DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Başvurumun reddedildiğini yani diskalifiye olduğunu nasıl anlayabilirim arkadaşlar?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eyuphanyl bu yıla kadar 0,5 - 1 arasında idi ancak 2 yıldır devam eden bu sene kaldırılan pasaport zorunluluğu dolayı rakamlar daha da azaldı. Bu yüzden sen başka yollara da başvuru yap sadece buraya bağlama kendini.

• @ayvalik10 Yok hocam zaten j1 internship olarak Ocak ayında tekrardan gireceğim vizeme 1 senelik stajım var. Gidip gelme şansımın olmadığı sürece, resmi olmadığı sürece kesinlikle o şekilde bir Amerika hayalim yok. Tabi ki green card ile tamamen resmi kalmayı çok isterim bu sebeple başvuruyorum. Şimdiden herkese bol şans.

• @waterman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@JesusLord eğer aceleniz yoksa akşam 11 gibi evde olacağım bilgisayara geçince fotoğrafınızı düzenleyebilirim

Teşekkür ederim sonunda yaptım 🙂 Dün gece olmayıp şimdi olması belki bir şeye hayırdır diyorum ne diyeyim, bol şans herkese 🙂

• ⭐⭐

@Lossantosdy sorun çıkacak kısım shengen vizesini alırken bence, göçmen lotosuna katıldığınınz için vermeyebilirler. alırlarsanız ve gitmezseniz dv'yi etkileyemez.

• merhabalar fotoğrafımda birkaç saç telim alnımda gözüküyor sorun olur mu?

• merhabalar fotoğrafımda alnıma birkaç saç teli gelmiş bir sorun olur mu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@greygoose senin elinde ki resim biometrik resim yani baş kısmı bütün resme göre çok yakın ondan bu hatayı alıyorsun çekildiysen fotoğrafçıdan bu resmin ham halini ister misin oynanmamış halini eğer sen kendini çektiysen biraz uzakta kalacak şekilde çeker misin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hotlanta alnını kapatmadığı sürece hiçbir sorun yok

• Resim KB’si en az 54 KB mi olmalı? Biri öyle yazmış

• @greygoose aynı durum bende de mevcut.Bir problem olur mu?

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@yenihayaletadam aşağıdaki iki siteden de kontrol edebilir misin hata vermezse ozaman olmuştur.

Merhaba. Bir fotoğrafcıdan fotoğrafı çektirdim fakat şöyle bir sorun oldu ben boyut tamam diyerek direkt siteye fotoğrafı yükledim hiç bu şekilde kontrol etmeden submit dedim. Şimdi sizin mesajınızı görüp meraktan baktım ve şu uyarıyı alıyor fotoğrafım. 0e66e4c0-c8ee-4898-b237-01c95cf96f5a-image.png
    Bir sorun olur mu? GC'nin kendi photo tool yöntemiyle tekrardan bir crop uygulamıştım ve düzgün şekilde olduğunu düşünmüştüm bu siteden hiç haberim yoktu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@archix öncelikle sakin ol senin olayında sıkıntı yok neden mi çünkü aşağıdaki linkten benim geçen sene uygulamalı yaptığım yazıyı okursun dv photo tools bu programlarda uymuyor işte ispatı

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4303/dv2023-sohbet-odası/5562

• @rashiee, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

rejected url hatasından öteye geçemedim ne denediysem fotoğraf kb düşürdüm yok başka tarayıcı denedim yok başka bilgisayardan deneyeceğim bu sefer de olmazsa nasıl çözecem hiçbir bilgim yok

Aynısını ben yaşadım. Ve hala yaşamaktayım. Fotoğraf boyutlarım 600x600 300 dpi KB 240 aşmasın demiş site bizim zaten 130kb. Kabul etmesi lazım. KB düşürdüm eşimin 65kb yaptım onu kabul etti başvuruyu yaptı. Kendiminkini ise illa 54kb altına düşürünce kabul ediyor. 54kb fotoğrafta geçersiz demekmiş. Sanki bilerek eliyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@JesusLord idphoto4you vesikalık resmi yükleyip programın düzenlemesini denedin mi

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@JesusLord idphoto4you vesikalık resmi yükleyip programın düzenlemesini denedin mi

Düzenlemekte sıkıntım yok. Gel gelelim site kabul etmiyor ve arkadaşın verdiği hatayı veriyor. 54kb altına düşürünce ise tak diye kabul ediyor. 54kb üstü mümkünatı yok kabul etmiyor. Oysa eşimin kini etti. Aynı özellikler aynı yerde çekinmiş fotolar. Acaba bı şekilde millet uğraşmıyor da 54kb altı yükleyip kabul etti diye geçiyor mu?

• @JesusLord 2 farklı bilgisayardan denedim komşudan kendisi de başvurmuş aynı binada oturuyoruz sorun çıkmamış hem laptopundan hem bilgisayarından, hem kendi bilgisayarımdan denedim yok yani olmuyor

• Abi çocuğun fotosunu çekmek ne kadar zor 2.5 yaşında sıpa çektik anca sitende düzelttim inşallah kabul görür çocuk icin

• @servet, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Abi çocuğun fotosunu çekmek ne kadar zor 2.5 yaşında sıpa çektik anca sitende düzelttim inşallah kabul görür çocuk icin

çocukların fotolarını ben de zor çektim ama boyutlandırmalarını henüz beceremedim 🙂

• @JesusLord az önce fotoğrafın kbsini düşürdüm 300dpi olması gereken fotoğraf 96dpi oldu diğer sayfaya gelebildim ama gel gelelim 300 dpi ve fotoğrafçının gönderdiği 149kblik fotoğraf ve daha sonradan gönderdiği düşük kalite fotoğrafı asla kabul etmiyor kendim siteden kalitesini düşürüp 32kb kadar düştü 96dpi fotoğrafı kabul ediyor

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

46

42.2k
Kullanıcı

4.5k
Konu

432.7k

| | | |