DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu sene ilk defa başvurdum.
    Tuhaf duygular içindeyim..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Utku-Aygun mülakat yerini zaten vatandaş olduğun yada ikamet olduğu yerde gireceğin için sen başka yerde giremezsin ancak sen Türkiye dışında başka bir ikamet varsa yada vatandaşlığın varsa o ülkede ki konsolosluğa başvuru yaparak senin dosyanı kendisine çeker ondan sonra o ülkede girebilirsin sen okuyorsun diye o ülkede hemen mülakata giremezsin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Trump yada başkası kim gelirse gelsin dv lottery kaldırmaz sadece katılan ülkeler de yasakları koyuyorlar ki kaldı ki kılavuz da yayınlanan yazıdan dolayı bazı kişiler Türkiye yasaklı ülke olacak gibi haberler okursun. Bazı işlerde Amerikan vatandaşı çalışmıyor iş başvurusu dahil yapmıyor iş için eleman arayan çok fazla mesela bisikletle turist taşıma işi amerikan vatandaşı yok denecek az yada bulaşıkçı gibi ondan siz trumptan değil şimdi koyacağım yazıdan korkun

Aşağıda bulunan ülkelerde doğmuş olan kişiler; bu ülkelerden son beş yıl içinde Amerika
    Birleşik Devletleri’ne toplam 50,000’den fazla göçmen gönderilmiş olması nedeniyle, DV-2025
    programına katılmaya uygun değildirler:
    Bangladeş, Brezilya, Kanada, Çin (Hong Kong SAR dahil), Kolombiya, Dominik
    Cumhuriyeti, El Salvador, Haiti, Honduras, Hindistan, Jamaika, Meksika, Nijerya,
    Pakistan, Filipinler, Güney Kore, Venezuela ve Vietnam.

• ⭐⭐

Son 06 Ankara dan selamlar

• @ayvalik10
    Bir kaç sene içinde Türkiye bu listeye girmesi muhtemel gibi görünüyor.

• Bunun yanı sıra Trump puanlama sistemi yada daha farklı ele yöntemi getirecekti herhalde devam edebilseydi görevine, ne kadar iyi ya da ne kadar kötü olurdu öyle bir sistem gelse bilemiyorum.

• Dün akşam saat 19:00 civarı İstanbul Pendik'de uygulama üzerinden taksi çağırmaya başladım ( eşim ve küçük kızım yanımda). 45 dakika boyunca 5 kişi kabul etti ve iptal etti. 45 dakika sonunda bir taksi durdu uygulamadan değil. Bindim adam direk şöyle dedi " ya 3 kez önünden geçtim 3 kez el ettin ama almadım seni baktım yarım saaten fazladır bekliyorsun çocuğun için dönüp aldım" .
    Sonra adama baktım uygulama adamda açık cayır cayır sisteme müşteri düşüyor. Dedim uygulamadan habire müşteri var neden almıyorsun yada neden beni yarım saat görüp çağırmama rağmen gelmedin.?
    "Ya seni alıcam şuradan şuraya gideceksin. Uygulamadan alıcam trafiğe sokacak beni. Zaten haftasonu uzak müşteri olsa ne güzel trafik derdi olmadan giderim. Sen çocuğuna dua et yoksa seni almazdım zaten" dedi.

Bu ülkenin geldiği durum "TAKSİCİ BENİ ALDI ŞÜKÜRLER OLSUN" bu. Hala "AMERİGA 2019'DA GÜZELDİ YEĞENİM ŞİMDİ HİÇ ÖYLE DEĞİL" diyen kimse gelsin 😂😂
    Kira mı orada %3 -%5 artış var
    Burada %300-%500
    Eğitim olarak bu sene yine müfredat değişti seneye yine değişecek hatta bundan sonra senede 2 kere değişecek.
    Paran elde mızrak altta yaprak ülkelerden daha değersiz.
    Hala mı çıkmazsa üzülmeyin Ameriga bitmiş diyorsunuz?😂

Ozaman din, siyaset ve futbolu temel ilke edip uzay,bilim ve sanat'ı öcü gibi gören bu zihniyeti ya iyi anlamamış yada aynı zihniyettesinizdir.
    İnsanlar dv programına ülkeden kaçmak için ama neden katıldığını anlamamışsınız.

