemiyorum fikrinizi almak istedim

• @Biyolog hocam tebrik ederim oncelikle, ben de boyle bir belge veya sponsorluk daha once duymadim.

• @Biyolog, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

Bu arada burada küçük bir aile olduk sizlerle benim icin guzel bir haberi paylasmak istedim docentlik unvani almis bulunmaktayim umarim bekleyen arkadaslarimiz da hem unvanlarini hem vize mulakat tarihlerini alirlar

Hayırlı olsun hocam ben de geçen yıl bu zamanlar almıştım 2. Başvurum olunca gerilim daha fazlaydı. Umarım tez vakitte ABD ye gidip güzel işler yapabiliriz

Benzer Başlıklar

• 3
  • 1134
  • 35
  • 14
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |