Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

• @Burak-Aslan elinize kaleminize sağlık. Çok detaylı açıklamışsınız, aşırı bilgilendirici ve faydalı bir rehber oldu. Teşekkür ederim.
    Aşıları e-devlete kaydettirin dediğiniz e-nabız mı?
    Aşılarımızın e nabızdan çıktısını almaya çalışınca isim kimlik no vs bilgisi yok sayfada. Nasıl bir aşı evrağı alıp aile hekimi yada sağlık müdürlüğüne onaylatabiliriz?
    Ya da aşıları nasıl Dr.Unganlar’a sunabiliriz? Bu aşamada nasıl bir yol izlediniz?
    Bu konularda bilginiz var ise paylaşmanız çok yardımcı olur. ☺

• @nevadasfault E-devletten kastım e-nabızdı evet. Aile hekimliğindeki hemşireye aşı yaptırdıktan sonra çıktı vermesini istedim ondan aldım, imza attı ve kaşe bastı. Yanınızda fazla fazla belge götürmekte fayda var.

• Merhabalar. PD 23.02.2024 oldu. Premium başvuru yapmadık. I140 sonucu tahminen ne kadar sürede belli olur. Bu durum hakkında bilgi sahibi olan var mıdır?

• @Mcngz ben 6 ay kadar sonra onay aldım hocam. Konsolosluk süreci daha uzun.

• @Mcngz 23.02.2024 olacaktı. Teşekkür ederim

• Merhabalar. I-140 onay sürecine dosyanın hangi serviste incelendiği de etki ediyor sanırım (Nebraska ya da Texas). Texas sanki daha uzun sürüyor.

• @Burak-Aslan Cevabınız için çok teşekkür ederim. Aile hekimliğine gidip alacağız o zaman 👍🏼👍🏼

• Merhabalar. I-140 başvurusu Texas Service Office de incelenen oldu mu acaba. Benim dosyama Texas bakıyormuş. Bu servisin yeni açıldığı, dosya incelemenin nispeten uzun sürdüğü ve çalışanların EB-2 NIW GC için yeterince tecrübeli olmadığı söyleniyor. Tecrübesi olan arkadaşımız var mıdır?

• Selamlar. USCIS Chicaco lockbox'a I-140 dosyalarimin USPS tarafindan teslim edilmesi uzerinden 3 hafta gecti. Ancak USCIS'ten henuz ne bir SMS/email aldim ne de yazdigim check bozuldu. Dolayisiyla reciept notice hakkinda da bir gelisme yok. Bu kadar uzun sure beklemek normal mi? Tesekkurler.

• @kemalede Bildiğim kadarıyla 30 güne kadar beklemek normal. Eğer bir ayı geçerse problem olabilir. Ancak I-140 tesliminden sonra zaten posta öncesinde 1 hafta içerisinde size e-mail gelmiş olması gerekiyordu.
    Kendi durumum için; ben 5 gün sonra e-mail aldım. Ancak posta ile bildirim 20 gün sürdü.

• @Feridun-Boylu peki bu durumda priority date acaba başvuru paketinin USCIS e ulaştırıldııldığı tarih mi oluyor yoksa memurun çeki bozdurdugu tarih mi? ya da başka bir kritere göre belirlenecek bir tarih mi? teşekkürler

• @kemalede Benim işlemlerim avukat aracılığıyla yapıldı. Avukat fedex ile 4 Martta gönderdi. 2 gün sonra USCIS teslim aldı. Bana 11 Martta e-mail atıp dosyanı teslim aldık dediler. PD tarihi olarak 6 Martı belirttiler. Benim tahminim USCIS in dosyayı teslim aldığı tarihi PD olarak belirtiyorlar.

• @Burak-Aslan mülakattan 4 gün önce kalan aşıları nasıl oldunuz? Devlet hastanelerinden hemen randevu alınıyor mu? .

• @Feridun-Boylu benim durumlarimda guncelleme oldu belki baskalarinin da isine yarar buraya not edeyim istedim;

4 Martta, hem EB-1A hem de EB-2 NIW basvurularimi ayni pakette iki ayri basvuru olarak USCIS Chicago Lockbox'a USPS ile yollamistim.

7 Martta USPS website'sinde paketim USCIS'e teslim edilmis gorundu.

2 Nisanda aksam uzeri iki basvurum icin de ayni anda iki tane SMS geldi USCIS'ten. Reciept Number lar yaziyordu. Check'ler icin ise ilerleyen saatlerde nakte cevrildi diye guvenlik e-postasi geldi Bank of America hesabimdan.

Reciept Number'lar ile her iki case icin de USCIS'in sitesinde durum kontrolu yaptigimda 'Case Is Being Actively Reviewed By USCIS' diyor.

Bu cok heyecanli, cunku benim basvurularim premium process degil. Ama yine de 'Case is received' yerine 'is being actively reviewed' yazmasi Lawfully tracker'a gore 5-9 gun icerisinde sonuclanacak gorunuyor. Cok sasirdim acikcasi ama o kadar da heyecanlanmak istemiyorum simdiden.

• @kemalede Merhabalar. Hayırlı olsun tekrar. Benim dosyam için de Case Status de 20-25 gündür benzer ifade var. Sanırım bu ifade tüm alınan dosyalar için aynı. Umarım yanılıyorumdur ve sen haklısındır. İnşallah dosyalarımızın değerlendirilmesi kısa sürer.

• @kemalede Benim dosyamın durumunda belirtilen ifade aşağıdaki gibidir.

Case Is Being Actively Reviewed By USCIS
    As of March 9, 2024, we are actively reviewing your Form I-140, Immigrant Petition for Alien Worker, Receipt Number IOE--------. Our records show nothing is outstanding at this time. We will let you know if we need anything from you. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.

9 Marrtan beri aynı durumda ve yeni gelen bir mesaj yok.

• @Feridun-Boylu Benimde 29 ocak tarihinden itibaren bu şekilde. Bu bence genel bir ifade. Dosyanızı aldık ve inceliyoruz diyor ama kısa sürede sonuçlanacağı anlamına gelmiyor sanırım.

• @u2rem Ankara 43 kisiye E2 vizesi vermis gozukuyor, hizlandilar sanirim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |