Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @denizsen Hocam biraz sert olmadı mı sanki. Altı üstü bir yorum. Şahsen @famel arkadaşın bahsettiğiniz niyette yazmadığını düşünüyorum. Kaldı 16-17 gün herkes biraz gergin belki de ondandır.

• Arkadaşlar herkese merhaba,ben ve eşimde bu yıl başvurumuzu yaptık ve hepiniz gibi heyecanla bekliyoruz.Aslında heyecan yapan benim eşim hangi gün çekildiğini bile bilmiyor 🙂 Ben bir konuyu merak ediyorum.Bilgisi olanlar paylaşırsa çok memnun olurum.Benim Türkiye'de çalışmam için geçerli engelli raporum var.lisans mezunuyum.elbetteki diplomamın ABD'de denklik sorunu olacaktır. Esasen sormak istediğim ABD'de engelli bireylerin çalışma olanakları nasıldır? Türkiyedeki gibi engelli kadrosu ile işe giriş imkanı var mıdır? Benim bu durumumun avantaj ve dezavantajları nelerdir? Bilenlerden ve özellikle ABD'de yaşayanlar bilgilerini paylaşırsa benim gibi raporu olan kişilerde faydalanacaktır.Çok teşekkür ederim hepimize hayırlısı olur umarım.

• ⭐⭐

@heleniki DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Arkadaşlar herkese merhaba,ben ve eşimde bu yıl başvurumuzu yaptık ve hepiniz gibi heyecanla bekliyoruz.Aslında heyecan yapan benim eşim hangi gün çekildiğini bile bilmiyor 🙂 Ben bir konuyu merak ediyorum.Bilgisi olanlar paylaşırsa çok memnun olurum.Benim Türkiye'de çalışmam için geçerli engelli raporum var.lisans mezunuyum.elbetteki diplomamın ABD'de denklik sorunu olacaktır. Esasen sormak istediğim ABD'de engelli bireylerin çalışma olanakları nasıldır? Türkiyedeki gibi engelli kadrosu ile işe giriş imkanı var mıdır? Benim bu durumumun avantaj ve dezavantajları nelerdir? Bilenlerden ve özellikle ABD'de yaşayanlar bilgilerini paylaşırsa benim gibi raporu olan kişilerde faydalanacaktır.Çok teşekkür ederim hepimize hayırlısı olur umarım.

Bircok is imkani vardir ama kendi calistigim postaneden ornek verecek olursam sagir dilsiz, tekerlekli sandalyede olan ve hatta mental problemi olan calisanlar mevcut. Ise basvuru formunda nasil bir disability niz var belirtiyorsunuz. Bu disability e gorede sinavda yada interview da size yardimci olacak kisi tayin ediliyor. Sonrasinda ise sinavdan aldiginiz puana gore disability si olmayan insanlarla ayni kosullarda degerlendiriliyorsunuz herhangi bir ayrincilik olmuyor

• @sefer-çavuş Teşekkürler , hayırlısı artık

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@heleniki @goodluck bu soruyu merak eden baskalari da var aslinda.
    sayin @goodluck musait bir zamaninizda engelli bireyler icin is imkanlarindan bahseden bir konu acalim isterseniz? Zamanla konuya eklenecek bilgilerle guzel bir kaynak olusur.

• 17 gün kala bende foruma katıldım. Başvuru yaptığımda 17 yaşındaydım, şimdi 18 oldum, Haziran'da da lise mezunu oluyorum. başvuruda eğitim durumuna lise devam işaretlemiştim problem çıkmaz umarım

• @Rastaman-Vibration önemli olan mülakat tarihindeki durumunuz

• @rastaman-vibration hayırlısı olsun hoşgeldiniz.

• Aşkta kaybeden GC'de kazanır. Herkesin şeytanı bolsun. ))

• @reader bugün izinlisiniz sandım sabah iletinizi görmeyince

• @gözde kendimi tutmaya çalışıyorum 10 gün kadar sessiz kalma planım var ama dayanamayıp arada yazıyorum.😊

• @gözde yoksa çok zor geçiyor bu son günler kendimi başka şeyler yapmaya yönlendiriyorum ama anca bu kadar oluyor işte...

• @reader bende bugün foruma bakmayacağım hiç dedikten en fazla 1 saat sonra kendimi forumda buluyorum 🙂

• Son uyarı.Kaptırmayın buraya kendinizi fazla !

• @crywolf34 neden ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rastaman-vibration hosgeldiniz. @gözde hanimin dedigi gibi mulakat zamani diplomanizin olmasi yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crywolf34 yine de hayal kurmak guzeldir sayin crywolf34 🙂 zaten secilme ihtimalinin dusuk oldugunun hepimiz farkindayiz.

• @gözde fazla kendinizi kaptırınca olası bir seçilmeme durumunda büyük hayal kırıklığına uğruyorsunuz.

• seçilmeme olasılığı da %99 olunca kendini çok kaptırmak anlamsız

• @crywolf34 seçilme yüzdesinin ne kadar küçük olduğunu biliyoruz Allahtan o yüzden seçilmeme durumda çokta hayal kırıklığı yaşayacak bir durum yok benim açımdan çoğu arkadaşında öyle olduğunu düşünüyorum. Herkes her şeyin farkında yine de teşekkürler .

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

166

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.8k

| | | |