Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @SY5858 ayrıca dosya taşımanın olağan bir süreç olmadığını fark etmeniz gerekiyor

• @erenotti ne yapıp edip bi şekilde dosya taşımanın yolunu bulmalıyz

• @hsn-kartal sanırım yanlış anlaşıldım. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki daha öncesinde bir mail atıp olumlu bir dönüş almıştık viyanadan fakat schengen vizemiz olmadığından taşımayıp beklemeye karar verdik. Fakat şimdi işler değişti iki yakınımız biri almanyadan biri avusturyadan olmak üzere davet mektubu gönderecekler fakat bu süreç 4-6 hafta arası sürüyor yani ben davet mektubum geldiğinde mi mail atmalıyım viyanaya yoksa şimdiden mi atıp şansımı tekrar denemeliyim onu sordum çünkü olur da kabul ederlerse ve davet mektubu elime ulaşmadan, ben de schengen vizesine başvurmadan randevu tarihi verirlerse bu beni sıkıntıya sokar. hazirandan önce randevu gelmesi işime yaramaz dememin sebebi buydu.

Yani kısacası forumda viyanaya yeni mail atıp randevu tarihi alanlar hangi tarihlere aldılar bunu merak ediyorum.

• @SY5858 tamam şimdi anladım ama ben yerinizde olsam dosya taşımayı kabul ettikleri anda evet der sonra schengen vizesi almaya bakardım olası bir olumsuzlukta mulakatimi ertelemelerini rica ederdim.Suan tasiyacaklarinin garantisi yok ,dediğiniz gibi schengenin de garantisi yok

• Herkese bu süreçte başarılar diliyoruz

• @hsn-kartal benim için çok önemli bir noktaya değindiniz, Bundan haberim yoktu. rica durumunda mülakatı ileri bir tarihe taşıtabiliyor muyuz ? Konu hakkında detaylı bilgiye sahipseniz ve detaylıca bilgilendirirseniz çok sevinirim.

• @SY5858 detaylı bilgi derken bu süreci ben tecrübe etmedim ama yesilkart forum diye bir site var 2 senedir uzun uzun okur takip ederim ,size de tavsiye ederim.

• @SY5858 bu arada evet vize alamayıp, mülakat erteleyenler oldu kesin bilgi ,siz de surecinizi buna göre belirleyin. Bana sorarsanız geçmiş maillerine dönüp rica edip tasimlarini isteyin zaten tasimazlarsa schengen almanızın çok da bir anlamı yok.Ana hedefle, hedefe giden yolu biraz karıştırmışsiniz

• ⭐⭐

Arkadaslar, lutfen kissiel algilamayin ama bu uyariyi yapmak durumundayim.
    Lutfen mecbur olmadikca ve karsi taraf yesil isik yakmadikca hele de ortada sebep ve bir tarih yokken mulakat ertelemesi icin niyetlenmeyin ve mail atip kendinizi ve baskalarini (bu tip sikistirmalar potansyel transfer olan herkesi etkileyebilir) karsinizda konsololuk oldugunu unutmayin. Iyi niyetlerle baslatilan surecleri baskasi icin imkansazlastirmayin...

Evet gerekli durumlarda erteleme yapmak tabii ki konsoloslugun tasarrufundadir ve ellerinden geleni de yaparlar ama yapmak zorunda degiller. Yapmazlar da demiyorum. Biliyorsunuz, kendileri de belirtiyor, ziyaretci vizesi almak tasima yapan kimselerin sorumlulugundadir bu bir bahane degildir.

Gecen sene olan yigilma, transferler arasi transferler ve ozellikle Schengen problemi sonucu herkes puruzsuz bir surec yasamadi, hatta erteleme talep edip son haftalara ve Eylul'e randevu verilen ve maalesef idari isleme giren bazi arkadaslarimiz ustelik vizeler de bitince maalesef GC vizelerini alamadilar.

Sayin @SY5858 , surecinizde size basarilar dilerim. Sizin durumunuz ozelinde sunlari eklemek isterim, basta reddettiginiz transferi simdi tekrar talep ederseniz ve Viyana Kons. OK derse, cok buyuk ihtimalle ilk dagitimda (CN siraniz nedeniyle- gecen sene bu sekilde oldu nitekim sonradan tasiyan dusuk CN'ler aylar once tasiyan kimselerden mantikli olarak daha once mulakat aldilar) mulakat alirsiniz. Bununla birlikte henuz ortada bir tarih ve kesin kabul yokken lutfen konsolsoluktan erteleme talep etmemeye calisin, atese atmayin surecinizi.
    Bilginize, bol sanslar.

• @hsn-kartal Bence sizin greencard kovalamanıza gerek yok. Stand up yapmaya başlayın, iki seneye kalmaz kendinizi tanıtır sanatçı vizesi alırsınız. Burada birbirimizden bilgi alışverişi yapmaya çalışıyoruz ve insanlar merak ettiklerini soruyor, tecrübeleri okuyor günlerim sizin gibi boş geçmediği için ve zamanım olmadığı için forumu da detaylı olarak uzun uzun okuyamıyorum çünkü yoğun bir koşturmacanın içerisindeyim. En azından size soru sorduğumda seviyeli ve saygılı bir cevap alamayacağımı anladım ve ayrıca size papatya çayı tavsiye ediyorum. Umarım herkes mülakat tarihini en kısa sürede alır ve umarım herkes hayal ettiğinden daha iyi yerlere gelir.

• @lumos bilgilendirmeniz için çok teşekkür ediyorum yazınızdan bazı çıkarımların oldu ve fikir sahibi oldum. teşekkür ediyorum iyi akşamlar diliyorum

• @SY5858 oysaki bir sonraki ileti de bilgi de vermiştim size sağlık olsun ,sizin demenizle olmuyo bu işler tabiki kovalıyorum hayatta başarılar diliyorum

• @SY5858 günlerimin boş geçtiğini nerden biliyorsunuz ,insanlar tanımadan hakkımızda fikir sahibi oluyorlar 2 gündür gülüyorum bu duruma 🙂

• @SY5858 hayatta 2 tür insan vardır biri ....(kaldırıldı).. diğeri araştıran bu son mesajım grup üyeliğimi kapatmak istiyorum bazı insanlar toptancı zihniyetle enerjimi çekiyor.Basta sayın gucarslan ,lumos ve revolter hocama katkılarından dolayı teşekkür ediyorum tüm forum sakinlerinin de hayallerine kavuşmasını diliyorum.

• ⭐⭐

Lutfen birbirimizi kiracak soz ve polemiklerden uzak durmaya calisalim. Bu surec kimse icin kolay degil (!) ozellikle de kendisi icin degil baskalari icin de bir seyler yapmaya calsitigimiz bu platformun hatrina bunu rica ediyorum.
    Hakaret, ayrimcilik ve tehdit iceren rahatsiz edici durumlari duygulardan arinmis olarak forumda bildirme hakkiniz (her mesajin sag alindaki ust uste uc noktadan) var, amacim sikayete tesvik degil, bir hakkiniz oldugunu hatirlatmak. Bununla birlikte eminim herkes fikri temsiliyet ozgurlugune hasret de duyuyordur, bunu akilda tutarak, ve cevap vermeme ya da engelleme hakkini kullanarak kisisel olarak forumun cehresini degistirebilirsiniz.
    Guzel hafta sonlari...
    Esenlikler.

• Umarım Ankara toplu mülakat verir. Aslında kapasiteleri yüksek, istese bunu yapabilir.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

Arkadaşlar bence kazananlar taşısam mı taşımasam mı diye düşünmesin sanırım basılan vize sayısı 44 bin olmuş ve 55 de bitiyordu sanırım. 1 dakika bile gecikmeyin veya önümüzdeki ayı beklemeyin

• image.png

20 nisan 2024 tarihi itibar Dünya genelinde basılan 21721 ready hazır olan 15846, EU her yıl ortalama 19500 -21000 arasında vize kotası var. EU için konuşuyorum,8859 basılan vize, ready olan 4432, Toplam 9291 Vize diye biliriz. EU için acil dosya taşıyın. Ankara bu ay boş geçmemiş olması lazımdı. Sıkıntı şu aslında 6 eylül 2023 dekota bitti ve eylül7sonrası boş geçti. ekim2023 az mülakat verdi, kasım 2023 ayı boş geçti, nisan az verdi 8 kişi, bide mayıs ta boş geçmiş görünüyor. Mutlaka önümüzdeki aylar hızlanacaktır. Ama acil Dosya taşımaya bakın dostlar

• @newbie97 kota yine erken dolacak desenize

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.5k

| | | |