Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar merhaba birşey danışacağım benim PD avukatım 08/01/2020 olarak söylemişti NVC evrakları yollarken altına Ekim 3 2022 yazmış bu tarihler de 140 ilgili onay geldi diye hatırlıyorum anlayamadım avukatım neye göre demiş olabilir ?

• @Duygu-Çelik hocam avukatlar dosyanızı USCİS e yolladiktan sonra o kurum petition dosyanızı alinca receipt notice yolluyor .bunu avukat sizinle paylasmadi mi? Wegreened Chenler paylasiyor orada PD yazar. Siz kiminle çalıştınız? Avukata tekrar sorun bence.

• @begumm teşekkür ederim geri dönüşünüz için ben Amerikalı avukat ile çalışıyorum bana sadece yazılı olarak söyledi herhangi bir onay kağıdı tarafıma iletmediği için göremiyorum gönderdikleri yazıyı sadece bana mail üzerinden tarihi yazdı NVC onay kağıdın da öyle yazınca kafam karıştı yani Ekim 3 2022 olsaydı şuan Ds260 NVC evrak gönderemezdim değil mi current olmasını beklemem gerekirdi ?

• @Duygu-Çelik rica ederim hocam, DS 260 doldurmak için current olmaya gerek yok. İ140 onayı alinca dosyaniz NVCye transfer oluyor gerekli fee yi yatirinca formu doldurabilirsiniz ancak PD current olmadan konsolosluk randevu daveti yollamaz.bence e-posta ile PD tarihini avukata sorun. İnşallah kolaylikla hepimiz vizemizi alırız.

• @Duygu-Çelik wegreened de Amerikan firmasi ve bu alanda bence en iyisi. Siz bence avukata sorun hangi firma ise hocam. Muhtemelen 2022 evraklarin NVCye transfer tarihidir.yani onay alinca oraya transfer oluyor ve CEAC sistemine kayıt olmak için case number vs bilgisi atıyorlar e-posta ile... yalnız benim EB2 NİW sizin EB3 fark varsa onu bilmiyorum..

• @Selali hayırlı olsun yazdıklarımın faydalı olmasına ayrıca sevindim. Bundan sonrası için kolaylıklar dilerim

• Arkadaslar merhaba,

Suan ABD’de icerisindeyim. 2022 yili Ekim ayinda EB3 Skills kategorisinde greencard basvurusu yaptik. Kendim normalde muhendisim ve 5.5 sene Turkiye’de muhendislik yaptim. EB3 isini ise hizmet sektoru uzerinden goturuyoruz. Yillar once ogrenciyken 4 sene hizmet sektorunde bu isi yapmistim ve ABD’de bu yonde sponsor buldum. 2022 Haziran’da ABD’ye yerlestim ve 2022 Ekim ayinda sponsorluk surecini baslattik. Lakin sure cok uzun suan 9089 u iceriye vereli 6 ay oldu ve daha cevap yok. Kiz arkadasimin da greencard alabilmesi icin Turkiye’ye donup surece konsolosluk uzerinden mi devam etsem diye dusunuyorum lakin mulakat olmasi beni cekindiriyor. Zira ABD icinde mulakat soz konusu degil. Asiri kararsiz durumdayim, mulakatta sorun yasadigi icin greencardini alamayan oldu mu aranizda? Ve mulakat zorlayici oluyor mu? Sen muhendissin sponsorluk hizmet sektoru uzerinden oldugu icin bag kuramadik deyip sorun cikmasindan cekiniyorum. Icinizde benim yapmaya dusundugum gibi yapan oldu mu ve sonucu nedir? Ayrıca vize bülteninde priority date uygunsa konsolosluk ortalama ne kadar sonraya süre veriyor? Tesekkurler.

• Aşı konusunda bir sorum olacaktı arkadaşlar. Daha önce yazıldı ve gözümden kaçmış olabilir. Çocukluk aşılarım e-nabızda yok. @Burak-Aslan ve başka arkadaşlar devlet hastanesinden alınan antikor testlerinin kabul edilmediğini yazdı. Maalesef Anakara dışında olduğumuzdan Düzen labı ile anlaşmalı bir laboratuvar yaklaşık 12,000 TL tutarında bir aşı antikor testi çıkardı gerekli aşılar listesine bakarak sadece 1 kişi için. Üniversite hastanesinden test alan oldu mu ve alsak antikor testlerini bunları kabul ediyorlar mı? Covid aşımı ankara dışında bir şehir hastanesinde yaptırdım. Ancak diğerlerine iki aile bireyi için 24,000 TL ödeyip üzstüne bir de Unganlarda 300 küsür dolar öedeme yapmak istemiyorum. Düzen labta kaç antikor testi yaptırdı yaptıran arkadaşlarımız ve ne kadar maliyeti oldu acaba? çok teşekkürler.

• ⭐⭐

@Rdem09 unganlar için antikor yaptırmaya gerek yok. Zaten her türlü kendisi aşıları yapıyor. Antikor versende yapıyor vermesende. Uğraşmaya değmez. Dv aşamalarında ek ne kadar alıyorlar aşılar için yazıyorlar. Bir göz atabilirsiniz.

• @begumm Begüm hanım öğrendim Ekim 3 2022 dedi çok uzun bir süreç var sanırım önüm de vize bülteni hala 2020 de yanlış bir tarih söylenmiş bana 😞

• ⭐⭐

@Duygu-Çelik EB3 ve Other Workers kategorisinde LC( işçi sertifikası) gerektiği için PD tarihiniz LC nin doldurulduğu tarih oluyor. EB2 kategorisinde LC gerekmediği için PD tarihi I-140 nın doldurulma tarihi oluyor. Bu iki vize kategorisi ve tarihler birbiri ile karıştırılmamalı. Lütfen avukatınıza LC (ETA 9089) formunun doldurulma tarihi sorun. Bu tarih B tablosunda current olmadan zaten DQ olamazsınız. Demek ki sizin PD niz 2020 yılında.

• @tufank teşekkür ederim bilginiz için eb3 other work benim ki DQ maili 19 martta aldım zaten ama DQ olmam priorty date bağlı olduğumu bilmiyordum ama NVC DQ kağıdın da Ekim 2022 yazıyor 2020 olması imkansızda zaten benim OPT çalışma iznim 2021 de başladı anlayamadığım şeyler var sanırım

• ⭐⭐

@Duygu-Çelik En sağlıklısı LC nin doldurulma tarihini avukata sormanız. LC ne zaman dolduruldu / onay aldı, I-140 onayı sonrası ne zaman NVC ye transfer edildi bunları bilmeden değerlendirme yapmak zor. Sizin için en önemli tarih LC nin doldurulma tarihi. PD niz 2022 Ekim ayı ise daha önünüzde epey bir süre var, bir mucize olmaz ise. Bülten A tablosunuda şu an 8 Ekim 2020 de. 2 yıl kadar ilerlemesi gerekiyor. Yeni mali yılda ( Ekim 2024 ) genelde daha hızlı bir ilerleme beklenir. Bu tarihe kadar fazla bir ilerleme beklentisi yok.

• @Rdem09 Aşılarınızı en kısa zamanda ilçe sağlık müdürlüklerine uğrayarak e nabızda kaydettirmeleri için gidebilirsiniz. Aşı olduğunuzu ispatlayan belgeleri yanınızda götürün. Unganlara muayeneye gittiğinizde antikor testlerini yapabilirsiniz. Öncesinden yapmanıza gerek yok.

Test fiyatlarını düzen laboratuvarı arayıp öğrenebilirsiniz.

Mikrobiyoloji birimlerinin olduğu devlet hastanesine gidip bağışıklığınızın olup olmadığını öğrenmek için test yaptırabilirsiniz. Kabul etmeseler de öğrenmeniz lazım ki bağışıklığınızın olmadığı testleri boşuna tekrar yaptırmayın.

• @selamibasaran Ben unganlarda hiç bir aşı olmadım. Önceden olduğunuz aşıları ispatlarsanız ve mümkün olanlar için bağışıklığınızı ispatlarsanız gerek yok. Her türlü aşı yapıyorlar diye bir şey yok.

• @Burak-Aslan çok teşekkür ederim.

• Arakdaşlar bir sorum olacak. Interview üm 17 Nisan 2024. Mayıs ayı başında (Tıp/Sağlık) içinTravel Award da verecekleri Katar, Doha'da bir bir bilimsel kongreye davet edildim, Mülakat sonrası ve ABD ye giriş öncesi böyle bir yurtdışı ziyaret konusunda çekincelerim var. Bir de Middle East olması da bu yönde düşündürüyor. Bu konuda fikri tecrübesi olan var mı? Teşekkürler.

• Bu ileti silindi!

• @Rdem09 Merhaba, biz mulakat beklerken esim iki kez Libya’ya, bir kez de Bahreyn’e gitti. Hic bir sorun olmadi. Mulakatta hic konusu bile gecmedi. Sorunsuz vizesini aldi. Aksine Amerika disinda hic bir yere gitmeyen ben idari isleme kaldim. Tecrubelerimize dayanarak fikrim, sorun yasamazsiniz. Mulakatinizda basarilar.

• @Rdem09 Hocam bilimsel amaçla gittiğinizi ispatlayabildiğiniz ölçüde bence hiç sorun olmaycaktır. Zaten bilim insanlarıyız ve araştırmacıyız, bizden beklenen başarılarımızla konferanslarda bulunmak ve bilgiyi yaymak.Tabi bu benim düşüncem ben olsam giderdim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

58

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |