Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

Farmers Market:

Maydonoz: $0.99
    Ananas: $2.99
    Havuc (1 lbs): $0.99
    Turp (2.48 lbs): $3.70
    Kiwi (6 adet): $4.74
    Domates (4.57 lbs): $4.52

Toplam: $17.93

Migros sanal marketten ananas ve kivi harici (stok kalmadığı icin gözükmüyor) bu alışverişi sepet haline getirdim 65 TL 🙂 birim fiyat karşılaştırması yaptığımda korkunc..

• ShopRite:

BBQ sos: $4.99
    Organic ketchup: $6.59
    Burrito ekmek (16 adet): $6.19
    Dana et (3.70 lbs): $11.21
    Tavuk gogus (6.52 lbs): $10.43
    Dana kiyma (3 lbs): $13.51
    Patates (5 lbs): $4.99
    Ananas: $2.69
    Organic yulaf sutu (1 gallon): $9.38
    Organic yumurta (48 adet): $16.98

Coupons: $1.40
    Toplam: $85.56

• @smesut dostum ben admin olsam şu paylaşıma 26 yıldız falan verirdim sana. eline emeğine sağlık...

• @MySea, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

ShopRite:

BBQ sos: $4.99
    Organic ketchup: $6.59
    Burrito ekmek (16 adet): $6.19
    Dana et (3.70 lbs): $11.21
    Tavuk gogus (6.52 lbs): $10.43
    Dana kiyma (3 lbs): $13.51
    Patates (5 lbs): $4.99
    Ananas: $2.69
    Organic yulaf sutu (1 gallon): $9.38
    Organic yumurta (48 adet): $16.98

Coupons: $1.40
    Toplam: $85.56

Hocam neden Costco dan alisveris yapmiyorsunuz genelde price per dozen Egg $3 oluyor bizim local costco da (CA) eminim sizin oradakiler daha ucuzdur buraya gore.

• Merhaba arkadaslar butik bir kaliteli baklava ve alkollu icecek satisi(kirmizi tuborg efes amsterdam ozellikle raki) en ucuz amerika`da nerede bulabilirim ben bunun satisini yapmak istiyorum kucuk stoklarla sosyal medyadan bana onerebileceginiz yerler var mi? En ucuz fiyati nereden bulabilirim?

• @samuraisamet Ben Texas'da Spec'ste buluyorum rakıyı. Az seçenek var ve malesef Yeni Rakı Ala, Tekirdağ Rakısı Altın Seri gibi rakılar yok ama ispirto tadındaki normal Yeni Rakı ve Efe Rakı var.

Bira için de Spec's fena değil ama Türk birası var mı bilmiyorum. Bu biraları Türkiye'de bile içmiyordum, beğenmiyordum. Türkiye'deki tercihlerim Erdinger, Duvel ve Kronenbourg 1664 Spec'ste bulunuyor. Amerikan biralarından Blue Moon da fena değil.

• ⭐⭐

@isik ben usadaki biralari begeniyorum corona miller gibi

• ⭐⭐

@emirgenco blue moon biraz Aci gibi

• @samuraisamet Amerikaya giden Sigara ve içkiyi bırakıyormuş Bazı Otube videolarında rastladım

• ⭐⭐

@ytrbilgisayar valla ickiyi birakmak zor gibi tr de icipte burada icmemek zor gibi burada herkes alkol tuketiyor
    Ama sigara icin bunu soyleyebiriz

• @isik, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

@samuraisamet Ben Texas'da Spec'ste buluyorum rakıyı. Az seçenek var ve malesef Yeni Rakı Ala, Tekirdağ Rakısı Altın Seri gibi rakılar yok ama ispirto tadındaki normal Yeni Rakı ve Efe Rakı var.

Bira için de Spec's fena değil ama Türk birası var mı bilmiyorum. Bu biraları Türkiye'de bile içmiyordum, beğenmiyordum. Türkiye'deki tercihlerim Erdinger, Duvel ve Kronenbourg 1664 Spec'ste bulunuyor. Amerikan biralarından Blue Moon da fena değil.

Turk birasi Efes i en az 20 markette gordum California ve diger eyaletlerde.
    BevMo gibi alkol magazalarinin yabanci alkol bolumlerinde rastlamaniz cok normal Turk menseili alkollere.

• @isik Efe Yesil ve Efe Gold'da oluyor bazen Spec'lerde.

• ⭐⭐⭐⭐

@Houstonwehaveproblem geçen cuma arkadaşlar gelirken EFE GOLD almışlardı Spec's ten gayet güzeldi.