Neyse ozaman boşuna " yau herkes başvuruyudu bende hele bir başvuram dedim çıkarsa da bir Ameriga görmüş olurum" diyenlere değilde , gerçekten orası ile ilgili bilgisi olan , planı olan ve nedenini iyi bilen insanlara çıkar.

• Herkese günaydın,son 6 gün kaldı yavaştan sonuna geliyoruz İnşallah gerçekten hayatını değiştirecek kişilere çıkacak bu sene, umuyorum ki en azından algoritma öyle kişilere çıkarır bu sene. gülerek fotoğraf çektiren adamlara, rastgele isim yazanlara filan çıkıyor

• @treystoom Hocam ABD'ye giderseniz eğer neden 2019'dan öncesi ve sonrası dediğimi anlarsınız 🙂 Ki zaten fark ettiyseniz eğer ben orada Türkiye çok güzel yazmamışım. Türkiye'de çektiğimiz çoğu sorunu ya da değişiklerini ABD'de de çekmeye devam edeceğiz çünkü gittiğimiz ülke bir İsviçre ya da Norveç değil. Üstelik sallamamışım bizzat oradaki sıkıntıları da tek tek yazmışım 🙂 Türkiye'nin kötü bir ülke olması gitmeye çalıştığınız ülkeyi mükemmel yapmıyor hocam. Sadece buradan tek kaçış şansınız olarak gördüğünüz için gözünüzde her şeyiyle dört dörtlük bir ülke olarak geliyor ve evet Türkiye'de taksi terörü olduğu da bir gerçek 🙂 Aslında hiç kötü bir şey de yazmamışım hocam. ABD'ye gitme hayali kuran bir genç olarak yakınmışım keşke 2019'dan önce gidebilseydik diye. Sırf gitmek istiyoruz diye oradaki kötü şeyleri konuşmamak ya da güzelleştirme yapmak da olmaz.

• @SonsuzlukVeÖtesine ben senin için demedim yada sana yazmadım içinde seninde geçtiğin ama genel olarak yazdım. 2019 öncesi yayın yapan yada orada yaşayanlar ile konuşunca aslında herşeyin aynı olduğunu sadece daha fazla insandan farklı eyaletlerde yaşanan şeylerin çoğaldığını görürsünüz.

Örnek veriyorum LA yada Boston gibi bir yerde yaşayıp $2.5k kira vermek ve orada yaptığın iş ile hayatını idame ettirmek 2019'da da aynı şimdide. Ohio , TX , FL gibi yerlerde $1k kira verip yaptığın işle geçinmek ayrı bir durum. Yada fazla göç almayan Kuzey Orta eyaletlerde yapacağın iş ile geçinmek bambaşka.

Şunu diyebilirsin 2019 öncesi 10 senede 50$ zam gelen konut kiraları 5 senede 200$ artmış. Ama bu bile ( bilmiyorum hiç araştırma yaptın mı? Ben yaptığım için rahatça söylüyorum) saydığın ülkelerde de geçerli bir artış. Yani kıyasa girersek 2019'da erişim sağladığın bilgi genişliği olmadığı için şuan sana sanki yavaş yavaş artık eskisi gibi değil mi sorusuna değil cevabını veriyor olabilir. Aslında şuan orada yaşayan insanların git gide çoğalması ile bağlantılı.
    Örnek veriyorum Atlanta'da iyi okul puanlı yerlerde kiralar 1400$ . + 3 kişi aile sigortası+ araba gideri + vergiler + mutfak ve okul masrafları 3500$ civarı bir masraf demek. Bu parayı kazanırsan ki USA rüyası 3-4 yıl sonrası içindir, iyi bir çalışma ile çok iyi bir hayat yaşarsın. Bu LA iyi bölgesinde 6000$ civarı. Arada ki farkı senin seçimin belirler. Mesela ben hafta sonu party ve gezmeye ayırıp hafta içi çalışırım diyorsan 1 seneye Homeless olursun. Ama 3-4 sene sağlam çalışıp birikimin ile birlikte yeni iş ağlarına geçip öyle rüya hayatına ulaşırım dersen 3 senede evde alırsın iş içinde iyi gelirler elde edersin.

