Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @XFatihX kanada'ya her seyahatinde visitor turist statusunde 6 ay kalıs hakkın oluyor girişte pasaport memuru farklı bir durum yapmadıgı surece.

• @lorenZo, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

@XFatihX kanada'ya her seyahatinde visitor turist statusunde 6 ay kalıs hakkın oluyor girişte pasaport memuru farklı bir durum yapmadıgı surece.

Teknik olarak bu söylediğin doğru. Ama pratikte işler böyle yürümez. Ben olayı kavramanız için daha derinden izah etmeye çalışayım:
    6 ay Kanada da kalıp TR ye gelseniz, 6 aylık bekleme süresinden sonra tekrar Kanada ya giderseniz, pasaport polisi sizin vizeyi bir ziyaretçi gibi değil, 6 aylık çalışmaya gelen bir göçmen adayı olarak görecek ve sizi büyük ihtimal sınırdışı edecektir. Çünkü geçen geldiğinizde 6 aylık dönemde ne amaçla Kanadaya seyehat ettiğinizi açıklayamayacaksınız. 1 aylık bir seyehate yalan cok ama 6 aylık geçirdiğinzi süreyi izah ederken zorlanacağınızı düşünmekteyim

• @XFatihX kanada vizesi olup ayrıca amerika vizeside olanlar kanada'dan amerikaya gecip bir sure kalıs yapıp sonra tekrar kanadaya geliyorlar. Amerika'da kanada gibi her seyahatinde turist visitor statu için 6 ay kalış hakkı veriyor.

• @lorenZo, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

@XFatihX kanada vizesi olup ayrıca amerika vizeside olanlar kanada'dan amerikaya gecip bir sure kalıs yapıp sonra tekrar kanadaya geliyorlar. Amerika'da kanada gibi her seyahatinde turist visitor statu için 6 ay kalış hakkı veriyor.

Bu Abd için mümkün olabilir. Türkiye için kesinlikle denenmemeli. Bunları bir tavsiye olarak almayın, bir uzman değilim. Ayrıca şunu söyleyim, BENCE abd de, kanada da birbirlerine geçiş yapan turistlere müsade etmez. 6 ay geçerli sebep yoksa mantıklı bir seyehat süresi değildir. Eğitim, sağlık, seminer, yaz tatili, kış tatili gibi belli sebepler visitor visa katogorisine giren sebeplerdir. Mesela dediğiniz gibi 6 ay sürece ülkede kalacağınızı bilse sizi geri dönmeyecek maddesi ile reddederdi. Dolayısıyla pasaport polisinin sizi ülkeye alırken aynı mentaliteyle hareket edeceğini unutmayın. Muhtemelem dediğim gibi deport edilirsiniz.

• @XFatihX detaylı kaynaklara bakmak en iyisi olacaktır. tesekkurler bilgilendirmeler için.

• arkadaşlar merhaba çocuk için vize başvurusunda (Parent authorization to travel) evrağı isteniyor. bu evrak noterden veya başka bir kurumdan mı temin etmek gerekiyor yoksa kendim bir letter mı hazırlamalıyım ?

• ⭐⭐

@Ahmet-Gümüş bu belge hangi başlık altında çıkıyor, supporting documents mi yoksa optional mı? Ve belgenin tam ismi nedir?
    Bizde Custodianship Declaration (IMM5646) diye zorunlu bir form vardı ama çocuk eğitim için tek başına kanadaya gitmeyeceğinden dolayı bu formu boş gönderdik. Bahsettiğiniz bu belge mi yoksa farklı mı? ( eşler birlikte seyahat edecekse ek bir belgeye gerek yok. Eşlerden biri veya yalnız seyahat edecekse gerekiyor olabilir)

• @tufank evragin adi (Parent authorization to travel) evet esler beraber seyahat edecekse gerek yokmus.

• TS2023 kapsaminda onay aldiktan sonr a18 yas alti cocugumuz icin nasil bir surec izlemeliyiz. Normal vize basvurusu mu oluyor?

• artık eskisi gibi kimse ts2023 ile çalışma izni konusunda deneyimleri soylemiyor. Neler oluyor , iş buldular mı ? beklentilerini yakaladılar mı ? cogu geri döndu soylentisi var. galiba bu şekilde olacak ve cogu kalıcı oturum filan alamadan geri dönecek deniliyor. egitimli master dereceli nitelikli ve yaşları genç olanlar bile artık kalıcı oturum almanın zor oldugundan bahsediyorki çoğuda puanların çok yuksek oldugunu soyluyor

• @lorenZo arkadasim gitti Torontoda deri ceket dukkani acti mesela.
    Express entry kasacak

• @charon express entry'de galiba kendi işini yapmak puan getirmiyor. bir iş verende payroll ( maaş bodrolu) ile nitelikli noc kodlu çalışmak gerekiyor deniliyor..şirket açıp kendi işini yapmak sayılmıyor diye duymustum. Ayrıca yemek dagıtım , uber gibi işlerde pr kalıcı oturum almada iş tecrubesinden sayılmıyor yani bir ekstra puan getirisi filan yok diyorlar.

• ticari yolla permanent resident yolu açık. yol biraz taşlı ama mümkün.

• @Ahmet-Gümüş start-up vize turunden mi bahsediyorsun ? Onun dısında girişimçi olarak pr kalıcı oturum alma yolu var mı ? Zaten bu start-up vizede her girişimçiye verilmiyor deniliyor. Yenilikçi, teknolojik kanada ekonmisine deger katan bir iş fikri olmalı deniliyor. Yani sıradan standart bir iş fikri girişim modeli çok etkili değil gibi.

Duyduklarımıza göre uber , yemek dagıtım gibi işler kanada tecrubesi sayılmıyor express entry sisteminde. Payroll ( maaş bodrolu ) çalışılan noc kodlu nitelikli bir iş kolu olmalı deniliyor.

• Herkese merhabalar, son zamanlarda kanada turist vizesi basvurusu sonucu gelen varmi acaba ? Ekim 2023 itibaren halen vize sonuçunu beklemekteyim.

• @7Eagle7 22 Ocak 2024 te bir akrabam için yaptım. 18 Nisanda cevap geldi. Onay aldık.

Profile gelecek olursak. ilk defa pasaport almış 50 + yaş.

• @7Eagle7 Benim de yakınım ocağın son haftasında başvurmuştu bugün sonucu gelmiş, onay alınmış.

• @7Eagle7 bende 28 kasımda başvurup 14 martta sonuç almıştım. Ekimden beri sonuç gelmemesi biraz anormal geldi bana. Genellikle max 4 - 5 ayda sonuçlanıyor diye biliyorum. Bir mail atıp bilgi talebinde bulunmanızda fayda var diye düşünüyorum.

• Ben ve eşim Kanada turist vizesi için 8 Kasım 2023 te başvuru yaptık, Vancouver'da ünüversitede okuyan kızımız ziyaret etmek için.13 Kasım'da ise biyometri ve parmak izi işlemlerini tamamladık. Hala herhangi bir sonuç gelmedi. Sorgulamak veya hızlandırmak için ne yapabiliriz?

• ⭐⭐

@Yusuf-5 Epey zaman geçmiş aradan. Hangi aşamada takip edebiliyor musunuz? GCKey hesabınızla giriş yapıp bakabilirsiniz. https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/application/account.html

Vfsglobal ile iletişime geçip kendilerine de durumu sorabilirsiniz. Hangi aşamada tıkandığını bilmediğimiz için değerlendirme yapmak zor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.0k

| | | |