Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @veli merhaba teşekkürler direk maili yapıştırıyorum Documents to bring with you (all applicants)

Court Record(s) (Original and English translation), If any applicant has been arrested, charged, convicted, or imprisoned in any country.
    Police Certificate (Original and English translation), If any applicant has lived in any other foreign country for more than 12 months, where a police certificate is available (check link) OR was arrested for any reason, regardless of how long they lived there. Police certificates for Turkey must include the archive records check (Arsiv kayitli Adli Sicil Kaydi), but do not need to be translated. For Fiancée (K1) visa applicants, any applicant who has lived in any foreign country more than 6 months, where a police certificate is available (check link) OR was arrested for any reason, regardless of how long they lived there.
    Prior marriage documents (Original and English translation), Marriage Certificate, Divorce Certificate and/or Death Certificate regarding your prior spouse(s), If applicable.
    Medical exam, All immigrant visa applicants are required to undergo a medical examination by a panel physician designated by the consular section. The validity of the medical exam will determine the visa validity, which will be the last day to enter the United States.
    PTT registration receipt, Each passport holder applying for a visa must register their passport pickup location with Turkish Post (PTT) before coming to the Embassy by using the provided link or calling +90-850 390 2884 (or 703-520-2490 from inside the United States). Failure to register your appointment at this web site will delay your entry at the Embassy gate on the day of your interview.
    Color photograph, 2 x 2 inches (51 x 51 mm) in size, printed on photo-quality paper, two per applicant.
    Previous passport with valid U.S. nonimmigrant visa (Original), If applicable.
    Details for each applicant

Applicant 1: Mustafa Kemal ATAY
    Status: Interview Scheduled; Interview Appointment: 20 March 2023, 09:15
    Documents and/or Actions Required:

Marriage Certificate (Original and English translation).
    Employment history / CV (Original),
    A complete list of your employment history (i.e., dates, job title, name of employer/company, indicate if the company is/was private or government affiliated, your duties, etc.), projects, researches and publications. A CV or resume containing the above information is also acceptable..

Job offer letter (Original), Provide a current job offer letter from your petitioner.
    Military Service Completion/Exemption Card (Original).
    Police Certificate, Turkey (Original), Required for all Turkish citizens or residents of Turkey. Must include archive records check (Arsiv kayitli Adli Sicil Kaydi)., Not required for follow-to-join asylee/refugee (V92/93) applicants.
    Birth Certificate, Turkey (Original), Nüfus kayit örnegi (Please note that all actions (divorce(s), marriage(s) and death(s)) must be listed on your NKO).
    Applicant 2: Sezregul ATAY
    Status: Interview Scheduled; Interview Appointment: 20 March 2023, 09:15
    Documents and/or Actions Required:

Marriage Certificate (Original and English translation), English translation is not needed for the Turkish documents.
    Police Certificate, Turkey (Original), Required for all Turkish citizens or residents of Turkey. Must include archive records check (Arsiv kayitli Adli Sicil Kaydi)., Not required for follow-to-join asylee/refugee (V92/93) applicants.
    Birth Certificate, Turkey (Original), Nüfus kayit örnegi (Please note that all actions (divorce(s), marriage(s) and death(s)) must be listed on your NKO).

• "Police Certificate (Original and English translation), If any applicant has lived in any other foreign country for more than 12 months" daha once Amerika'da yaşadım acaba almam gerekir mi? Benzer durumda randevuya giden var mi acaba?

• @Mustafa-Kemal-Atay-0 hayırlı, uğurlu olsun. Adınıza çok sevindim. Umarım bundan sonra herşey gönlünüzce olur. Darısı başımıza…

• @Mustafa-Kemal-Atay-0 birkaç sorum olacak iznizinle. Evlilik cüzdanınızın İngilizce tercümesini sundunuz mu? Diplomamız yanımızda olmalı mı her ihtimale karşı? DS 260 formundan ne tür sorular sordular?
    Teşekkürler.

• @dpdemir diplomayı yanınıza almanıza gerek yok evlilik sertifikası 2 kopya götüreceksiniz bir eşinizie bir size Türkçe veya İngilizce olan hiçbir şeyin tercümesine gerek yok Türkçe veya İngilizce dışında bir dilse tercüme ettirebilirsiniz

• @dpdemir amin inşallah hepimiz için hakkımızda hayırlısı en kısa zamanda olsun

• @et_cal kaç yaşındaydınız ne vizesiyle kaldınız

• @dpdemir nerelerde yaşadınız diploman var nerede yaşıyorsunuz ne iş yapıyorsunuz nereye gideceksiniz vs vs

• @Mustafa-Kemal-Atay-0 tamamdır. Çok teşekkür ederim.

• @et_cal Ben daha önce ABD'de 12 aydan fazla yaşadığım için avukatım almamı istedi. Avukatımın tavsiye ettiği bir şirket aracılığıyla almıştım.
    600 USD gibi bir maliyeti vardı o zaman. ABD'ye gidiyorsanız oradaki Polis merkezlerinden de başvuruluyor ve çok az maliyetli diye biliyorum ama ABD'de bir de bununla uğraşmak istemediğim ve zaten sponsor olan şirket karşıladığı için ben aracı şirkete yaptırmıştım.

