Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Lossantosdy Yok bir şey olmaz , başvurabilirsiniz.

• Az evvel Nüfus müdürlüğünde Hanımla birlikte 10 yıllık pasaport başvuru işlemlerimizi tamamladık.
    Meksika üzerinden Amerika'ya Kaçak geçenler yüzünden (İltica talebi olmasaydı sayısı bilinmezdi görüşündeyim) Türkiye'yi çekiliş listesinden çıkartmış olurlarsa bu olay dünya basınına, sosyal medyaya, TV Haber programlarına, siyaset gündemine bomba gibi düşer, daha da dikiş tutmaz.....

• @Bulliv 50k üstü kaçak olursa cıkartılır diye bir şey okumustum ne kadar dogru bilmiyorum.

• @Bulliv Evet artık uzun bir süre gc çekilişine bile giremeyebiliriz. 😞 Ama bence olur ya , yani umarım olur. 😃

• @baran-bozdogan 50k ise az çünkü Meksika sınırından girenler 10k diye biliyorum. Diğerlerini de saysan 40k olur anca. Bakalım saat yaklaştıkça komplo teorisi üretmeye başladık. 😃

• Şu şekilde; 10 yil için bir ülkeden 55k göçmen alınıyor diye hatırlıyorum. Mevcut geçenlerle kontenjan dolduysa geçmiş olsun. Ancak yine de Listede Türkiye olursa ve hesaplamaları Türkiyeden göçmen dışındaki statlülerde ülkeye girenleri de dahil ederek yapıyorlarsa bu sene bizden max 1k talihli çıkabilir.....

• @baran-bozdogan @Bulliv 5 yılda 50k üzerinde göçmen girdiğinde çekilişe katılmak mümkün olmuyor.

• ⭐⭐⭐

10 yıl değilde 1 mali yıl içinde böyle bi durum vardı sanırım @Bulliv

• @datanist Evet sizin dediğiniz gibiydi. Peki bu sayı çıkar mı sizce?

• @Ranje Bence çıkmaz. En yakın zamanda bu şekilde çekilişe katılamayan ülke Venezuela oldu sanırım. Bu arada bu sayının yıldan yıla açıklandığı bir yer var mı bilmiyorum, ama olsa güzel olurdu.

• Şeklen bu durum gerçekleşirse bize Federal Mahkemeye dava açma hakkı doğabilir. İllegallik yüzünden legallik engellenmiş oluyor.
    Amerika da demografik yapısını korumak zorunda.
    Siyasete girmeyeceğim ancak ülkemizde 13 milyon mülteci (Mülteci dediğin mülteci gibi yaşar, bizden iyi şartlarla ülkemizdeler, araba alsalar ötv muhafiyeti var, ev alsalar vegisi zartı zurtu yok.) olduğu söyleniyor. Düşünüldüğünde, işin ucunu açık bıraktığında malesef karşılaşılan tablo da böyle olur. Adamlar bizden akıllı sonuçta..

• @datanist son 2 yılın verisi vardı sanırım abc kanalında haberlerde görmüştüm 15k yı geçmişti

• @baran-bozdogan Evet, bir ara Meksika'dan girişler haber olduğunda 9k gibi rakamlardan söz ediliyordu. 1 Ekim 2021 sonrasında girenleri hesaplamislardi.

• @datanist şimdi google araması yaptım euronews haberinde

2019 ekim-aralık = 636
    2020= 4447
    2021=6945
    2022=ocak-mayıs = 9168

Ancak geçen bir youtube videosuna denk geldim gezgin bir türk çifti pasaportlarını göstermelerine rağmen youtuber olduklarını söylemelerine rağmen Meksikaya alınmadı, artık sanırım Türkleri almıyorlar. Amerikadan bir iş veren Türk akrabağ yazın buraya geldiğinde konuşmuştum özellikle Batman ve Ağrılılar dedi ve ekledi iş vermek isterdim ama kaçak görünüyorlar yapabileceğim bir şey olmadı onlar için.

• @baran-bozdogan Evet artık Meksika'ya girişler de zorlaştı oradan Amerika'ya geçeceklerini bildikleri için. İyi oldu bu olay yoksa legal yollarla girmek isteyen giremeyecek.

• @Ranje @baran-bozdogan Mayıs ayında El Salvador'a dosya taşımaya çalışıyordum. O zaman bile Meksika'dan aktarma yapmayın diyorlardı.

• @baran-bozdogan yasadışı Amerika'ya girenlere çalışma izni verilmiyor. İltica başvurusu yapsan dahi verilmiyor. İddialarını kanıtlamaları vb süreçler 12-24 ay sürebiliyor. Sonrasında da yasal süreç işliyor ve çalışma izni alabiliyorlar. Ancak vatandaşlık almaları kesin değil, süreçte yanlış bilgi verildiği tespit edilirse anında sınır dışı ediliyorlar Kaçak olarak ülkeye girip medet ummak için adamın aklını peynir ekmek ile yemesi lazım.
    Hatalı/yanıltıcı bilgi vererek süreçler sonunda Vatandaşlık alsalar dahi, anlaşıldığında aldıkları vatandaşlık, pasaportları her şeyleri sonradan iptal ediliyor.

• ⭐⭐⭐

Hayır iltica edenler 150 gün içerisinde mülakat almış olup olmamalarına bakılmadan çalışma iznine başvurma hakkına sahip oluyorlar. Daha dün akrabamın çalışma izni onaylandı @Bulliv

• 7 de açıklanacağını nerden biliyoruz 🤣

• ⭐⭐⭐

Tahmin 😂 geçen yılda 15 eylülde kılavuz yayınlanmıştı ve genelde TR saati ile 19.00da açıklanıyor @Furkan-Aydın

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

214

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.8k

| | | |