• @SonsuzlukVeÖtesine yanlış anlama bu arada genç olduğun için senin ve senin yaşında olanlara daha çok konuşmak istiyorum. Bir hayaliniz var ama kesinlikle plan ve iyi bir araştırmanız olsun. Çıksın öyle plan yaparım değil. Ben 5 sene içinde her Nisan'da şunu derim gittiğim an kiralayacağım evden ilk başta alacağım arabaya, ilk 6 ay geçim sağlamaya yetecek param var. İlk gittiğimde 1 ay şunu sonra ki 3 ay şunu ilk 1 yıl şunu yapıcam. Bunların hepsini 3 alternatifli yollarla kafama kazıdım. Mesela gitmem için muhtemel 3 şehir var 3'nün de mahallesi belli okullar belli. Dw ofislerini bile işaretledim. Çevrede ki ücretsiz ingilizce eğitimi veren Kilise ve kuruluşları hatta (deli değilim merak etme) Raleigh şehri Cary bölgesinde bulunan insanlarla irtibata geçmeye çalıştım. Bir kaç kişi ile konuştum. Bir Hintli adam 2 senedir beni bekliyor 😂 arada nasılsın felan yazıyor.

Kısacası hayalle değil planla araştırınca neyin nasıl olduğunu daha iyi öğrenirsin burada ki insanlarında umutla beklediği yerde 2019 öncesi gibi değil yazmazsın. Yoksa sizleri çok iyi anlıyorum. Bu ülkenin gideceği yer belli kendinizi kurtarın ve giderken keşke önceden ile değil oh be iyi ki gelmişim piskolojisini yaşayın

• @treystoom Hocam alınmayın ama çok yanlış bilgilere sahip olduğunuzu düşünüyorum 😃 Zaten '' 2019 öncesi yayın yapan yada orada yaşayanlar ile konuşunca aslında her şeyin aynı olduğunu görürsünüz'' cümlesi kendi başına aşırı yanlış. Daha geçen gün forumdan ABD'de yaşayan bir abi ismini unuttum şimdi o bile yazdı abd'de araba ve kira fiyatları aşırı arttı diye. Ayrıca 1400 dolara Atlanta'da ancak stüdyo daire bulabilirsiniz. 2 odalı olsun isterseniz 2000 dolardan başlıyor. Kafanızda çok güzelleme yaptığınız bir abd var hocam. Umarım her şey gönlünüzce olur.

• @treystoom Araştırmamış olduğumu nereden çıkardınız onu tam olarak çözemedim 😃 Gc çıkarsa gideceğim mahalleyi kiliseyi araştırınca mı araştırmış olacağım gözünüzde 😃 26 yaşındayım tam 10 yıldır araştırıyorum hocam 🙂

• @treystoom İnsanların umutla beklediği ''Sohbet odasında yalnızca ABD güzellemesi mi yapmamız gerekiyor peki hocam? Sanki insanların değil de sizin biraz canınız sıkılmış gibi. Yalan yanlış bilgi de vermemişim ki zaten. Yazdığım hiçbir şeyde yanlış ya da yalan bir bilgi yok?

• @patriot Sanırım Amerikan eğitim sisteminde böyle öğretiliyor ve siz ona göre bu şekilde bilgilendirilmişsiniz ancak malesef söylediklerinizin doğru değil. Amerika bir ulus devlet/nation state değildir ve "Amerikan" tabiri etnik kökeni barındırmamakla birlikte "Avrupalı" gibi bir üst kimlik veya sizinde anlayabileceğiniz şekilde "identity"dir. Amerika Birleşik Devletleri tam anlamıyla veya sizin anlayabileceğiniz şekilde "text-book" göçmen devletidir/immigration naiton ve göçmenlere aittir ki zaten sizin de belirttiğiniz üzere eğer native American değilseniz, göçmensinizdir. İsterseniz 30 yıl önce göçmen olarak gidin isterseniz 100 yıl önce, sizden sonra geldi diye devrecilik yapıp diğer yasal göçmenleri dışlamak etik/moral bir davranış değil.

• @SonsuzlukVeÖtesine ya sende şunu anlamıyorsun. 2019'da ev kiraları Atlanta'da 1200$ iken şuan 1400$ Zillow'da okul puanı iyi olan yerlerde 2bt 2bd olarak var. Realotor gibi uygulamada da var . Ki Facebook martk söylemiyorum bile . Araç fiyatları 0 arabalarda evet uçtu gitti . Çünkü benzinli araçtan elektrikli yada hybrd araçlara yoğun talep başladı ama 2 ellerde %20 civarı oda yine orada lüks olan araçlarda geçerli.

Evet bir Amerikan kültürü şunu der " 20$ mı woooaow " çünkü orada ki insanlar geçineceği kadar para kazanıp gerisini umursamaz. Yada bir savaş veya politika olarak zorluk gördü mü parasını saklar. Buda arz talep oranında artar . Neyse ekonomi dersleri verecek kadar donanımlı değilim 😂 kısacası ahkam kesmek gibi olmasın ama ben kendime yetecek araştırmamı yaptım. Şu abi bu teyze şunun arkadaşı söyledi diye değil kendi araştırmalarım ile yola çıkarak birşeyler yazmak istedim.

Umarım herkesin isteği doğrultusunda bir hayat yaşar.

• ⭐⭐

@Rhonster YouTube da Dino diye bir arkadaş var , Açık artırmada Mercedes C250 yi 3000 dolara satılırken videosunu almıştı , dediğiniz gibi 2-3 dolara araba yok doğru düzgün ancak istisna çıkarsa olabiliyor , maalesef eskiden di 2-3 bin dolara araba

• @treystoom Amin hocam ama dediğim gibi burası sohbet odası illa abd güzellemesi yapmak zorunda olduğumuz bir yer değil yani. Kaldı ki yanlış bir bilgi de vermedim ben. Bir genç olarak yakındım sadece. Keşke gitmeye çalıştığımız ülke de bu durumlara gelmeseydi demek istedim. Sizi de anlayabiliyorum. Kaçıp gitme şansınızın olduğu tek ülke ABD gc ile. Benim de öyle hocam fakat hep güzelleme de yapamıyorum maalesef açıkçası. Hani 180 bin kaçak göçmenin girdiği bir ülke için siz ''2019 öncesi yayın yapan yada orada yaşayanlar ile konuşunca aslında herşeyin aynı olduğunu söylerler'' yazdınız. Burada yanllışlık var ama sorun değil ben zaten sizin söylediklerinize karşı çıkacak değilim. Sadece başta kimdi o abd'ye söven diye yazı yazdığınız için cevap verme gereği hissettim. Umarım gc kazanıp ABD'ye gidersiniz o zaman ne demek istediğimi anlarsınız. 5 yıl öncesinde araba fiyatları aşırı ucuzdu, kira fiyatları bu denli yüksek değildi, gıda enflasyonu bile çok daha azdı. Sadece bu üçü bile 5 yıl öncesinden çok çok farklı. Dediğiniz gibi kimse abd hala aynı demez yani 🙂 İyi günler hocam

• @hdemircanusa Tam olarak şu an anlatmaya çalıştığım bu hocam. Eskidendi. Hala çok güzel bir yer ABD ama ben az önce buna yakındım. Keşke gitmeye çalıştığımız ülke bu kadar kaçak göçmen almasa, hayat pahalılığı artmasa dedim ama @treystoom biraz alındı 😃

• @SonsuzlukVeÖtesine sen bundan bunu anladı isen yolun açık olsun dostum. Ben diyorum ki " düşünün buraya kadar araştırdım" yani artık araştırma yapacak en ufak birşey kalmadı. Sen diyorsun ki bunu araştırınca mı 😂😂 ne diyeyim okuduğunu anlamak konusundaki başarının tebrik ederim. Tek isteğim kendine yeni bir başlık açıp Amerika'nın 2019 öncesi ile şuan ki şartları ve Kötü yanları ile Amerika diye . Orada senin düşüncende insanlarla mutlu bir şekilde yazın. Ama burası biraz daha pozitif bir post başlık. Negatif yayıp 20 yaşında gençlerin kendine yol çizmesini engellemeyin

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

116

42.2k
Kullanıcı

4.5k
Konu

432.8k

| | | |