DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @simurg9492 Tekim yaş 34 evlenmeyi de düşünmüyorum, fakat yine gidemiyoruz maddiyat giriyor işin içine para kazanırken fikirler değişiyor parayı toplayabilecem mi, enflasyon patlıyor vs. vs bu seferde başka engeller çıkıyor.

• ⭐⭐

Ben 2024 de kalmışım. Taşınayım şuraya şöylece. 🙂

• Way be bu senede bu odada dirsek cürutecez. 6 Mayisa 2024 ne kadar kaldi 🙂

• @selamibasaran yeni odamiz burasi 🙂

• Ya arkadaşlar şöyle bi DV-2023 Mülakat Deneyimleri konusunu okudum da, 3-4 kişi gördüm dosyasını Viyana konsolosluğuna taşıyan. Ankara bu kadar kötü mü ya? Sanki %80 kazansak bile Ankara'da asla mülakat alamayacakmışız gibi bir izlenim oluştu bende.

• ⭐⭐⭐

@Evrenos her yıl farklı davranıyorlar hiç belli olmaz

• @waterman Evet şu an aylık basılan vize türü ve sayılarını kontrol ediyordum Ankara Viyana'dan önde DV türünde. Her sene aynı olmuyor demek ki istatistikleri iyi takip edip analiz etmek gerekiyor. Hatta bir çok arkadaşın 2023'de koşturduğu gibi oturup süreci izlemek yerine baktınız size mülakat gelmeyecek diğer konsolosluklara koşturmak gerek gibi yorumladım.

• @simurg9492 Bu konuda haklısınız, düşüncelerinize tamamen katılıyorum

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş statü değiştirmek mümkün olmuyor mu b1/b2 de sanki oluyor diye okumuştum neticede dil okuluna bile gidenler yada work and travel yapanlar değiştirebiliyordu sanki

• ⭐⭐⭐

@newbie97 değiştirebilirsiniz ama değiştireceğiniz statü F1 yine göçmen olmayan bir vize türü. EB3 gibi greencarda uzanan bir vize türüyle karşılaştırmak doğru bir sonuç çıkarmıyor ondan bahsetmek istedim

• ⭐⭐⭐

DV24 sohbet odasında çekiliş dışında başka yol yokmuş gibi bütün hayat çekilişe bağlanmış haldeydi şu an herkes EB3 vs gibi diğer yöntemleri araştırmaya başlamış çok sevindim bu duruma

• EB3 vizesi akla yatıyor fakat sponsor bulmak gerçekten imkansız gibi bişey. 20 yıllık mühendis tecrübemin buna yeteceğini düşünemiyorum nedense.. Çok iyi ingilizce yanısıra, iş kolunda extra nitelik isteyeceklerini düşünüyorum..

• ⭐⭐⭐

@Yıldıray81 %1 civarı olan bir çekiliş şansına bel bağlamaktansa şanstan çok sizin durumunuzla elde edebileceğiniz başka tip vize türleri üstünde durmanız ve araştırmanız bence çok daha iyi bir hareket. Gerekli şartlar sağlanır sağlanamaz o noktası ayrı ama daha çok ihtimaliniz olan bir şeye kafa yormuş oluyorsunuz en azından

• @Emre-Kurtulmuş EB-3 vizesi için atılması gereken ilk adım nedir sizce? şu reklam yapan firma çok mantıklı gelmedi. mcdonaldsta çalışma olayı yani. bey ile yaş deneyim yakın 🙂 Linkdn veya indeed üzerinden cv/profil oluşturarak başlanabilir mi acaba? ABD vatandaşı maddi durumu iyi olan kuzenlerim var abdde onlar araculığı ile de bir şey yapabilir miyim acaba? @Yıldıray81

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş birisi vardı twitchde yayın açan work and travel ile gitmiş orada statü değiştirmiş uber yapıyordu. Eğer böyle bir imkan varsa bence değerlendirilmeli

• @newbie97 aaah ah, 2003te WAT ile oradaydım. aman illa diplomamı alayım diye geri döndüm. eğer üniversitedeyseniz, deneyin. oradan alacağız 2 yıllık collage diploması çok daha iyi. ama bildiğim kadarıyla WAT J1 vizesi şartlarını epey zorlaştırmışlar.

• ⭐⭐⭐

@karaçay bunun için yorum yapmam doğru olmaz fazla duruma hakim sayılmam çünkü. Skilled works kısmıda var diye biliyorum EB vizesinde ama buradaki skilled kısmındaki istedikleri niteliklerden emin değilim.

Son yorumunuza gelirsekte söz konusu amerika olunca bu tarz amerikada yaşayan çocukluk arkadaşım, kuzenim, amcam, eltim muhabbetlerinin hiç birinde destek alabilen görmedim onun için öyle bir duruma inanıp plan yapmayın derim

• ⭐⭐⭐

@newbie97 bahsettiğiniz kişi kim bilmiyorum ama şöyle söyleyeyim bu tarz durumda ki kişilerin özellikle youtuber vs olanların bir çoğu kaçak durumda kalıyor. Şöyle statü değiştim, böyle yasalım filan diye sadece kendilerini koruyorlar çoğu.

WaT için J1 ile gelirsiniz SSN alırsınız dönmezsiniz kaçak olarak kalırsınız, turist ile gelirsiniz CoS yapar F1 geçiş yaparsınız yada direk F1 olarak gelirsiniz zamanınız dolunca yine dönmezsiniz kalmaya devam edebilirsiniz. Yani birileri amerikada bulunabiliyor, çalışabiliyor diye yasal oldukları anlamına gelmiyor. Bu youtuber tayfasının büyük bir kısmındada bu var. Bu yaptıkları yasal mı derseniz değil ama yapabiliyorlar orası ayrı bir nokta

• ⭐⭐

@Yıldıray81 hocam EB3 vasfısız işçi için zaten.EB1 ve EB2 vasıflılar için yetenekliler için.Ordan yürümek bence daha zor.Benim şu an gördüğüm EB3 'e bir yüklenme olur.Orda da bazı ek tedbirler v.s getirebilirler.Çünkü orda ufakta olsa bir açık var,green karta ulaşabiliyorsun.
    Bende mühendisim 20 yıllık ama gidip amerikada mühendislik yapamam.Diplomamız çöp,sınavlarına falan girip senior mühendis yanında çalışman gerekiyor v.s (inşaat mühendisliği)
    Düz işçinin A1 seviye ingilizce istiyorlar zaten EB3 programında da bu yazılı. Yani lafın özü EB3 green kart için açık bir kapı. Denenebilir.Ama Eb3 sayfasında da yazdım ben yaparsam eşim adına yaptırırım , anlaşma olursa o mc de çalışır ben piyasada.Böyle daha mantıklı.

Günaydınlar.iyi günler arkadaşlar.

• Haftasonu gençlerin hüsran yorumlarıni okudum da moralim çok bozuldu. Artık insanlar ülkeden tamamen umudunu yitirmiş durumda. Arada avrupaya gidiyorum gezme amaçlı yemin ediyorum insanlık var saygı var. Tarih ve doğaya sonsuz karuma var. Bence batı milleti gerçek yerlilik ve milli lik duyguları barındırıyorlar.hem evrupada jem ABD de çalışanda mutlu. Akşam olunca maa,alar mile muşteri olmasına rağmen kapatıyorlar. Bizde olsa gece ye kadar çalıştırırlar. Devletleri kanunlarla vatandaşına sahip çıkıyor en azından ülke içinde sömürü yok. Her yer yeşillik orneğin italyanın en büyük şehri 2.7 milyon. Milano o kadar bile yok.
    Bu yüzden bende bu yaşta surekli çocuklarım için katılıyorum. Bari onlar kurtarsın. Yakında buralar afganistana dönmezse iyidir.
    Isin en sinir bozucu tarafıda bu sene halen mevcut duruma oy verenler daha çok başvurdu. Ve yine oy verecek.
    Bu ulkenin gençliğinin geleceğini çalanların Allah bildiği gibi yapsın artık ne diyim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

432

41.4k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.2k

| | | |