• Bu ileti silindi!

• Aldi alisveris:

Muz (3.61 lbs): $1.88
    Kavun: $2.49
    Karpuz: $4.99
    Ananas: $1.99
    Tavuk gogus (2.16 lbs): $8.62
    Somon baligi (2.39 lbs): $21.49
    Mango (5 adet): $3.95
    Mozzarella peynir (2 paket): $5.98
    Karnabahar (2 adet): $5.98
    Mandalina (3 lbs): $3.59
    Avacado (4 adet): $3.59
    Cilek (2 paket): $2.98
    Havarti peynir: $2.49

Toplam: $69.82

• Arkadaşlar Texas da maaşlar diğer eyaletlere göre daha mı yüksek, veya yaşam maliyeti daha mı düşük? tax düşük olduğunu duymuştum, aktüel olarak orada yaşayan var mı acaba?

• ⭐⭐⭐⭐

@somebody burada maaşlar biraz daha az benim gördüğüm kadarıyla. Hem eyalet asgari ücreti hem de normal ücretler daha az veriliyor. Ama yaşam masrafları daha az. Ev kirası olsun market alışverişi olsun çok daha ucuz. Mesela marketlerden yiyecek alışverişi yaptığınız zaman vergi ödemiyorsunuz ama diğer ürünler için yüzde 8,25 vergi ödeniyor. Hem fiyatlar ucuz diğer eyaletlere göre hem de vergi vermediğiniz için daha avantajlı oluyor. Benim Florida da yaşayan bir arkadaşımla fiyat karşılaştırması yaptık yaklaşık olarak yüzde 30 civarında daha pahalı çıktı Florida fiyatları. Bir de üstüne yüzde 8,25 vergi koyduğunuz zaman yüzde 40 a yakın fiyat farkı oluyor. Bu da bence ilk etapta ciddi bir masraf demek oluyor. Aynı şekilde ev kiralarında da benzer bir fiyat farkı var. Benim 1700 dolar verdiğime arkadaşım 2300 dolar veriyor. Aynı özelliklerdeki bir eve. Burada 2300 dolara house da kalırsınız.

• ⭐⭐

@sigmoidalmammal, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

@ayvalik10, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

@abrakadabra şimdi düşen bir video normalde saatlik ücrete baksan bu fiyatın yarısı kadardır. Ancak elemansızlıktan verdikleri saatlik ücrete bakar mısın

USPS sendikali bir is ve ucretleri 2 sene once de bu seviyedeydi. Onceki secimde Trump USPS odeneklerini azaltti ama buna ragmen is yuku nedeniyle USPS adam almaya devam ediyor. Forumda Post Office de calisan bir uye var. Daha detayli aciklama yapabilir.

Usps de baslangic ucreti pozisyona gore degismekle beraber $19-$21 arasi. Kadrosuz olarak basliyorsunuz. En gec 2 senede kadroya geciliyor. Federal isci olarak calisiyorsunuz. Kadroya gectikten sonra 6 ayda bir step increase ve donem donem COLA increase (enflasyona bagli artis) oluyor. Florida icin kendi pozisyonum olan clerk pozisyonu icin 4 yilimdayim ve $27.2 saatlik aliyorum. Max ucret su an icin $31 saatlik. Sonrasinda step increase olmuyor. Sadece Cola artisi oluyor.

• ⭐⭐

Texas - Houston için bir market fiyat güncellemesi de benden gelsin.

Avacado ( 2 adet ) 1.04$
    Domates ( 1 Ibs) 0.78$
    Muz ( 2 IBS) 1.11$
    Hıyar ( 1 adet) 0.56$
    Peynir Provolone ( 226 gram) 2,22$
    Dondurma (1.4 LT ) 2.45$
    Dondurulmuş patates (794 gram ) 2.45$
    Tavuk fleto ( 0.87 IBS) 3.48$
    Sıvı Çamaşır Deterjanı (4.92 LT) 13.98$
    Yumuşatıcı (1.5 LT) 4.17$
    Duş Jeli (887 ml ) 6.8$

• @denizci10 verdiginiz bilgiler cok faydali, cok tesekkurler, bende evlere baktim 2 bedroom condo 2000 civari ki Dallas in merkezinde, inanamadim dogrusu. Merak ettigim maas konusu, paycheck calculator da hesaplama yapinca sanki vergi daha az olup aylik maas miktari yuksek cikiyor. Eger market alisverisi de dediginiz gibiyse, cok ciddi dusunuyorum tasinmayi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |