Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @yusufalak @misha90 hadi artık 😂 beklemekten ciğerimiz soldu 😂😂 hadi güzel haber verin 😂🤪

• @Cumutey anladım demek ki sürecin psikolojik defarmasyonunu yaşıyoruz, kusura bakmayın bu arada umarım doğru yazdım kelimeleri zira atlantis00 nickli bir kullanıcı özelden mesaj atmış da direk değil direkt yazılır diye kusura bakmasın ben bilmiyordum forumun güzel Türkçemizi en doğru şekilde yazma formu olduğunu, sizde tekrardan kusura bakmayın sürecin stresini yaşıyoruz

• @yusufalak doğrudur bizde ayni stresten nasibimizi aldık kusura bakmayin

• @melikemim inşallah vereceğiz 🙏

• @Cumutey işaretlediğiniz alanda bende varım gelen giden mail yok

• @salih-atilla, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Cumutey işaretlediğiniz alanda bende varım gelen giden mail yok

Abi al artik şu mülakati da yolluyalim seni ben heyevanlandim senin adina bitsin bu çilemiz 🙂

• @gtx295 sahte bile olsa mail almış gibi olmuşum o bile çok güzeldi ama bugün dahil cuma gününe kadar ciddi beklentim var gelsin davul zurnayla ilan edeceğim

• @salih-atilla dediğim gibi, biri veya birileri o alanı doldurmuş, ben dolu haliyle görüp yazdım. Sonrasında silinmiş. Keşke doğru olsaydı da mülakat dağıtımı yapılsaydı.

• @Cumutey olsun gelmesede mail gelmiş gibi sevindim

• @salih-atilla forumda ben sanmıyorum ki mail geldiğinde üzülecek biri olsun. Size mail gelse ben sevinirim, aynısını sizin de yaşayacağınızı biliyorum, isteyen, hayal kuran, oraya dair bir umut besleyen herkese mail gelsin, herkes vizesini alsın. Mülakat deneyimlerini okuyunca bile mutlu oluyoruz, heyecanlanıyoruz. Umarım bugün veya cuma artık ayı atlamadan mülakat dağıtımları olur, güzel haberlerinizi alıp mülakat deneyimlerinde sizin de deneyimlerinizi okumak nasip olur.

• @salih-atilla hocam umarım sıra gelir. Ne durumdasınız? Beklemekte çok zor olsa gerel

• dvcharts. yazarak Google dan aratırsanız şuan güncel hangi numaraların çağrıldığını kaç kişinin onay aldığını, dosya numarasıyla önünüzde kaç kişi olduğunu görebiliyorsunuz. Konsolosluk tan alınmış güncel veriler içeriyor.

• dvcharts incelerseniz ds260 formunu dolduran bütün numaraların çağrılmadığını birçok dosyanın atlandigini göreceksiniz. Mülakata giren birçok kişinin red aldığını, onay alan kişilerinde kaç kişilik aileler olduğunu tolam vize verilen sayıyı görebilirsiniz. Çok merak eden var fakat araştıran yok galiba...

• Bugün konsoloslukların çoğunun mail içeriğini dahi okumayıp kalıp cevaplarla dönüş yaptığını Bern'e attığım mailde fark ettim.

Mailde Bern'e transfer etmek istiyorum yerine başka bir konsolosluğun ismini yazmışım hemen geri çekmeye çalıştım ve doğru bilgiler yazılı maili attım sonrasında iki tane birbinin aynısı şekilde mail düştü ard arda kabul edemiyoruz diye 🥲 yanlış mailim okunmuş olsaydı biz bunu yapamayiz vs diye dönmesi gerekirdi. Bazen yanlış yolda olduğumu düşünüyorum.

• @Thracian çıktığında çok mutlu oldum ama süreç ilerledikçe psikoloji çöküyor hiç bir olay mantıklı değil 3 ay önce gelir dediğimiz mail ve mülakat belki temmuza kalacak belkide 5000 bu süreci bitirecekler ama görünen 2025 kazananları case 5000 aşağı ise ankara yı beklesin yukarısı ise hemen dosya taşıma faaliyetlerine girsin belliki her yıl sıfırlayana kadar mülakatı azaltacaklar

• @salih-atilla her gecen sene bir öncekini aratıyor pandemi bozdu bütün herşeyin düzenini inşallah bira an önce gelirde kafanızdan atılır ha bu gün yarın mevzusu

• @salih-atilla 5bin caselere verecekleri en yakin mulakat tarihi Haziran olucak şaka gibi o da verirlerse.

Coğrafya kederdir.

• Umuyorum ki bugün ya da yarın mülakat dağıtımı yapılır. Süreç boyunca bizim dosya numaramızın çok yüksek olmamasından dolayı siz mülakat alırsınız, dosya numaranız yüksek değil dendi ancak ben artık ciddi ciddi gelmeme ihtimalini de düşünmeye başladım. Bu ayı da boş geçerlerse geriye temmuz ve ağustos ayı kalıyor. O aylar da mülakat dağıtımı yapılıp yapılmayacağı belli değil. Dosya taşımak içim mail atmayı düşünsek dosyamızı taşıyıp taşıyamayacağımız belli değil. Dosyamızı taşıyabilirsek vize isteyen bir ülke olursa vize alıp alamayacağımız belli değil. Ömrümde bu kadar belirsizliğin olduğu bir süreç geçirmedim. Hatta belirsizliği geçtim son 1 yıldır eşimle hayatımızda belirli olan bir şey yok. Bu ay iyi mülakat dağıtımı yapılır, bu ay olmadı öbür ay iyi yapılır diye diye bugünlere geldik ve maalesef hiç de umduğumuz gibi olmadı. Bu aya kadar hatta 2 gün öncesine kadar umudumu koruyordum fakat artık umudumu yavaş yavaş kaybetmeye başladım. Case numaramız 7000 civarı olmasından dolayı numarası çok daha yüksek olan arkadaşların moralini bozmamak için umutsuz yorum yazmamaya dikkat ettim fakat artık bizim case numaramızın da düşük olmadığını düşünmeye başladım. Umuyorum ki bu ay ve diğer aylarda çok fazla mülakat dağıtımı yapılır ve herkes müakatını alır. Her şeye rağmen yine de mayıs ayına kadar bekleyip mayıs ayında da umduğumuz olmazsa dosya taşımak için elimizden geleni yapmayı düşünüyoruz. Mayıs ayını beklemek de geç mi olur orası da ayrı bir konu tabi. Bizim case numaralarımızda olup da şu an dosya taşıma işlemleri için mail atmaya başlayanlar var mı? Ya da bizim gibi mayıs ayını beklemek niyetinde olanlar var mıdır acaba? Sizlerde yorumunuzu belirtirseniz sevinirim.

• Godot' yu bile bu kadar beklemediler.

• @mustafa_27 selamlar, maalesef biz de sizinle tam olarak aynı durumdayız. Yaşadıklarınızı aynen yaşıyor olmakla birlikte, 3 tane de çocuğumuz var. Eşim de ben de kendimizi boşluğa bakıp düşünürken buluyoruz.
    Şu ana kadar kesin mülakat maili gelmiş olmalıydı diye beklerken şu an ya gelmezseyi düşünüyoruz. Dediğiniz gibi sözde çok düşük bir numaramız var diye düşünülüyordu ama şu an kritik noktadayız.
    Geçen sene eylülde biten vize ya bu sene ağustosta biterse? Bunun bir garantisi yok.
    O yüzden daha fazla bu düşüncelerle boğulmak yerine biz de bu ay boş geçerse mayıs ayını beklemeden taşımak için maillerimizi atacağız.

Benzer Başlıklar

• 6
  • 682
  • 13658
  • 9899
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.0k

| | | |