DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @redur47 sadece 15000 dolar değil vize ücreti kart ücreti ucak bileti sağlık raporu hepsi dolar üzerinden olduğunu düşünmek lazım.gecen yıl kazananlar ve 2019 mayısta kazananları zor bir yıl bekliyor malasef

• @birumut Seçildiktan sonraki aşamada kişi başı harcamaları diğer ekstralar hariç; 330$ vize harcı, 220$ Uscis kart basım ücreti ödemesi, 300-400$ arası muayene ücreti, 500-800$ arası da uçak bileti ücreti olarak düşünebilirsiniz.

• @entelman kişi başı harcama 1650dolar yaklaşık olarak bunu dolar kuru 3.50 ile ödemek var 6.50 ödemek var birde 10 tl ile ödemek .

• @birumut daha onlara zamda gelecek her sene her biri 30 - 50 $ arasında değişiyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mert-ergül DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Merhabalar, bir bilgi almak istiyorum..
    Hesabımızda 15.000 dolar olmak zorunda mı?
    Çok önceden alan bir tanıdığım onlar vize için gerekli green card da istenmiyor dedi ama bilgi almak istedim. Önceden kazananlar varsa. Teşekkürler

Konsoloslugun DV mulakatlarinda maddi yeterlilik konusundaki rahatligindan dolayi forum tavsiyesini DV2019'da tek kisi icin $10.000, her aile uyesi icin +$4000 olarak acikladik. Ayni tolerans devam ederse, DV2020 icin de ayni sekilde olur.

• Herkese selamlar,

Geçen sene ekim sonunda başvuru yaptığımdan beri forumu takip ediyordum. "Kazanırsam üye olur mesaj yazarım" totemim tutmadı.
    Bu sene kaydolup deneyelim dedik 🙂
    Herkese bol şans..

• @volkanu DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Herkese selamlar,

Geçen sene ekim sonunda başvuru yaptığımdan beri forumu takip ediyordum. "Kazanırsam üye olur mesaj yazarım" totemim tutmadı.
    Bu sene kaydolup deneyelim dedik 🙂
    Herkese bol şans..

Hoş geldin Müdür bol şans

• Merhaba arkadaşlar. Forumu yeni keşfettim ama aklımda ki çoğu soruya cevap bulanacak bu güzel siteyi hazırlayan @crazycells e çok teşekkür ederim. Benimde çekilişte 4. yılım inşallah bu yıl nasip olur. Bir sorum olacak sizlere. Çekiliş çıkıp ta vize görüşmesine gitmeyen, vize görüşmesine gidipte vize çıkmayan veya vizesi çıkıpta greencardını almayan kişilerin yerine yedek alım yapılıyor mu? Yoksa yedek diye bir olay yok mu? Herkese bol şans gönlünüzce olsun arkadaşlar.

• ⭐⭐⭐⭐

@heleniki Allah sifa versin . dualarımız seninle

• ⭐⭐⭐⭐

@chromium DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

İTÜ uzay mühendisliği bölümünde son sınıf öğrencisiyim. Ülkenin hali malum, liseye başladığım günden beri Amerika'ya yerleşmek istiyorum. Ben de green card'a dördüncü başvurumu yapacağım bu sene.

Tek istediğim huzur ve gelecek. Hayırlısı bakalım.

Ben 13. basvurumda başardım. Ekim4 de görüşmeye gidiyorum. Sakın pes etme

• @whocares Bu süreçte yedek diye bir kavram yok. Numarası aktif olan kişi gerekli süreçleri tamamlayıp vizesini alıyor. Numarası aktif olmayan ise şansını yitiriyor. 2017 yılında az talep nedeniyle ek çekiliş yapıldı sadece o yıla mahsus olmak üzere. 2018 yılı için ek çekiliş yapılmadı ve 2019 yılın için ise yapılmayacağı duyuruldu.

• @volkanu enteresan bir yaklaşım umarım yeşil kart forum size şans getirir 🙂

• ⭐⭐

@redsat2000 çok sevindim adınıza, inşallah bize de kısmet olur. 🙂

• ⭐⭐

@redsat2000 13 başvuruda kazanmak güzel olmalı

• ⭐⭐

@whocares önce case numarası küçük olanlar çağrılıyor vize kalırsa büyük numaralar çağrılıyor yedek derken vize alamıyanların ve mulakatı olumsuz gecenlerin yerine
    case yüksen olanları alıyorlar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@VolkanU @WhoCares hosgeldiniz ve sizlere de bol sanslar arkadaslar!

• @entelman DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@birumut Seçildiktan sonraki aşamada kişi başı harcamaları diğer ekstralar hariç; 330$ vize harcı, 220$ Uscis kart basım ücreti ödemesi, 300-400$ arası muayene ücreti, 500-800$ arası da uçak bileti ücreti olarak düşünebilirsiniz.

4 kişik bir aileyi düşünürsek, bugünün kuruyla ,ekstralar hariç 23 Bin TL masraflar, 18600 TL uçak bileti tutmakta.Yuvarlak hesap toplamda 40 Bin.
    10 bin $ da birikimle gidilecekse, Bir kişi için Kazan’ımdan sonra 74 Bin TL gibi bir birikim gerekli. 4 kişik bir aile içinse 10 bin + (3x4)bin =22 bin $ yatırım, masraflarla birlikte 180 Bin TL lik bir birikim gerekli...
    Yazılanlardan çıkarttığım sonuçlar çok iç açıcı değil.. birde daha 3 ay sonrasını göremediğimiz bir dolar kuru var..
    Allah hepimizin yardımcısı olsun..

• @mendebur evet masraflar çok gerçekten ev araba satılır kredi çekilir borç alınır bir şekilde hallolur. sonuçta Amerikada dolar kazanıcaz her borç kolay ödenir. O güçlü pasaportu almak için buna değer diye düşünüyorum

• @mrfirat kesinlikle katılıyorum, zaten buradaki toplanma amacımız belli. Umarım (-ya başvurayım çıkarsa bakarız veya -bakalım çıkacakmı ) mantelitesindeki insanlar, bizlerin neleri göze aldığını görürler ve sırf eğlence için gerçekten isteyen,hazırlanan birinin, ailenin şansını düşürmezler...

• ⭐⭐⭐⭐

@yapay-zeka DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@redsat2000 13 başvuruda kazanmak güzel olmalı

@yapay-zeka kesinlikle

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

130

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.0k

| | | |