DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ayvalik10 O zaman bunun için esnaf odasına kayıt mayıt bir şeyler isterler değil mi? Ya bir yakın tanıdıktan isteyeceğiz böyle bir iyiliği ya da önce esnaf olacağız

• ⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@bidünya türkiye gibi hard level memlekette tutunan bizlere bilmiyorum amerikada sanki daha iyi olacak gibi düşünmeden duramıyorum

Bende bazen aynı şeyi çok düşünüyorum. Yaşım 40 eşim 45 değermi bu saatten sonra yapabilirmiyiz diyorum. Sonra diyorum ki saçmalama en kötü 20-25 yıl daha var önünde bu ülkede başardıysak her yerde yaparız deyip konuyu kapatıyorum. Ama sadece kendimle konuşuyorum, etrafımızdaki herb*kologlar var ya onların çok bilmişliklerini duymamak için kimseye bir şey söylemiyorum 😂

• @ayvalik10 sanki biz burada Türkçe konuşup da herkesle çok güzel anlaşıyoruz 🙂 bence birbirini anlayan insan sayısı burada daha az.

• ⭐⭐⭐

@istanbuladami en yakın esnaf odasını arayıp şartlarını telefondan bi sorun isterseniz çünkü ben hatta ipotek bile istediklerini duydum

• ⭐⭐⭐

@bidünya helall olsun size cesaretinize biz 29-30 vazgeçersek yazıklar olsun 😂

• ⭐⭐⭐

@december ahaha yorumlarınız çok yerinde okumaya bayılıyorum 🤗

• @bidünya Daha önceki postlarımda yazmıştım ben bu konuyla ilgili. Söylemeyin abi kimseye planınızı programınızı. Çünkü en yakınınız dahi sizi anlamayacak. Ne düşündüğünüzü, ne planladığınızı, neden bu yolu seçtiğinizi anlamayacak. Sadece motivasyon kaybı yaşarsınız. Özellikle düşük enerjili loser tayfaya ABD uçak biletinizi aldığınız gün "ben şu tarihte gidiyorum hakkını helal et" der geçersiniz. Öbür türlüsü safi gereksiz muhalefet!

• @ahsenaydgdu "Çevreyse orda da bulurum ben, kısırdı poçası böreği kapının önüne bi masa atarım komşuların posta kutularına kart welcometo party turkish style 😂" bu yazınızdan sonra sormak istedim;

Hangi eyalete yerleşmeyi düşünüyordunuz 😃

• ⭐⭐⭐

@bidünya bugün kayınvalidem annen sana otur oturduğun yerde iş bul çalış demedi size ayak uydurdu diye fırça yedik, aile içinde de iflah olmazlar var ya sabıırrrrr diye bi yükseldim sonra neyse bi gidinde gördün (alın ağzının payını der gibi) diyo

Hahaha kayınvalideler aileden sayılmaz😂bana göre aile, eş ve çocuklardan oluşuyor. Onlardan bizde de var ancak giderken haberleri olacak hoçça ğalın gidiyom ben diye mesaj atcam 🤣

• ⭐⭐⭐

@istanbuladami çoook haklısınız ama insan onlarda ayılsın istiyo ama nafile, anca tr değeri milyonlarca lira olan arabayı ambarlı limandan türkiyeye getirip kapının önüne çektiğinde ayılır o tayfa maddeciler çünkü

• ⭐⭐⭐

@Rüştü-Gürbüz ahahahaa florida orlando olacak gibi duruyo @OrlandoGücü @hascerob yaparız demi öyle hoşgeldik partyleri 😂

• ⭐⭐⭐

@bidünya helall olsun size cesaretinize biz 29-30 vazgeçersek yazıklar olsun 😂

Neee sakın Ahsen vazgeçilir mi zaten alt yapıyı oluşturdun en kötü turistle gider kalırsın bakarsın o arada GC çıkar

• ⭐⭐

@istanbuladami çoook haklısınız ama insan onlarda ayılsın istiyo ama nafile, anca tr değeri milyonlarca lira olan arabayı ambarlı limandan türkiyeye getirip kapının önüne çektiğinde ayılır o tayfa maddeciler çünkü

Onlara en büyük ceza 7 bin dolar getirip, ki bu para şimdiki kurla 100bin tl yapıyor, onların yılda kazanamadığı parayı 2 haftada çatır çatır yiyip gitmek olur. Ondan sonra amerikalı akrabalarımız gelse diye yolunuzu gözlerler.

• @ahsenaydgdu bir gün hepimiz Orlando da olacağız anlaşılan 🙂

• ⭐⭐⭐

@bidünya ahahaha müthişş burdan bekarlara tavsiyemdir..
    bir evin bir oğlu/bir kızıyla evlenirseniz müthiş bi kaynana terörüne hazır olun demir gibi psikolojiniz olsun 😂 ve ne hikmetse bu muhabbetler hep başbaşayken açılıyor 🤓

• ⭐⭐⭐

@bidünya ay yok yok dönmek yok bu yolda zaten vazgeçersem annem babam beni vurur finansı sağladılar sen hayırdır ne türkiyesi diye dikilirler başıma valla 😂

• @ahsenaydgdu İnsan sevdiklerinin gözü açılsın ve artık doğru şeyler olsun ister ama ülkedeki herkesin yurtdışı için gözü açılır ve terk etmeye kalkarsa o zaman ortada ülke falan da kalmaz. Göçmenlik her baba yiğidin göze alabileceği bir olay değil ve bence çok da radikal bir hadise.
    Evet şu anda bu ülkede şartlar gerçekten kötü ve iyiye de gitmiyor ama sadece boğazdan geçen gemiyi izlediği için hayata tutunan insan tanıyorum. O insanın gözü bununla açılıyor ya da başka sevdiğim biri 15 yıldır çalıştığı yerde uzmanlık kovalıyor ve en büyük hedefi bu, bu onun hayata tutunma sebebi. Ben şimdi kalkıp bu insanlara isviçre, abd, kanada gibi yerlere göçten bahsettiğimde "olmaz", "imkansız", "ne işin var", "yapamazsın" gibi tonlarca şey duyuyorum.
    Kısaca ne ben onların gözlerinin farklı yöne bakmasını sağlayabiliyorum ne onlar benim hayallerimi ve düşüncelerimi etkiliyor. Ben sadece motivasyon kaybedip sinirleniyorum. O yüzden de artık bahsetmiyorum. Özellikle göç konusunda "her koyun kendi bacağından asılır" cıyım 🙂 🙂

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@allik @avar burasını sadece klasik forum sitesi gibi görmeyin biz burada aileyiz her aile bireyi birbirine yardımcı olur ondan dolayı siz hangi eyalet düşünüyorsanız o eyalette yaşayan kişiler sizlere yardımcı olur

Ben buna gerçekten inanıyorum. O yüzden şaka yapmamıştım aslında. Burada gördüğüm yardımlaşma duygusunu daha önce çok az yerde gördüm.

• ⭐⭐⭐

@bidünya ay yok yok dönmek yok bu yolda zaten vazgeçersem annem babam beni vurur finansı sağladılar sen hayırdır ne türkiyesi diye dikilirler başıma valla 😂

Ohh be içimin yağları eridi helal olsun ailene valla tam destek kayınvalide konuşsun bik bik ahahahha

• ⭐⭐⭐

@uzaysan tabi tabi kesinlikle haklısınız, başka bi arkadaşımız yurtdışında projeye gitti ayıptır söylemesi 2020 de döndü 30-40k$ la bir çay ısmarlamamıştır. Ona inat hepsine felekten bir gece ısmarlıcam.

İşlerimin sendelediği bir dönem oldu gecen sene ocak zamanı, yeni zamlarda çok iyi hesap kitap yapamamıştım. Hergünde beraberiz bu arkadaşla 10 lira paraya sıkıştık koli almam gerekiyodu siparişleri çıkmak için 1 ay içinde ödeyeceğimi söyledim, dolar düşük ben bozdurup kredi kartımı ödemiyorum dedi.. bu söz çıkmıyor kulaklarımdan..

Ve lanet olsun salaklığıma iyi niyetime inşaat muhendisi ona turist vizesi al git bi koleje yazıl 1 sene oku sonra orda iş bul muhendis adamsın diye başının etini yedim. Sonra noldu abileri yeni bi proje var oğlum koş dediler ırağa gitti. Irağa da gitmem yani

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

242

41.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.5k

| | | |