DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@cemyaman bir açıklama yapmaz bunla ilgili

• @paşa, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@depresif, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Merhaba arkadaşlar.Forumda pek aktif değilim ama ara ara yorumları okuyorum.Malum çekiliş yaklaştı ve heyecanlarda arttı.Her sene has not been selected görünce buarada işi şansa bırakmadım yaklaşık iki yıldır almancaya çalıştım ve dil sertifikamı aldım ve almanyada hemşirelik için denklik işlemlerine başladım.Ama Almanyaya değilde Amerikaya gitme isteğim hep baskın geliyor ve ilk günkü heyecanım hiç geçmedi.Bu ne Amerika sevgisidir bende anlamadım 😅Bu arada 42 yaşındayım çalışıyorum ve 2 çocuğum var.Yani gençlere tavsiyem pes etmeyin bir B planınız olsun .Herkese bol şans

@depresif hafızam beni yanıltmıyorsa çok kıymetli sayın @semavi Bey'de kazandığı senenin hissiyatını tarif ederken yaklaşık olarak bu tarz cümleler ile ifade etmişti. Geçmiş senelerden farklı bir hissiyat olduğunu söylediği sene kazanmıştı. Azminize hayran kaldım geçen iki yılı dolu dolu geçirmişsiniz. Umarım altı mayısta hepimiz için hayırlısı olur 🙂

Evet, ben cikacak gibi hissetmistim o sene... Umarim sizlerede aynisi olur 🙂

• @semavi iyide abi ilk 2 yıl banada çıkmış ama henüz haber vermediler gibi hissediyordum çıkmadımı çıkmıyor 🙂

• amerika müstakil evleri yerleşimi falan süper.hayalimdeki yaşam.umarım bu sene çıkar

• Arkadaşlar gün yaklaştıkça heyecan artıyor, şimdi benim aklıma takılan şöyle bir soru var, Evliyim ben DS 260 formunu kazanan kişi bir tane olan case number ile doldurulacak. Peki diğer kişi için nasıl olacak. Ona da doldurulması gerekiyor. Form içerisinde mi link açacak diğer kişi için, veya en baştan mı nasıl olacak anlayamadık. Hiç biryerde bununla ilgili bilgiye denk gelmedim.

• @Şenol-Doğan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Herkese selamlar,
    Ben 17 yaşındayken Türkiyeden Almanyaya göç ettim. Şimdi yaşım 35 eşimin doğum yeri Almanya,
    Bende eşimde Alman vatandaşıyız. İkimizde Almanyada yaşıyoruz ve burdan Green Card Lotterye başvurduk ve heyecanla sonuçların açıklanmasını bekliyoruz. Sorum şu olacaktı, eğer olurda green card bana çıkarsa Türkiyede yaşadıgım sürece dair belge/evraklar isternirmi Amerikan konsolosluğundan. Eğer isternise bunlar hangi belgeler olur.
    Teşekkürler

Aslında sorunuzla alakalı değil ama sanki almanyanin ekonomisi amerikadan daha iyi, bizim Türkiye'den ayrılma nedenlerimizin başında ekonomi ve yaşam şartları var. Özel değilse Almanya'dan amerikaya gitme isteğinizi paylasabilir misiniz.

• ⭐⭐⭐

@sezgisarikas tek bir case number ile sisteme giriceksiniz önünüze 2 form çıkacak sizin adınıza ayrı eşinizin adına ayrı şekilde

• ⭐⭐⭐

@Şenol-Doğan Türkiyeden istenecek evraklar olacak mesela Adli Sicil Kaydı, Türkiye doğumlu olduğunuz için doğum belgesi gibi

• Yavaş yavaş çekiliş havasına giriyorum.başvurudan sonra nadir girdim foruma. Kendimi çok kaptırmayayım diye başka alana yöneldim iyide oldu.

• @Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Tunahan-Tuna herkesin formu kendine özel doldurulur. Eğer evli olarak başvurduysanız ve çekilişi kazanırsanız sisteme girdiğinizde 2 ayrı form görürsünüz biri sizin adınız olan diğeride eşinizin adı olan

Peki çekilişe katılan bir kişi bekar ise ve evlendikten sonra ds260 formunu doldurmak isterse nasıl bir yol izleniyor?

• ⭐⭐⭐

@Darko sistemde “Add Applicant” diye bir seçenek var olurda bu süreçtr evlenir yada çocuğunuz olursa vs o şekilde yeni form ekliyorsunuz dolduruyorsunuz. Tek yapmanız gereken siz kendi formunuzu bekar doldurduktan sonra evlendiyseniz ilerde mülakat alınca kendi formunuzu açtırmalı ve evlilikle ilgili soruyu evli seçeneğine değiştirmelisiniz

• ⭐⭐

@Darko, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Şenol-Doğan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Herkese selamlar,
    Ben 17 yaşındayken Türkiyeden Almanyaya göç ettim. Şimdi yaşım 35 eşimin doğum yeri Almanya,
    Bende eşimde Alman vatandaşıyız. İkimizde Almanyada yaşıyoruz ve burdan Green Card Lotterye başvurduk ve heyecanla sonuçların açıklanmasını bekliyoruz. Sorum şu olacaktı, eğer olurda green card bana çıkarsa Türkiyede yaşadıgım sürece dair belge/evraklar isternirmi Amerikan konsolosluğundan. Eğer isternise bunlar hangi belgeler olur.
    Teşekkürler

Aslında sorunuzla alakalı değil ama sanki almanyanin ekonomisi amerikadan daha iyi, bizim Türkiye'den ayrılma nedenlerimizin başında ekonomi ve yaşam şartları var. Özel değilse Almanya'dan amerikaya gitme isteğinizi paylasabilir misiniz.

Trolldür o gül geç bizimle ne geçiyor acaba

• ⭐⭐

bişey sorucam mülakat tarihi aldıktan sonra ne kadar vaktim var acaba? süreçte formu açtırmak için kcc ye mail atmak, onların dönüşünü beklemek tekrar forma girmek ve eş adına (evlendikten sonra) doldurmak göndermek vs derken bu ne kadar sürüyor? aslında öğrenmek istediğim şey mülakat tarihi verildiğinde, benim mülakata kadar kaç günüm olduğu... o süreç net mi? mesela 3 hafta... herkese eşit süre mi veriliyor? aralık ne kadar yani bana mülakatınız şu tarihte dedikleri tarihte ne kadar vaktim var benim ankara ayakbasana kadar onu merak ettim gece gece 🙂

• @gariban, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Herkese selamlar,
    Teşekkürler

Bence Amerika'da yaşamayı deneyimlemek istediği için başvurmuştur. Sonuçta herkesin bakış açısı, hayat görüşü, öncelikleri vb. farklı. Heyecan arayışında olup Avrupa ülkelerinden Suriye'ye savaşmaya giden bir sürü insan var. Almanya'dan Amerika'ya gitmek istemeyi fazla garipsemedim ben.

• ⭐⭐

@Taiga, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@gariban, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Herkese selamlar,
    Teşekkürler

Bence Amerika'da yaşamayı deneyimlemek istediği için başvurmuştur. Sonuçta herkesin bakış açısı, hayat görüşü, öncelikleri vb. farklı. Heyecan arayışında olup Avrupa ülkelerinden Suriye'ye savaşmaya giden bir sürü insan var. Almanya'dan Amerika'ya gitmek istemeyi fazla garipsemedim ben.

Ne bileyim benim Almanya fırsatım olsa Amerika aklımın ucundan bile geçmez, sosyal devlet bir kere. Yine de dediğiniz gibi herkesin kendi fikri 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tanhanr boşandıysan eğer yeminli tercümana mahkeme kararını çeviri yaptırtman gerekiyor. Diğer mahkeme evrakları dışındaki tüm evrakları e devletten alabilirsin ıslak imzalı olmasına gerek yok

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sezgisarikas yapma gözünü seviyim son 4 sayfa da en az bir defa soruldu. Ne olursun okumadığınızı belli etmeyin. Kazanan kişi ds 260 doldurduktan sonra sana başka kişi eklicen mi soracak sende evet deyip o kişi için numaranın sonuna -1 şeklinde ikinci numara çıkacak işte o numaradan eşin için dolduracaksın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Darko sen önce bekar olarak ds 260 dolduruyorsun daha sonra mülakat tarihi belli olunca bilgi düzeltmesi için mail atıyorsun ds 260 tekrar aktif hale geliyor sen artık bekar kısmını evli yapıp eşin için de ikinci bir ds 260 dolduracaksın

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@debbieLA77 mail attıktan sonra 3-7 gün içinde KCC ds 260 aktif hale getiriyor. 3 hafta denilen bir şey yok. tarih açıklandıktan 3-5 gün sonraya da tarih verebilir 1 ay sonraya da 1 haftaya da ondan artık şansına kaldı

• O değil de nasıl olsa çıkmayacak modu ile ayları çok rahat geçirdim. Hatta başvurduğumu bile unuttuğum dönemler oldu.

Böylece sürecin sonunda çıkmazsa çok fazla üzülmem hedefini başarıyla tamamlamış oldum.

Aylar kolay geçti ama son günler zor geçiyor dostlar.

Eğer çıkarsa ve herşey yolunda giderse biz Austin, TX yolcusuyuz.

Çıkmazsa da seneye bidaha deneriz artık. 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

128

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.5k

| | | |