Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Zaten sokaklarda gordugunuz insanlarin cogunlugu gocmen veya original olarak baska ulkelerden gelmisler. Yani ne Ingilizceleri nede Fransizcalari ana dil duzeyinde degil. O yuzden, cok kasmaya veya gozunuzde buyutmeye gerek yok. Biz tatile gittigimizde, kesinlikle belirtebilirim ki bir tek aracla Kanada'ya girerken passport kontroldeki polis Kanadaliydi. O andan itibaren karsilastigimiz insanlarin buyuk cogunlugu gocmendi. Zaten aksanlarindan hemen anlasiliyor.

• ⭐⭐⭐⭐

Bodruma gelmeden önce, o kadar çok insan buranın hayal ettiğim gibi bir yer olmadığını söyledi ki, başıma geleceğini öngördükleri her felaketi de tek tek yaşadım. 2.-3. yılımın sonunda keşke hiç gelmeseydim, nasıl böyle bir hata yaptım, hiç mi insan söylenene aldırmaz diye çok kızdım kendime. 5.-6. yıldan sonra bu durum değişmeye başladı. Mecburiyet, bizi bu denizde yüzmek zorunda bıraktı. 9. yılın ardından diyorum ki, iyi ki kimseyi dinlememişim ve gelmişim. KANADALI abiye kızmayın derim. Söylediklerinde bir çok doğruluk payı var. Bazılarımız toz pembe rüyalarla yeter ki gideyim, her şeyi yaparım diyor. Bazılarımız ilk 2-3 seneyi çıkartamayacak durumda. Fakat bazıları, kanadalı abinin saydığı 10-12 olumsuzluktan 5-6 sını çok acı şekilde tecrübe edip kazanan taraf olacak. Bir müddet, neden böyle bir maceraya giriştim derken, 5-6 yıl sonra iyi ki gelmişim diyenler de olacak. Zorluğu bilerek, ve buna karşı yapacağı bir çok hazırlığın taca çıkacağını bilerek, bir kaç acı tecrübenin ardından ayakta kalmak zorunda olduğunu bilerek gidilmeli. Herşeyi yaparım demekle olmuyor. Deniyorsun deniyorsun ve bir yerden sonra, ne yapsam olmuyor modeline dönüyorsun. Psikoloji konusu burada ağır basıyor.

Gideceğim, yapacağım, edeceğim diyene benim mini tavsiyem, camdan bakar gibi, sokakları evleri ne güzelmiş diye bakmak değil, ehliyetini sigortasını, kirasını, arabasını, girilebilecek, başvurulabilecek, yapılabilecek her tür işin ciddi ciddi araştırmasını, bağlantılara geçilmesini, ilk 6 ay hiç para gelmeyecekmiş gibi mali hazırlık yapılmasını tavsiye ederim. Birde network herşeydir. Sadece kontak kurmuş olmak için değil, tanışıp, ihtiyaç halinde sizi bir sonraki adımınızda yönlendirecek kişiler edinin.

• @Henry-bloor nisan ayında gidip gören bir kişi olarak yazdıklarınıza harfiyen katılıyorum

• 50 yaşında TS2023 ile 3 yıllık oturum ve çalışma izni alan biri kanada'da neler yapabilir ?
    Akıcı ingilizcesi var, eğitimi mühendislik, bekar ve yurtdışına kolay uyum sağlayan bir niteliği var.

• @gloria_flowers Yabancı dil bilgisi iyi ve enerjisi yüksek dinamik bir kişi her yerde yaşayabilir. Yaş önemli değil sahip oldugun enerji ve donanımın önemli olan.
    Hatta 60 yaşından sonra bile ülke değiştiren çok kişi var. Yaş konusuna çok takılmayın derim.
    Kişisel gelişimin ve kendini nasıl yetiştirdiğin senin yaşam tarzını şekillendirir.
    Önemli olan sizin yaşam tarzınız ve enerjiniz. Seyahat kültürünüz ve global olma yeteneğiniz.

• @ibrahimasar çok doğru tespitler ve özellikle son zamanlarda masraflarda çok fena artışlar var. İş bulma sıkıntısı ve giderleri karşılamada çok zorlanılıyor.

Benzer Başlıklar

• 6
  • 1
  • 51
  • 87
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

47

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |