DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@cesurcaner, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@crazycells Evet beklenen cevap geldi. Tarafımıza gönderin, en kısa sürede düzeltip gönderelim denildi. Experss ile versem yarın sabah ellerinde olur. Onların hemen basıp yollanması lazım ki perşembe elime ulaşsın, perşembe elime ulaşmazsa Cuma günkü uçağımı ertelemek zorunda kalacağım.. (Vize ilk cuma basılıp gönderildi, cumartesi Çanakkale'de oldu) Şansım yaver gider inşallah...

Tam olarak nasil bir cevap verdiler acaba? Kisisel bilgileri cikarip diger cumleleri buraya aktarir misiniz?

• @crazycells

alt metni

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cesurcaner, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@crazycells ve herkese sorum, yani ben buraya üye olmasam bilgi alma şansım olmasa, bu vizeyle uçsam ABD'ye ve CBP bana dese ki burda bu yazmıyor bana evrak ver. Bana da o verdikleri broşürü göstersem ne olacaktı sonuç? Sınırdışı mı olacaktım? Yani benim bir hatam yok ve gerçekten çok ince bir detay. Ben anlam veremiyorum.
    Sarı dosyayı veya elden teslimi talep ettim biletimi yollayıp. Size hangisi uyarsa dedim. Umarım saat 4'e kadar cevap verirler.

Siz de sormussunuz, ben de tam ayni nedenle yukaridaki soruyu sormustum 🙂 konsoloslugun verdigi cevaptan bunun onemini anlamak icin.

Benim tahminim hicbir seyin farketmeyecegi 🙂

Onemli olan sey belgelerinizin olmasi, ki sizin bilgileriniz zaten sistemde duruyor, CBP gorevlisi once anlamayabilir ama sistemde belgeleri gorunce konsoloslugun sadece not yazmayi unuttugunu anlayabilir 🙂 o nedenle ABD'ye girerken bir sorun yasayacaginizi sanmiyorum. Sadece gorevlilere bunu aciklamaniz gerekebilir, o kadar...

• @crazycells artık ok yaydan çıktı valla, babamla beraber gece yolculuğu yapıp git-gel 1300 km devireceğiz. İnsallah gun içerisinde işlemleri hallederler de gittiğimize değer.
    Btw. bu da 2.mail.

alt metni

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells

alt metni

Email'in ciktisini ve ucak biletinizi yaniniza alip kapidaki gorevlilere de sorun, eger konsolos gorevlisi kabul ederse o gun ogleden sonra elden pasaportu teslim almayi teklif edin. (Kabul etmeme ihtimalleri cok yuksek, ama denemekten zarar gelmez)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells artık ok yaydan çıktı valla, babamla beraber gece yolculuğu yapıp git-gel 1300 km devireceğiz. İnsallah gun içerisinde işlemleri hallederler de gittiğimize değer.
    Btw. bu da 2.mail.

alt metni

Surekli ayni anda gonderiyoruz, hep bir ileti geriden geliyorum 😃

Bunu da yaninizda goturun, burada yazilandan anladigim ayni gun vermeme ihtimalleri cok yuksek. Yarin sabah konsoloslugun onunden elden almayi teklif edebilirsiniz bu durumda?

• @crazycells Evet evet, öyle oldu 😃 Yani gün içinde teslim edemeyeceklerse zaten hiç bir espirisi olmayacak oraya gitmemizin. Bir şekilde pasaport ile birlikte bir seffaf dosya içinde dilekçemi vereceğim. Resmi bir dille rica ettim durumumu belirttim. Çünkü 22.01.2021 tarihinde interview 09.15 / 14.00 visa issued / 17.00 ptt kargo teslimatı oldu. 23 ünde Çanakkale'deydi çok hızlıydı yani 😃 Kendilerinden oluşan hatadan ötürü bu kadarını da yaparlar diye düsünüyorum. Aslında aynı gün verilme ihtimali var gibi geldi bana 2.mailde 🙂 çok mu iyimser bakıyorum. Bilemedim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Evet evet, öyle oldu 😃 Yani gün içinde teslim edemeyeceklerse zaten hiç bir espirisi olmayacak oraya gitmemizin. Bir şekilde pasaport ile birlikte bir seffaf dosya içinde dilekçemi vereceğim. Resmi bir dille rica ettim durumumu belirttim. Çünkü 22.01.2021 tarihinde interview 09.15 / 14.00 visa issued / 17.00 ptt kargo teslimatı oldu. 23 ünde Çanakkale'deydi çok hızlıydı yani 😃 Kendilerinden oluşan hatadan ötürü bu kadarını da yaparlar diye düsünüyorum. Aslında aynı gün verilme ihtimali var gibi geldi bana 2.mailde 🙂 çok mu iyimser bakıyorum. Bilemedim

