Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@caat e devlete giriyorsun arama kısmına pasaport yazıyorsun Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü/Pasaport Başvuru Durumu Sorgulama bu başlığı buluyorsun bastığın zaman
    jj.jpg

kaç tane gözüküyor burada eğer 2 tane var ise bu ekran görüntüsünü eğer çıkarsa mülakat zamanı yanında götürürsün aynı zamanda evrak istedikleri zamanda gönderirsin. Mesela 1 yıllık çıkaranlar da mülakat zamanı için yeni 10 yıllık pasaport çıkartacaklar onlarında değişecek. Eski ve yeni pasaport birlikte götürüyorsun. Yeterki 2 adet gözüksün gerisini sorun etme canını sıkma

• ⭐⭐

@caat pasaportları nüfus verince emniyet kenara çekiliyor anladığım rica ederim

• Sevgili @ayvalik10 Teşekkürlerimi sunuyorum size. Sayenizde ve biraz daha kurcalayarak buldum. Bulduğum yer :"Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Protokol Belgesi Sorgulama" Bu alanda gösteriyor. Sizin belirttiğiniz adreste sadece teslim süreci anlatılıyor. Ayrıca barkodlu belgede alınabiliyor. Çok teşekkür ederim.

pasaport.jpg

Edit : Yeri gelmişken söyleyeyim Schengen vizesi başvurusunda istenilen belgelerden biride buydu. Yani bu belgeyi kcc'nin kabul etme olasılığı yüksektir büyük ihtimal ile.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caat çok sevindim bizler burada aileyiz Tabii ki de biz birbirimize yardımcı olacağız ama bazen bu Aile kavramını unutan ya da bir aile bireylerin nasıl davranır unutan insanlar var

• ⭐⭐

@caat sevindim halletmişsiniz yalnız anlamadığım pasaport ocak ve kasım kayıp ile geçerli olan son kullanma ayı mayıs onu anlamadım buçuk yıl gibi oluyor mu geçerlilik

• @haymatlos_ İlk pasaport çıkartma işlemi 10.01.2019.
    Kayıp nedeniyle yeniden oluşturulma zamanı 04.11.2019.
    Öğrencilere özel 25 yaşına kadar pasaport harç bedeli ödenmiyor. 26 mayıs 2022 yılında 25 yaşıma giriyorum. Her iki pasaport geçerlilik süresi aynı yani değişmiyor. Pasaportu tahmini olarak kasımın ilk haftası kaybettim ve hemen başvurdum. Umarım sorunuzu doğru anlayıp doğru cevaplamışımdır.

• ⭐⭐⭐⭐

@dmr, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Bence program olması daha iyi nitelikli ve gercekten gitmek isteyen insanları seçerler mesela dil şartı gelmeli başvuru formunu doldururken toefl da istemeli dil bilmeyen birisinin ne işi olur dilini bilmediği ülkede vs. vs.

ayvalik10 12 Oca 2020 17:41
    @dmr amazon flex yada uber yparken arabaya binmeden öncekaçtane müşterin toefl puanını soruyor buradan giden müdürler ceoların toefl olduda ne oldu @redsat2000 mesela bence bu düşünce de yanlışlık var.

@dmr @ayvalik10 selamlar ikiniz de kendinize göre haklısınız.Türkiye'den bu konu ile ilgili bir çok senaryo yazabilirsiniz. Ancak düşündüğünüz boyutu ABD şartları ile değerlendirmeniz lazım. Bana göre Her iki alıntı da da hata var.

@dmr ABD kalifiye insanı sevmiyor. Çünkü o durumda olan yığınla insan var. Eğer qualified yada over qualified isen Kulak arkası yapıyor. Anlamamazlıktan geliyor. Seni sistem ister istemez yaşamsal basit ingilizce bilen( Bu tarzanca kırık ingilizce anlamına gelmiyor.) sadece belli iş becerileri olan iş kollarına itiyor. Genelleme yaparsak genel gidişat ne yazık ki öyle. Bu sadece Türkler için değil diğer göçmen gönderen ülkeler içinde öyle. O açıdan hayallerinizi belli seviye tutmanız gerekli. Şok yaşamamanız açısından. Burada ufak not eklemek lazım. Bizim şansımız diğer ülkelere göre ne yazık ki az oluyor. Göçmen yoğunluğu olan ülkelere ait kilit olan kişiler ağırlıklı kendi ülkelerine ait kişileri seçtiği için lobi engeline takılıyorsunuz.
    Anlatmak istediğim işin kilit noktası ne kadar ingilizce tofel /seviye tespit sınavı , kabiliyet yada tecrübe gibi görünse de ilk aşamada lobi faktörü ne yazık ki sizin için filtre engeli olarak öne çıkıyor. Over qualified iş ilanları ABD birçok kişinin yapamadığı veya kafasının basmadığı iş alanlarında oluyor. Bazen iş ilanının neden bahsettiğini bile anlamıyorsunuz. Bu lig ne yazık ki Türkiye birinci ligi değil Dünya kupası fikstürü ayarında.

@dmr yukarının özeti şu az kalifiye insanın şansı üst segment insana göre daha fazla. Çünkü o insan fazlasıyla riski almış ve gözü karartmış olarak geliyor. Üst segment insan hafif bir sallantı ve zorlamada ülkeye geri dönüyor. Başlarım ABD sevdasına GC ına diyor ve ülkesinde normal yaşamına dönüyor. Gerçek anlamda ABD mavi yakalıların dünyası, beyaz yakalılara fazla şans yok. Eğer referans veya firma transferi ile gelmedi isen.

Size ve gidecek arkadaşlara tavsiyem bütün olasılikları düşünerek ve de kafayı da yemeden forumdaki bir çok yorumu iyi okumanız ,doğru yorumlamanız ve her vakayı ülke şartlarına göre değerlendirmeniz yönünde. Bu iş bir kumar değil hayatınız ile ilgili vereceğiniz bir karar.

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@MySea haberleri kapıştıralım sanki sokak yarışı yapıyoruz

Avrupa olsun amerika olsun farketmiyor Türklerin genlerinde hainlik düşmanlık var. Bir kişi arkasından gelecek kişiyi her zaman düşman gibi görüyor. Amerika da çevirin her Türkü birlik beraberlik koruma sahip çıkma nasıl diye soruyorum evet hintliler çinliler gibi sımsıkıyız diyebilecek var mı babayiğit amerikaya gelen kaç kişiyi bizat kendiniz çalışığınz şirket için işe aldırdınız yada başka işletme için araya girip yardımcı oldunuz. Bu sitenin geçmişi de gen.tr ikenden başlayın insan sayısının çokluğu konusunda kusura bakma burada yazıyorum diye sadece sana değil genel olarak ama burada topladım yoksa şahsi hiçbir zaman sorunum olmaz seninle.

Ayni fikirdeyiz. Ben bu yazdigim iki olay haricinde Turklerin burada karistigi cok buyuk bir suc veya olay duymadim.

• @asilelif, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@MySea, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Benim duyduguma ve basinda okuduguma gore, Maryland'de 2007 yilinda yakalanip tutuklanan genc bir Turk vardi. Sucu birden fazla tecavuzdu. Omur boyu hapis cezasi aldi.

Birde yine 2007 de New Jersey'de tutuklanan bir baska Turk vardi. 6 kisi oradaki askeri us hakkinda bilgi toplamak, harita falan cikartmaktan dolayi tutuklanmisti, biriside Turk'du diye okumustum. Yanlis hatirlamiyorsam, 33 yil hapis almisti.

Ben birinci olayın tam kanıtlanamadıgını okumuştum üstelik birinci olaydaki delilleri türkiyede prof.dr. sevil atasoy da değerlendirmişti gazetelerde bu konu vardı.

Bende sonunda DNA uyusmasi oldugunu okumustum. Ama yinede belli olmaz boyle olaylarda...

• @clourpoint wp grubu mu var??

• ⭐⭐⭐

@firat_inak WhatsApp grubu olduğunu biliyorum @Oktay-İbiş abi ile irtibata geçmenizi tavsiye ederim bilginize

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

• ⭐⭐

@caat hmm anladım yaş dolduğu zaman bitiyor süre öğrenci hiç çıkarmayınca öğrenmiş oldum :))

• ⭐⭐⭐

@haymatlos_ guruptan yazdım ama ses yok senden kardeş 🙂 iyiler iyi çok şükür.

bu arada herkese günaydın mutlu huzurlu güzel bir gün dilerim forumdaşlara. ALLAH işinizi gücünüzü rast getirsin emeklerinizi boşa çıkarmasın...

• ⭐⭐

@Oktay-İbiş ses verdim vermedim mi acep 🙂

• ⭐⭐⭐

@haymatlos_ guruba baktım ne ses veren var nede el sallayan acaba diyorum işin çokmu bugün 🙂

• Günaydın arkadaşlar.

• @Oktay-İbiş Ses deneme 1 - 2 ses deneme 1 -2 😁 Dinlemedeyiz. Saygılar. En güzel günler sizlerin olsun.

• ⭐⭐⭐

@stras, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Oktay-İbiş Ses deneme 1 - 2 ses deneme 1 -2 😁 Dinlemedeyiz. Saygılar. En güzel günler sizlerin olsun.

ALLAH razı olsun varol abim amin bimukabele inşallah... 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |