DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@bidünya türkiye gibi hard level memlekette tutunan bizlere bilmiyorum amerikada sanki daha iyi olacak gibi düşünmeden duramıyorum

• ⭐⭐⭐

@OrlandoGücü dönmezsiniz be abi, araba alıp evi tuttuğunda zaten bence %70 ini hallediyosun, helede uygun bi eyaletteysen, arabalı işlerle bir süre idare edersin o sırada kredi puanın oluşana kadar sabredersin kafanda o süre içinde planların oturuşur mali kaynağıda ya biriktirip ya kredi çekerek sağlarsan kendi işini kurarsın he o tutar batar onu bilmiyorum ama 2-3 ayda dönmezsin bence amerika bu sansı insanlara veriyosa sonuna kadar dayanılmalı diye düşünüyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu bu düşünce neden var çünkü orada saygı var karşılığını görme var. İnsan ayrımı kayırma olayı yok. Daha da yeni bir haber söyleyim. Amerika pasaportlarında cinsiyet kısmı artık yazılmayacak sadece X işareti olacak çünkü trans bireylere haksızlık olduğu için. Saatlik ücret en az 15 dolar. 10 saat çalışsan 1 aylık alışverişin çıkıyor

• ⭐⭐⭐

@gariban eşlerin istemem sebebi bence % 80 dil olayı yani bnmki öyle gibime geliyor. Dili çözersem tamam falan diyodu çünkü ama öyle allah 20 gün kaldı 15 gün kaldı falan heycanı yok ki tarihi bile bilmez, nereye gitmeyi düşündüğümüzü bile bilmez suan 😂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu gitmeye niyeti olmayan karı - koca farketmez en önemli hayati korku bu dediğin olay. Nasıl anlaşıcam orada diye.

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10 dün arkadaşlara adalet var mı türkiyede dedim. Yıl başı zamanı Babamın bi olayı madde etkili 2 kişinin darpına uğramıştı burnu kırıldı polisler boşver şikayetçi olma diye adama baskı yapıp şikayetçi oldurmamıştı o da garip gözlüğümü alsınlar madem demiş çıkmış karakoldan ertesi gün biz car car yıktık başlarına orayı şikayetçi olduk hepsinden yani,
    Arkadaşlar dün Bana diyolar ki sen oralı bile değilsin sana mı adil olucaklar kandırma kendini, yok kefalet varmış salınıyolarmış onlarda bilmem ne,

• @OrlandoGücü Katılıyorum.. Bence gerçekten ele geçen her kuruşu değerlendirmek gerekiyor. Yoksa ilerleyen zamanda gerçekten çok üzülebiliriz gibi. Çünkü dolar durmayacak

• @ahsenaydgdu hiçbir fikri olmadığı halde boş laf yapanların çoğu sizden bizden daha çok istiyor gitmeyi, kendilerinde ne gidebilecek cesareti ne de imkanı göremedikleri için ancak gidenlere bu tarz konuşurlar. En iyisi arkadaşın da dediği gibi gidene kadar kimseye bahsetmemek, ağzı olan konuşuyor çünkü..

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10 gider gitmez herkes dil kursuna hadi yallah diyip göndericem kendimde giderim hem öğrenme açısından hem sosyallik açısından, amerikalı anneler amerikalı kadınlar yabancı küçük girişimciler bir ton facebook grubuna girdim. Çevreyse orda da bulurum ben, kısırdı poçası böreği kapının önüne bi masa atarım komşuların posta kutularına kart welcometo party turkish style 😂
    Bide abi ben balıkesir gönendeyim bu arada burdaki çevreyide minimuma çektim artık kendimle aynı tutkuları olmayan insanlarla çok paylaşıcak bişey bulamıyorum. Günüm vardı çıktım herkes alışveriş delisi olmuş tabak çanak halı kilim herkes sidik yarışı yapıyodu ben 4 senedir aynı yemek takımını kullanıyorum çerezliğimden plastiğime nasılsa gidicez diye çivi almadım eve onların öyle yarışı aşırı garibime gitti üzüldüm dünya da çok daha farklı şeyler var tecrube edilmeyi bekliyor

• Bir şey sorucam. Mesela diyelim şimdi bana GC çıksa ve ben bankaya gitsem bana en fazla 50 ya da 100 bin falan veriyor ve onu da 24 ay taksit yapıyor en fazla ama bir ara Vakıfbank'ın bir kredisi vardı 250 bin tl'ye kadar veriyordu. Şu anda böyle farklı bir kredi var mı hızlıca değerlendirebileceğimiz. Bilginiz var mı?
    Bankaları aramıyorum çünkü bir soru soruyorsun sonra sürekli salça oluyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@istanbuladami esnaf kefaletten alabiliyorsun. En uygun ve en yüksek tutarlı kredi esnaf kefalet veriyor

• ⭐⭐⭐

@catlow onlar ama hemen ahmet mehmet hadi oğlum işin hazır buyur gel kırmızı halılarla vip araçla alınmayı bekleyenler

• ⭐⭐⭐

@gariban, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@bidünya @Hopasej @adgercu bizler ailelerimiz için yaşıyoruz. Madem öyle hayallerimize bari saygı göstersinler. Göstermezlerse de kendi hayatlarındaki hayallerinde yaşamaya devam edebilirler. Bir görsünler gidip yaşasınlar o zaman anlayıp pişman olacaklar bu tavırlarından dolayı. Hayayller iyidir boşverin siz gerisini.

Benim söylemim aile dışında çevremizdeki insanlar için aslında. Aile içinde bir şekilde ortak nokta bulunur. Zamanı gelince eşler nasıl olsa ikna olur yada aile için çocuklar için en iyi olan neyse onu yapacağından eminim. Yeter ki kazanalım gerisi hallolur. O yüzden aynen hayaller iyidir gerisini boşverelim gitsin😄

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10 esnaf olma ve kefil şartı var onun bildiğim kadarıyla, ticaret odasına kaydımız var mesela onu esnafa çekmek üzereyiz sırf bu kredi* için
    Şimdi çek 6 ayda bir öde 20-25 bin taksit / 20 ye ayy 1000 dolar ödemezsem namerdim😂

• @ahsenaydgdu beklemekle kalırlar hayat boyu 😁 😁 😁

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu çek çek hemen çek çünkü ticaret odaları tamamen soyguncular

• ⭐⭐⭐

@bidünya bugün kayınvalidem annen sana otur oturduğun yerde iş bul çalış demedi size ayak uydurdu diye fırça yedik, aile içinde de iflah olmazlar var ya sabıırrrrr diye bi yükseldim sonra neyse bi gidinde gördün (alın ağzının payını der gibi) diyo

• @istanbuladami Evet Ben de hatırlıyorum ama adını unuttum. 250 bin tl ye kadar sorunsuz kredi veriyorlardı ama şartı şurtu nedir bilmiyorum. Bu halen varsa şu anki kurla yaklaşık 17 bin $ yapıyor. ABD' ye gidiş için gayet de yeterli bir para

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10 italya schengen başvurucaz ordan gazeteyi faaliyet belgesini falan alıp çıkcam harbiden sürekli aidat bilmemne zırt pırt bişey çıkarıyolar

• @gariban, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@bidünya @Hopasej @adgercu bizler ailelerimiz için yaşıyoruz. Madem öyle hayallerimize bari saygı göstersinler. Göstermezlerse de kendi hayatlarındaki hayallerinde yaşamaya devam edebilirler. Bir görsünler gidip yaşasınlar o zaman anlayıp pişman olacaklar bu tavırlarından dolayı. Hayayller iyidir boşverin siz gerisini.

Eslerden birisinin "gonulsuz ve isteksiz" olarak buraya geldigi durumlara sahit oldum birkac defa. Isteksiz olarak gelen es, genelde her karsilasilan zorlukta pes etme egiliminde oluyor ve kafasinin bir tarafinda daima geriye donme fikri bulunuyor. Dogal olarak cok fazla cabalamiyor.

Benzer Başlıklar

• 30090
  • 6
  • 906
  • 760
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

42.2k
Kullanıcı

4.5k
Konu

432.8k

| | | |