Eger bir konsolos ozel olarak dosyanizla ilgilenirse birkac saatte bile biter 🙂 ama sorun su ki , kapidaki gorevliler konsolos olmamasina ragmen ve bu karari verecek kisiler olmamasina ragmen bu karari vermeye calisacaklar ve posta ile ulastiracaklarini soyleyip sizi gondermeye calisacaklardir. Burada sizin iletisim yeteneginiz devreye girecek 🙂 Eger kibar ama israrci davranirsaniz ve durumu anlatirsaniz (ozellikle de ucak biletinden dolayi konsolosun islemleri hizlandirmayi kabul etmesini), belki kendilerini icerideki gercek konsolos memurlarina bu soruyu sormaya ikna edebilirsiniz 🙂

• Onlardan aldığım cevaptan önce gönderdiğim e-mail'i size de yolladım.
    Durumu detaylıca aktaracağım. Kapıdaki görevliler için de rica edip ısrarcı olacağım. Tavsiye için teşekkürler.
    Hoş zaten pasaportumla beraber içinde durum hakkında bilgiler içeren bir dilekçe ve uçak biletimi de dosyanın içerisine koyacağım.
    Bilmiyorum bakalım yarın umarım şansımız yaver gider.

• Re: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

27 Kasım 2019 da danışman aracılığıyla I-130 formunu doldurduk. 21 Ocak 2021’de Uscıs ‘ REQUEST FOR EVIDENCE’ adlı belge göndermiş. Evlilik cüzdanımızın yeminli tercüman tarafından çevrilmesini ve evliliğimizi kanıtlayan resim belge vb. belgeler istemiş. Bu olması gereken bir durum mudur? Çünkü bizim evlilik cüzdanımızı danışman çevirerek yollamıştı. Danışmanın hatasından mı kaynaklı? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Onlardan aldığım cevaptan önce gönderdiğim e-mail'i size de yolladım.
    Durumu detaylıca aktaracağım. Kapıdaki görevliler için de rica edip ısrarcı olacağım. Tavsiye için teşekkürler.
    Hoş zaten pasaportumla beraber içinde durum hakkında bilgiler içeren bir dilekçe ve uçak biletimi de dosyanın içerisine koyacağım.

gidecek ben inanıyorum. kazasız belasız yolculuklar..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Onlardan aldığım cevaptan önce gönderdiğim e-mail'i size de yolladım.

Ne olur ne olmaz diye bilet erteleme islemlerine de bakmis olun bence... zamaninda yetisme ihtimali hala daha yuksek olsa da, beklenmedik veya acil bir durum olursa hizlica erteleme yapabilin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mervetk, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Re: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

27 Kasım 2019 da danışman aracılığıyla I-130 formunu doldurduk. 21 Ocak 2021’de Uscıs ‘ REQUEST FOR EVIDENCE’ adlı belge göndermiş. Evlilik cüzdanımızın yeminli tercüman tarafından çevrilmesini ve evliliğimizi kanıtlayan resim belge vb. belgeler istemiş. Bu olması gereken bir durum mudur? Çünkü bizim evlilik cüzdanımızı danışman çevirerek yollamıştı. Danışmanın hatasından mı kaynaklı? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

"certified translation" yaptirdiginiza emin olun, cevirinin ustunde o sekilde yazmali...USCIS "certified" seklinde istiyor. Evliligin iyi niyetli olduguna dair belgeleri de USCIS genelde istiyor, o konuda da bir problem yok.

• @crazycells 😬Esnek almıştık zaten, 3 saat öncesine kadar değiştirebiliyormuşuz öğrendim öğlen vaktinde. Bir tek ücretli seçim koltuğumuz yanacak öyle durumda 😕 Umarım gerek kalmayacak. Curtisten de azar yedik az önce, keske irtibata geçmeseydiniz dedi. Artık dediklerini yapmak durumundasınız dedi. Bu şekilde geçen çok oldu diye de yazdı. (bu da ekstra bilgi olarak düşsün) Yani her an da ulaşamıyoruz saat farkı vs. Bi şekilde kendim ettim kendim buldum gibi oldum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells 😬Esnek almıştık zaten, 3 saat öncesine kadar değiştirebiliyormuşuz öğrendim öğlen vaktinde. Bir tek ücretli seçim koltuğumuz yanacak öyle durumda 😕 Umarım gerek kalmayacak. Curtisten de azar yedik az önce, keske irtibata geçmeseydiniz dedi. Artık dediklerini yapmak durumundasınız dedi. Bu şekilde geçen çok oldu diye de yazdı. (bu da ekstra bilgi olarak düşsün) Yani her an da ulaşamıyoruz saat farkı vs. Bi şekilde kendim ettim kendim buldum gibi oldum.

Daha dogrusu biz ettik, siz buldunuz gibi oldu 😶 kusura bakmayin... herkesin vizesinde yazip sizde yazmayinca ben aslinda konsolosun sizin dosyayi IR'larla karistirdigini dusundum, malum su an sadece IR kategorileri vize alabiliyor; o nedenle ulasmanizi istedim. Eger gercekten de dosyanizin sistemde online olarak olduguna emin olsaydim hic ugrastirmazdim.

• @crazycells Canınız sağ olsun, olur mu öyle sey. Sizlerden bilgi alıp, bir sekilde ilerliyoruz çok yardımınızı gördük. Dediğiniz durum da son derece mantıklı. Bir de üzerine aynı case de farklı bir plaintiff'in basılı vizesinde bu ibareyi görünce hepten kıllandık tabi. Yapcak bisey yok, 6 saatir yoldayız Eskişehir'i geçtik, sabah şansımızı zorlayacağız. 🙏 Tekrar her sey icin tesekkürler. 🤓

• @Muhtaradana @crazycells @gucarslan Ve durumu takip eden diğer arkadaşlarım, düzeltilmiş şekilde vizemi aldım.

Bu gün vize bölümü çalışmıyormuş sabah saat 8de oradaydım. 9 da gelmem söylenmişti ama saat 8de kibar bir hanımefendi beni aradı ana kapı karşısından vizemi getirmemi söyledi. İçine naif bir dilekçe bıraktım ve derdimi iyice anlattım. Önce ertesi güne kalmamızı söyledi mümkün değil dedim. (evet dedim 🤣) Uçak falan, biliyorum dedi. Lütfen yardımcı olun falan dedim tabiri caizse ağladım mevcut durumumdan ötürü. Sabah tekrar readye düştü ardından ap ve issued olduğu anda telefon geldi, 11.45 gibi yeni vizem basılı halde sabah teslim ettiğim ön kapı noktasından vizemi aldım. Hayırlısıyla geri dönüs yoluna basladık. Herkese tekrar tesekkürler 😊

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cesurcaner vallahi ben rahatladım 🙂 kaçıncı kere gözünüz aydın dediğimi artık ben de hatırlamıyorum.. yolunuz açık olsun, sağ salim varın evinize.

yeni hayatınızda da mutluluklar dilerim.

• ⭐⭐⭐

@cesurcaner oh maşallah, adrenalin dolu zamanlar güzel bir şekilde sona erdi. Biraz heyecanlı oldu ama en azından şu anda gönlünüz daha rahat şekilde yolculuğunuzu yapacaksınız. Tekrardan tebrikler 🙂

Şimdiden iyi yolculuklar 🙂

• @cesurcaner öncelikle hayırlı olsun umarım bize de o günleri görmek nasip olur 🙂
    bizim de pd'miz 24 eylül 2019 du 8 ocakta approved oldu noa2 yi aldık.

1.5 ay kadar önce amerikada doğum yaptım. NVC sürecinde hamilelik expedite request için geçerli bir sebep sayıldığını okumuştum sizce yeni doğan bebek de geçerli bir sebep midir NVC ye expedite request yapmak için yorumunuz var mıdır? @crazycells

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

160

41.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.7k

| | | |