• @Mustafa-Kemal-Atay-0 Gelen maili paylaştığınız için çok teşekkür ederim. NVC'ye ne ibraz ediliyorsa o belgeleri istiyorlar herhalde.
    Job Offer Letter üzerinde çok durmuşlar mıydı? Bu belge benim avukatın istediği formatta hazırlanmıştı ve imzalanmıştı ama imzalayan kişi (şirket direktörü) bir kaç ay önce ismini ve soyismini değiştirdi, o yüzden soruyorum.

• Merhaba herkese, buraya ilk defa yazıyorum. EB1C I140 icin consular processing secmistim fakat Ankara'nin mulakat beklemesi cok uzun sanirim. Su an icin guncel bekleme sureleri ile alakali bir fikriniz var mi? Ben isim geregi zaten ABD'de bulunuyorum, acaba AOS'a cevirip burada AP mi beklemek mantikli yoksa Consular processing'e devam edip Ankara'yi mi beklemeli bilemedim. Beni sadece AOS yapinca burada 11-12 ay disari cikamamak konusu biraz geriyor.

• @meduza21 Daha yeni Sayın @dpdemir 'e mülakat tarihi 19 ay sonra gelmiş. Benimki de tam 18 ay oldu ve hala mülakat tarihi gelmedi. Pandemi öncesi bekleme süresi bir kaç ayken pandemiden sonra böyle bir durum oldu şansımıza. Konsolosluktaki yoğunluk geçtikten sonra belki biraz düzelebilir ama bunun da bir garantisi yok.

• @meduza21 Merhaba, ben AOS yapmanızı tavsiye ederim. Ankara’da bekleme süresi çok uzun. Daha da uzayabilir. Çünkü, Employment Preference kategorisinde October 2022 itibariyle Ankara’da bekleyen sayısı 344 iken; March 2023 itibariyle bekleyen sayısı 761 olmuş. Randevu sırası gelmesi iki seneyi bulur diye düşünüyorum. Hakkınızda hayırlısı olsun. Kolaylıklar dilerim.

• Cok tesekkur ederim cevaplarınız icin. Avukatinda onayiyla AOS'a devam edecegiz o zaman. Visa bulletin'de yakinda problem olmaya baslayabilir sanırım, hizlidan devam etmekte yarar var. Avukata Ankara'da bir durumu öğren diye sordum, eger haftaya guncel bir bilgi gelirse burada paylasirim. Umarim bekleyenlere bir yardimim olur. Selamlar

• Merhabalar forumda yeniyim, Eb-2 Niw başvurum 2022 şubatta kabul edildi, 11 ay Uscisten nvc ye belgelerimin gönderilmesini bekledim. NVC ye belgelerimi 3 kez göndermeme rağmen( birinde yanlış adrese göndermişim) birth ve marriage certificatelerimiz kabul edilmiyor. İnquiry formu 5 kez denedim otomatik mail geliyor. Sizlere sormak istediğim vukuatlı nüfus kayıt örneğini(edevletten aldığım) yeminli tercümana çevirtip orjinaliyle gönderiyorum, evlilik cüzdanı için de ( bordo aile cüzdanının ilk 4 sayfasını) cevirisiyle gönderdim ama neden kabul edilmediğini anlamadım.

Sizler ne göndermiştiniz nasıl göndermiştiniz yardımcı olursanız çok sevinirim

• @H-Ozdemir, içinde söyledi: Employment Based - mulakat randevu tarihleri - gerceklesenler ve tahminler

@Mustafa-Kemal-Atay-0 EB3

Merhabalar,

Daha önce NVC ye evrak gönderen ya da submit edenler acaba birth ve marriage certificate olarak ne gönderdiler? 2 seferdir kabul edilmiyor daha önce document qualified olanlar yardımcı olursa sevinirim.

Evlilik cüzdanının ilk 4 sayfasının fotokopisini ve vukuatlı nufus kayıt örneklerimizi de translated formlarla beraber gönderdim.

Neden kabul edilmemiş olabilir acaba?

• @u2rem merhaba. Mulakata nerede girmeyi planliyorsun? Ben Turkiye'de girecegim ve NVC ye evlilik cuzdani fotokopisini ve edevletten aldigim vukaatli nufus kayit evraklarini gonderdim. Tercume ettirmedim cunku Turkiye icin ingilizce ve Turkce belgeler kabul ediliyor. Ben NVC onayinda sorun yasamadim.
    Eger baska bir ulkede mulakata gireceksen tercume gerekli ve problem bundan kaynakli olabilir.

• @dil, içinde söyledi: Employment Based - mulakat randevu tarihleri - gerceklesenler ve tahminler

@u2rem merhaba. Mulakata nerede girmeyi planliyorsun? Ben Turkiye'de girecegim ve NVC ye evlilik cuzdani fotokopisini ve edevletten aldigim vukaatli nufus kayit evraklarini gonderdim. Tercume ettirmedim cunku Turkiye icin ingilizce ve Turkce belgeler kabul ediliyor. Ben NVC onayinda sorun yasamadim.
    Eger baska bir ulkede mulakata gireceksen tercume gerekli ve problem bundan kaynakli olabilir.

Ankarada gireceğim daha önce EB-2 NIW alan arkadaşlarımın yaptırdığı gibi vukuatlı nufus kayıt örneği ve evlilik cüzdanını çevirtip gönderdim. İlkinde formul a ve formul b yi göndermiştim multilingual diye, onu kabul etmemelerini anlıyorum ama diğer gönderdiğim belgeler translated ve sitede belirtilen belgeler. Aynı tercümana askerlik belgesi vs de çevirttik onu kabul etmişler ama BC ve MC kabul edilmedi

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |