DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ALİ-GÖKTAŞ Merhabalar, bir önceki iletinize vermiş olduğum cevapta belirtmiştim lakin dikkatinizden kaçmış olabilir. Öncelikle lütfen Vize Surecinizi Imzaniza Tasiyin , paylaşmış olduğum bağlantı üzerinden nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

• @mkaradag Merhabalar, öncelikle lütfen Vize Surecinizi Imzaniza Tasiyin , paylaşmış olduğum bağlantı üzerinden nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Böylelikle süreciniz ile alakalı daha verimli cevaplar alabilirsiniz. Sonrasında DV2025 Excel 'e giriş yapıp bilgilerinizi ekleyebilirsiniz.

• 559fd623-091c-41af-93ca-0b6fcd2f360f-image.png

Arkadaşlar merhaba buradaki submitDate ne oluyor tam anlıyamadım ve mesela ready olanlara vize verilmiş mi oluyor Varşova en son hangi numaralara mülakat vermiş onlara bakıyorum da kaç kişiye onay kaç kişiye ret vermiş onlara nereden bakabilirim

• ⭐⭐⭐

@ahmeterol1912, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

559fd623-091c-41af-93ca-0b6fcd2f360f-image.png

Arkadaşlar merhaba buradaki submitDate ne oluyor tam anlıyamadım ve mesela ready olanlara vize verilmiş mi oluyor Varşova en son hangi numaralara mülakat vermiş onlara bakıyorum da kaç kişiye onay kaç kişiye ret vermiş onlara nereden bakabilirim

Başvuru yapılan tarih -yani dosyanın ilk oluştuğu tarih- olması lazım.

Ready mülakat almış oluyor evet.

Attığınız tabloda mülakat maili gelme tarihi ve mülakat tarihi yazıyor zaten. Tablonun devamında da sorduğunuz bilgiler vardır diye tahmin ediyorum?

• DV 2025 vize bültenleri için resmi sitedeki 2024 yılına mı bakacağım, yoksa 2025 yılını mı bekleyeceğim?

• Merhaba kolay gelsin herkese. Ben forum da arattım sorunumu ancak tam aynı sorunla karşılaşmadım, sadece benzer sorunlar var benim ki farklı bir sorun diye düşünüyorum. Benim sorunum şu: DS-260 formunda ''city of birth'' kısmının ilçe kısmına doğum ilçemi yazacağım yerde yaşadığım ilçeyi yazmışım. Bunu mülakat tarihim gelince düzelteceğim doğru mudur ? Ankara konsolosluğuna maili normal atmayıp sitesinde ki iletişim bölümden iletişimi gerçekleştireceğim galiba. Bunun için sayfanızda bir örnek var mıdır?

• Bir şekilde DV işine bulaşmış tüm kullanıcılara selamlar,

Bazı dönemlerde aralıklı olarak başvurduğum DV çekilişinin 2025 dönemi sonuçlarının açıklanması sonrasında diğer seferlerden farklı bir mesaj alarak çekilişi kazandığımı gördüm. Sonrasında ulaştığım bu forum sayesinde CN in ne demek olduğunu ve benim için DV sürecini olumlu sonlandırabilmenin olasılığının ne kadar düşük olacağının farkına vardım. Hele benim forum ile ilk naif etkileşimim olan bir mesaja değerli iki forum üyesinin yollamış olduğu acı/ekşi cevaplar benim için ilk işaret fişeği oldu.

4ff5cd0a-f6a8-41f7-90a3-ba2be39bf7ba-image.png
    Sonrasında forumu çok daha derinlemesine inceleyip önce KCC ile olmazsa takip eden süreçte direkt konsolosluklarla irtibata geçerek Ankara nın son çare olmasına karar verdim. Bu amaçla KCC için dosya taşıma talep mesajımı hazırladım ve hatta benim için ulaşması kolay ve performansının yüksek olduğu kanaatine vardığım yaklaşık 40 konsolosluk belirleyip listeledim. Üşenmedim vakti geldiğinde bu konsolosluklara yollayacağım dosya transferi talep emaillerini konsolosluk özelinde hazırladım. Son olarak karar vermem gereken şey; kırmızı kapağı kaldırıp altındaki düğmeye basarak tüm şarjörü boşaltmanın zamanlaması idi. Forumdaki tecrübelerden edindiğim izlenim: KCC den dosya taşıma talebinde bulunmak için en uygun zamanlama mali yıl başlangıcı (yani benim için Ekim 2024) ile current oluncaya kadar geçen zaman aralığı, Konsolosluklardan dosya taşıma talebinde bulunmak için en uygun zamanlamanın current olduktan sonrası olacağı şeklinde idi. Bu arada geçtiğimiz 10 senelik vize bültenlerini incelediğimde; EU bölgesi için benim CN numaramın en erken Mart ile en geç Ağustos ayları arasındaki 5 aylık büyük bir aralık içerisinde current olabileceğini gördüm. Benim yüksek CN durumum özelinde kötünün kötüsü olursa, yani current olma süreci gecikirse belki konsolosluklarla dosya taşıma talebinde bulunma yazışmalarımın bile yetişemeyebileceği acı sonucuna vardım.

Bu ruh hali ve “seninse döner gelir seni bulur, dönmezse zaten hiç senin olmamıştır” şiarıyla dün (03.06.2024) KCC den dosya transferi talebinde bulundum. Talebimde nokta atışı konsolosluk bilgisi verdim Viyana, Avusturya. Sebep nedir diye sormayın ben de bilmiyorum, sadece önceki mülakat deneyimlerinden okuduğum sıcak hissiyat… Belki Molnar ismi, belki konsoloslukta çalışan sıcak kanlı Türk kökenli hanımefendi, vs😊
    Ve aynı gün akşamında KCC den gelen cevap şu şekilde idi:

5b4eda01-cd89-4706-bc61-84f2b63b9cb1-image.png

Tabii şu klişeyi de belirtmeden geçersem olmaz; herkesin durumu kendine özeldir ve bende talep yazımda bu özel durumlarımdan çok kısaca bahsettim ki bu durumlar;

1. Geçmişte ABD de yaklaşık 9 sene yaşamış ve yüksek lisans doktora derecelerini ABD den almış bir öğretim üyesiyim.
    2. İki çocuğumun ikisi de ABD doğumlu ve çifte vatandaş.
    3. Aynı zamanda benim ve eşimin geçerli yeşil pasaport sahibi olduğumuzu ve özellikle Schengen bölgesi ülkelerine girişin nispeten kolay gerçekleştiğini de söyledim.
    4. Avusturya da oturumum olduğundan bahsetmedim sadece 2025 içerisinde ziyaret etmek istediğimi söyledim.
    5. Ek olarak benim ve eşimin pasaportlarımızın biyometrik sayfalarını, aynı zamanda çocuklarımın ABD pasaport ve doğum belgelerinin resimlerini emaile iliştirip yolladım.

Tecrübem, ABD yazılı kurallara göre işler ve kurallar kişisel durumların üzerindedir. Dolayısıyla yukarıda yazdıklarımın etkisi olduğundan şüpheliyim! Ama anlam veremediğim bir şekilde bir gelişme oldu. Umarım bu sene dosya transferi talebinde bulunanların cezalandırılacağı bir sene olmaz 😊

Şimdi ise tipik bir durumdan atipik bir duruma geçiş yaptım. Şu an herşeyin bitmediği hatta yeniden başladığını düşünmek istiyorum. Takip eden süreç sanırım: Acaba bu sene benim CN current olabilecek mi? Acaba Viyana dosyamı kabul edecek ve mülakat tarihi verecek mi? Mülakat esnasında Avusturya oturumum sorgulanacak mı? gibi soruların cevap bulacağı bir süreç olacak. Ama hiç değilse dağın tepesinde yanan bir ateş hüzmesini gördüm ve ona doğru ilerlemeye çalışacağım. Bu bağlamda önerileriniz olursa memnuniyetle kabul ederim.

Demem o ki, bu forum kullanıcılarının bilgilendirmelerinden oldukça faydalandım ve benim adıma gerçekleşen bu gelişmeyi kendime saklayıp sizleri haberdar etmezsem olmazdı. Farkındayım uzun bir yazı oldu ancak bu yazıyı okuyup da bir şekilde fayda gören birkaç forum kullanıcısı olursa sanırım ben de foruma olan vefa borcunun hiç değilse bir kısmını ödemiş/ödemeye çalışan mutlu ve huzurlu bir birey olarak hayatıma devam edebilirim. Emeği geçen/geçecek olan herkese saygı ve selamlarımla…

• @EzgiLera
    İlk 100 içerisindeyim.

• @10urdmn e-mail atmanıza gerek yok, bu tür ufak hataların yapılması form açtırarak müdahale edilmesi gereken bir husus değil. Mülakat tarihi alırsanız, mülakat öncesi konsoloslukta evrak teslim ederken düzeltilmesini talep edebilirsiniz. Bol şans

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   A ATS16 

• @serro Merhabalar, öncelikle tebrikler. Bu güzide platformu günü gününe takip ettikçe ve değişen her koşula adapte olma gayretiniz oldukça süreç içerisindeki karşılaşabileceğiniz her engele aksiyon alma kapasiteniz artacaktır ki bunun örneğini de tecrübe etmiş bulunuyorsunuz. Umarım süreciniz de istediğiniz şekilde sonuçlanır.

• @Serc35 Merhabalar, DV2025 süreci ile alakalı cut off sınırını takip etmeniz gereken ilk bülten 2024 mali yılının son bülteni olan Eylül ayı bülteni olacaktır. Ayrıca sürecinizle alakalı Sayılarla DV2025 başlığını da takip etmeniz faydanıza olacaktır.

• @ATS16 ya benim en büyük korkum bu tür küçük hatalardan elenme korkusu. Ondan dolayı her ayrıntıyı soruyorum kusura bakmayın, yardımcı olduğunuz içinde teşekkür ederim. Benim ds260 formunda bir diğer hatam ise lise bilgimi girmedim, unuttum, üniversite bilgimi girdim ama. (üniversite mezunuyum/bitirdim, 8 aydır çalışıyorum). Sizce ne yapmalıyım ?

• @10urdmn şu an için hiç bir şey yapmanıza gerek yok veya böyle bir hata için formunuzu açtırmaya gerek yok. Mülakata giderken mezun olduğunuz üniversite lisans diplomasının aslını (DV şartı en az lise mezunu veya üzeri bir okuldan mezun olma şartı aranıyor) ve 1 fotokopisini yanınızda götürmeniz yeterli. Mülakat öncesi evrak teslim ederken lise mezuniyet güncellemesi yapmanız gerektiğini söylersiniz, görevli ihtiyaç görürse günceller.

Güvenlik sorularının en az bir veya birden fazlasına hayır yerine evet diye cevap verdiyseniz, sağlık kontrolünün sonucunda mülakat öncesi sarı zarfı alamaz iseniz ve mülakat öncesi hesap hareketlerini alacağınız hesapta yeteri kadar nakit birikim gösteremez iseniz o zaman endişe edebilirsiniz süreciniz ile alakalı. Bol şans

• @fahriakc hocam dosya taşıma için Ekim bültenini beklemek mi getekiyor acaba yoksa ekimden önce mi yapmamiz gerekiyor? Teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@Baran-Soylu, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera
    İlk 100 içerisindeyim.

Anne kızlık soyadınızı düzeltmeniz lazım evet ama bunu mülakatta sözlü beyan edebilirsiniz ya da mülakatınız planlandıktan sonra formu açtırıp düzeltebilirsiniz. Şimdilik bir şey yapmanıza gerek yok. Bu case number ile ilk mülakat alacak kişilerdensiniz 🙂

• @Baran-Soylu formun işleyişi ve diğer kazananların süreci takip etmesi açısından bilgilerinizi excel dosyaya ekler misiniz lütfen?

• @serserotek merhaba öncelikle tebrikler. Bir dil okulu adi veya adresi verdiniz mi?

• @Emirhan-Baydur ne zaman mail attınız ve ne kadar sürede geri dönüş yapıldı.

• Merhaba, ankaranın dv dosyalarını geri plana atmasıyla ilgili çok girişim olduğunu okudum, konsolosluğa mail atılmış vs. Peki daha üst makamda bulunan yetkililere USCIS, dış işleri bakanlığı ne bileyim senatör vs denesek nasıl olur. Belki denenmiştir bilmiyorum. Ama dünyada sadece ankara'nın böyle bir tutum izlemesine anlam veremiyorum. Dv talihlileri vatandaş gibi değerlendirilmeli. Zaten part part çağırılıyorlar ve deadline var. buna rağmen böyle yapılmasının bir yerlere açıklanabilir olması lazım.

• @EzgiLera
    DS-260 formunu doldurduktan sonra tek yapmam gereken mülakat tarihini öğreneceğim maili beklemek değil mi? ekstra bir şey yapmam gerekiyor mu? tahminen ne zamana çağırmaya başlıyorlar vize mülakatı için bilginiz varsa öğrenebilir miyim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

39

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.3k

| | | |