DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• herkese merhaba, kcc'ye attığınız mailler sonrasında hemen otomatik mail alınıyor mu? (mailiniz tarafımıza ulaşmıştır yazılı).. DS260'ı doldurdugumda gelmemişti.. ama dosyamın tamamlandığı gözüküyor. Şimdi de bilgi almak için soru sordum yine otomatik mail gelmedi. Ama gelen arkadaşlar da var.. bu normal midir? mailim de mi bir problem var. "edu.tr uzantılı mail kullanıyorum."

• ⭐⭐⭐

@Baran-Soylu, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera
    DS-260 formunu doldurduktan sonra tek yapmam gereken mülakat tarihini öğreneceğim maili beklemek değil mi? ekstra bir şey yapmam gerekiyor mu? tahminen ne zamana çağırmaya başlıyorlar vize mülakatı için bilginiz varsa öğrenebilir miyim.

Kendini excele eklemek dışında ekstra bir şey yapmanıza gerek yok. Muhtemelen ilk dağıtımda mülakat alırsınız. Mülakatınız da Ekim ayına planlanır. Ya da ilk dağıtım geç olursa Kasım ayına mülakat alırsınız. Sizin için ilk bülten Eylül visa bulletin olacak. O da Ağustos ayında açıklanıyor. Bir sıkıntı çıkmazsa ilk mülakat dağıtımı da Ağustos ayında yapılır Ekim için.

• ⭐⭐⭐

@mr-engineer-0, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

herkese merhaba, kcc'ye attığınız mailler sonrasında hemen otomatik mail alınıyor mu? (mailiniz tarafımıza ulaşmıştır yazılı).. DS260'ı doldurdugumda gelmemişti.. ama dosyamın tamamlandığı gözüküyor. Şimdi de bilgi almak için soru sordum yine otomatik mail gelmedi. Ama gelen arkadaşlar da var.. bu normal midir? mailim de mi bir problem var. "edu.tr uzantılı mail kullanıyorum."

KCC ye mail atınca mailin onlara ulaştığına dair otomatik bir cevap geliyor önce. Ds260 doldurduğunuzda kendinize formu göndermediyseniz otomatik mail gelmez.

Başka bir mail adresinden mail atabilirsiniz KCCye. Kendi bilgilerinizi yazmanız yeterli mailin içerisine.

• Merhabalar,Ds-260 formunu doldurup göndermiştim.Şimdi ise bayram tatili için son dk gelişen bir yurtdışına çıkma durumum var.Ds-260 da “Beş yıl içinde gittiğiniz ülkeler “ kısmı için eksik bilgi olucak. Mülakat aldıktan sonra dosyayı açtırıp ülkeyi yazmaya gerek var mı?

• @serro

Surecinizi paylastiginiz icin cok tesekkur ederim. Ben de size cok benzer bir arka plana sahip olup ayni sekilde mailimi hazirlamis KCC'nin pozisyonu ve DV2024'te turist vizesi ile current olmadan mulakat arkadaslarin durumunu takip etmek uzere kendimi planlamistim. Sizin mailinizden ve kabulunuzden ceseratle ben de mailimi attım -biraz uzun tuttum- ancak standart olumsuz cvp aldim, "formunuzu unlock edip adresi guncelleyin olan."

Su anki gozlemim KCC'nin mail değerlendirmelerinde bir standardı olmadigi, yeni yonerge ile ilgili net bir tavri olmadigidir.

DV2025 olarak tek farkimizin case tasima ile ilgili son yonerge degisiklikleri ile dosya tasima taleplerini onceki senelere oranla daha once ve daha fazla KCC'ye iletmis oldugumuzu dusunuyorum. (DV2023 talihli bir arkadas daha sureciniz baslamadi neden mail gonderiyorsun gibi cevabini gorup ben de hak vermistim.)

Bundan sonraki taleplerimde daha kisa ve net mailler atarak current olmadan girisimlere devam etme niyetindeyim.

Sizin icin hayirli olmasini dilerim. Surecinizde başarılar.

• @EzgiLera otomatik mesaj gelmese de mailim ulaşmıştır ama degil mi? Ds260i kendi adıma doldurdum, formun çıktısını pdf olarak kaydettim. Sonra aynisini eşime yaptim. Ama esiminkini kaybettiğimde onun mailine mail gitmişti. O zaman yine bana gelmemişti.

• @pnarr
    Merhabalar, formunuzu doldurduğunuz tarihteki güncel durumunuz neyse o geçerlidir. Sorunuzun cevabı sorunuzun içerisinde mevcut, “son 5 yıl içinde gittiğiniz ülkeler” soruluyor, “gideceğiniz ülkeler” değil. Bu sebeple dosyanızı açtırmanıza gerek yok.

• Herkese merhaba.Ben dosyamı şimdiden Katar’a taşımayı planlıyorum.Yapabilirsem önce Katar’da dosyamın current olabileceği Mart-Nisan 2025 dönemi başlayacak bir dil okuluna şimdiden kayıt yaptıracağım.Ben dil okuluna başlarım,eşim ve oğlum da mülakat tarihinde gelir.Sizce Katar’daki elçilikde yoğunluk durumu nedir?KC den şimdiden dosya taşıma yaparsam Katar sonrasında sorun çıkarır mı?

• ⭐⭐⭐

@EzgiLera otomatik mesaj gelmese de mailim ulaşmıştır ama degil mi? Ds260i kendi adıma doldurdum, formun çıktısını pdf olarak kaydettim. Sonra aynisini eşime yaptim. Ama esiminkini kaybettiğimde onun mailine mail gitmişti. O zaman yine bana gelmemişti.

Formunuzda completed yazıyorsa mail gelip gelmemesi önemli deği.

KCC’ye ne yazdınız bilmiyorum ama otomatik cevap gelmediyse size cevap yazdıklarında o da ulaşmaz size, mailiniz onlara ulaşmış olsa bile. Size tavsiyem KCC ye yazmanız gerekiyor ise eşinizin mailinden yazın. Asıl talihlinin bilgilerini maile ekleyeceksiniz.

• @mr-engineer-0
    Selamlar hayir vermedim sadece plânladığımı yazdım.

• arkadaşlar hep bahsediyoruz küçük hatalar küçük hatalar mülakat alınca açtırırsın diye benim sorum büyük hatalar nelerdir neler kesin olarak ret sebebidir

• @ahmeterol1912
    Pasaport numarası hatası kimlik bilgileri hatası olduğu halde olmadığını belirttiğiniz bir suç geçmişi veya yalan beyanlarda bulunmak ve bunun mülakatta araştırma sonucu ortaya çıkması gibi. Forumda sağ üst köşede arama butonu var forum yöneticileri bu konuda sorulan birçok soruya cevap vermişti. Hata, ds-260 formu yanlış gibi kilit kelimelerle arama yaparak geçmiş iletileri bulup okuyunuz.

• @serserotek, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ahmeterol1912
    Pasaport numarası hatası kimlik bilgileri hatası olduğu halde olmadığını belirttiğiniz bir suç geçmişi veya yalan beyanlarda bulunmak ve bunun mülakatta araştırma sonucu ortaya çıkması gibi. Forumda sağ üst köşede arama butonu var forum yöneticileri bu konuda sorulan birçok soruya cevap vermişti. Hata, ds-260 formu yanlış gibi kilit kelimelerle arama yaparak geçmiş iletileri bulup okuyunuz.

dediğiniz gibi arattım ama çok karmaşık geldi pek bişey bulamadım

• @ahmeterol1912
    Bilgisayar kullanmanızı öneririm mesela 30-40 sayfalık sonuç çıkıyor bazen diğer sayfalara bakılmıyor. Ayrıca filtreleme yaparak belli başlıklarda yazılan iletileri görmek isterseniz sadece filtreleme özelliğinide kullanabilirsiniz

• @serserotek, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ahmeterol1912
    Bilgisayar kullanmanızı öneririm mesela 30-40 sayfalık sonuç çıkıyor bazen diğer sayfalara bakılmıyor. Ayrıca filtreleme yaparak belli başlıklarda yazılan iletileri görmek isterseniz sadece filtreleme özelliğinide kullanabilirsiniz

anladım teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Degerli DV2025 talihlileri,

Sayin @Revolter 'in kendi dosya tasima surecinde hazirlamis oldugu bazi bilgileri DV2025 talihli cizelgesine ekledik. Bu bilgilerden baska arkadaslarin da fayda saglayabilecegini dusunuyoruz: https://bit.ly/4b6swID

Ayrica bu cizelgeyi -icinde bulundugumuz DV sartlari altinda- daha faydali hale getirmek icin forumdan bir grup gonulluye ihtiyacimiz olacak. Onceki yillarin dosya tasima deneyimlerini derleyip DV2025 talihlilerine faydali olacak bir cizelge olusturmayi planliyoruz, fakat bu cizelgenin ayrintilarini henuz netlestirmedik, olusturacagimiz gonullu grubuyla netlestirmenin daha dogru olacagini dusunduk. Bu grupta yer almak istiyorsaniz lutfen bu hafta Pazar gunu (9 Haziran) aksamina kadar bana bildirin (bu baslik altinda etiketleyerek veya ozel mesajla). Herkese vize surecinde bol sanslar dilerim.

• @EzgiLera ds260 formu sayfasını tekrar açtım formu kendime mail atma se.eneğini seçtim mail geldi. sonra tekrar durumumu sormak için mail gönderdim, ancak mailiniz elimize ulaşmıştır gibisinden bir yazı gelmedi. mail adresim sorunluysa iletişim mailimi nasıl değiştirtebilirim?

• ⭐⭐⭐

@EzgiLera ds260 formu sayfasını tekrar açtım formu kendime mail atma se.eneğini seçtim mail geldi. sonra tekrar durumumu sormak için mail gönderdim, ancak mailiniz elimize ulaşmıştır gibisinden bir yazı gelmedi. mail adresim sorunluysa iletişim mailimi nasıl değiştirtebilirim?

Değiştirmenize gerek yok. KCC ile iletişime geçeceğiniz bir durum olmayacak normal bir süreçte.
    Mülakat dağıtımının ne zaman olduğunu öğrenmek için forumu takip etmeniz yeterli.

Eğer KCC ile iletişime geçmek istiyorsanız -dosya taşıma gibi- herhangi bir mail adresinden yazabilirsiniz. Kendi bilgilerinizi eklemeniz yeterli. Sizin yazdığınız mail adresine cevap yazacaklar.

• @ATS16 çok teşekkür ederim yanıtınız için

• Merhaba arkadaşlar bu sene gc çıkan kadın arkadaşlar var mı abdye tek başıma gideceğim yani benim gibi olan var mı henüz 24 yaşındayım biraz korkuyorum açıkçası benim gibi olan kadın arkadaşlarında düşüncelerini merak ediyorum bu yüzden soruyorum açıkçası

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

43

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.6k

| | | |